freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Εκστρατια κατα της παιδικης πορνογραφιας

Forum index » Διάφορα » Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 3 από 4 [48 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
aguila21
Honorary Member

Μέλος από: 30 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 21 Σεπ 2006 08:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

id12586 ανέφερε:
Εντάξει, μην ξεφύγουμε...
Όροι Χρήσης ανέφερε:
[...]Εκφράσεις ρατσιστικών, εξτρεμιστικών ιδεών ή λεκτικές επιθέσεις σε κοινωνικοπολιτικές ή θρησκευτικές ομάδες δεν έχουν θέση στην ιστοσελίδα μας. [...]

id12586,οι όροι που παρέθεσες,αφορούν κοινωνικοπολιτικές ή θρησκευτικές ομάδες,όχι παράνομους,και κτήνη.Κι εγώ θα προτιμούσα θανατική ποινή γι'αυτούς,όπως και κάποιες άλλες κατηγορίες...

deninho
Super Moderator

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 1
Νέα: 3

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 21 Σεπ 2006 10:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εκφράσεις ρατσιστικών, εξτρεμιστικών ιδεών... Είναι ακραία άποψη αυτή, που λέτε άρα εντάσσεται στην κατηγορία των εξτρεμιστικών ιδεών

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 21 Σεπ 2006 11:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

εγω το μονο που εχω πει οτι θα κανω κακο σε ανθρωπο ειναι αν καποιος πλησιασει ενα παιδι μου και του δωσει ναρκωτικα

βεβεα εχω μαθει στα παιδια μου τι ειναι τα ναρκωτικα και οτι σε καμια περιπτωση δεν πρεπει ουτε να διανοηθουν εστω και για πλακα να τα ακουμπησουν

το θεμα ειναι οτι υπαρχει τροπος να αντιδρασουμε καθως μπορουμε να κανουμε μποικοταζ στα περιοδικα και στις εφημεριδες που βαζουν πορνο αγγελιες και διαφορα καλουδια για το κινητο ( βιντεο φωτογραφιες )

ArchangelX
Honorary Member

Μέλος από: 24 Μαρ 2004
Βοηθήματα: 6
Νέα: 5
Templates: 5

Περιοχή: 7ος Ουρανός
blog deviantART flickr facebook twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 21 Σεπ 2006 15:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Παλιότερα είχαμε και το ehap.org... Ethical Hackers Against Pedophilia. Oσοι θυμούνται, θυμούνται. Δηστηχώς κάθε μορφή hacking πλέον, θεωρείτε τέρμα παράνομη, ισοδυναμεί με τρομοκρατία και διώκεται ποινικά σε xtreme κλίμακες.

Το domain ειναι registered αλλα καμία σχέση με εκείνη την παλιά σελίδα...

ΜήνυμαΣτις: 21 Σεπ 2006 21:17    Θέμα: Στοπ στα «καλλιστεία ανηλίκων» Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

καιρος ηταν να γινει κατι και για αυτο

ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ κλαπ.. κλαπ... κλαπ.. κλαπ.. κλαπ... κλαπ.. κλαπ.. κλαπ... κλαπ.. κλαπ.. κλαπ... κλαπ.. κλαπ.. κλαπ... κλαπ..

παράθεση:
Στοπ στα «καλλιστεία ανηλίκων»

Απαγορεύτηκε τελικά από τις Αρχές η διοργάνωση «καλλιστείων ανηλίκων» με παιδιά από την Ανατολική Ευρώπη, που επρόκειτο να πραγματοποιηθούν χθες το βράδυ σε τουριστικό συγκρότημα της Χαλκιδικής.

Οι εισαγγελίες Πρωτοδικών Θεσσαλονίκης και Χαλκιδικής, που έχουν κινητοποιηθεί από την περασμένη εβδομάδα, ενημέρωσαν χθες την Ασφάλεια ότι «η διοργάνωση είναι παράνομη», σύμφωνα με νόμο του υπουργείου Απασχόλησης για την εργασία των ανηλίκων.

Βάσει της κείμενης νομοθεσίας, θα έπρεπε να έχει ζητηθεί προσωρινή άδεια εργασίας για τα παιδιά που συμμετέχουν στα καλλιστεία, πράγμα που αφ' ενός δεν έγινε, αφ' ετέρου είναι μάλλον απίθανο να εγκρινόταν τέτοιου είδους αίτημα.

Η Αστυνομία ενημέρωσε τους διοργανωτές που συνεργάζονται με τουριστικό γραφείο της Θεσσαλονίκης, ότι τα «καλλιστεία ανηλίκων» είναι παράνομα και σε περίπτωση που πραγματοποιηθούν θα ακολουθήσουν συλλήψεις με την αυτόφωρη διαδικασία.

Οι διωκτικές αρχές είχαν σοβαρές υπόνοιες για την τέλεση αξιόποινων πράξεων πίσω από τη διοργάνωση. Ασφάλεια και Εισαγγελία εξέτασαν σε βάθος την υπόθεση, προκειμένου να διαπιστώσουν αν θίγονται τα δικαιώματα των παιδιών, η προσωπικότητά τους, ακόμη και αν υπάρχει θέμα παιδικής πορνογραφίας ή παιδεραστίας. Μάλιστα, ο προϊστάμενος της εισαγγελίας Πρωτοδικών Θεσσαλονίκης, Παναγιώτης Ιωαννίδης, ανέφερε ότι «από ηθικής πλευράς είναι απαράδεκτο να συμβαίνει κάτι τέτοιο και γι' αυτό θα καταβάλουμε κάθε προσπάθεια να θεμελιώσουμε τη νομική του απαξία».

Ο διευθυντής Ασφαλείας Θεσσαλονίκης, ταξίαρχος Στέργιος Αποστολίδης, βρισκόταν χθες σε επιφυλακή, αλλά τελικά οι διοργανωτές διαβεβαίωσαν ότι θα σεβαστούν τη νομοθεσία και αντικατέστησαν τα καλλιστεία με μια γιορτή που έγινε υπό τη διακριτική παρουσία της αστυνομίας.

http://www.enet.gr/online/online_text/c=112,id=92690004

gaucho
Honorary Member

Μέλος από: 22 Δεκ 2002

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Σεπ 2006 23:44    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

fiskilis ανέφερε:
εγω το μονο που εχω πει οτι θα κανω κακο σε ανθρωπο ειναι αν καποιος πλησιασει ενα παιδι μου και του δωσει ναρκωτικα

Sti disi iparxei alli nootropia gia ta narkwtika kiris ta elafra.
fiskilis
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 22 Σεπ 2006 10:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πριν από αρκετά χρόνια κάποιος από την περιοχή της Ριζουπολης είχε συλληφθεί για βιασμό ανήλικης μαθήτριας 12 , 13 χρονών

Δικάστηκε καταδικάστηκε και έκανε φυλακή για 10 χρόνια περίπου

Χτες λοιπόν ο συγκεκριμένος “Κύριος” ενόσω ήταν στον δρόμο σταμάτησε μπροστά σε μια Κυρία που είχε μαζί της ένα μικρό παιδί σε καρότσι και αφού κλώτσησε και ανέτρεψε το καρότσι προσπάθησε και έβαλε με την βία την μητέρα στο όχημα με σκοπό να την βιάσει

Με τις φωνές όμως που έβαλε η Κυρία αυτός μάλλον φοβήθηκε και την άφησε ελεύθερη

Μετά από λίγο όμως και κατόπιν καταγγελίας στην αστυνομία ο εν λόγω “Κύριος” συνελήφθη και σήμερα θα οδηγηθεί στο αυτόφωρο

Είναι βέβαια υπότροπος και θα δούμε την πορεία της κατάστασης αυτής

Τι κάνουμε λοιπόν σε υπότροπους σε τέτοια εγκλήματα ??

Μια φυλάκιση όσο μεγάλη και αν είναι μπορεί να ξαναδώσει στην κοινωνία ένα τέτοιο άτομο καθαρό ??

gwgw
Honorary Member

Μέλος από: 05 Ιουλ 2005
Περιοχή: Στον κόσμο μου...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Σεπ 2006 13:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κοίτα αυτό τώρα είναι ένα άλλο μεγάάάάλο θέμα, το κατά πόσο δηλαδή η ποινή της φυλάκισης και γενικότερα το σύστημα αυτό μπορεί να διορθώσει τέτοιες καταστάσεις/ανθρώπους. Το είχαμε συζητήσει και παλιότερα αν θυμάμαι καλά.

Ο συγκεκριμένος πάντως -εφόσον θέτεις το ερώτημα- κατά τη γνώμη μου δε θα είναι ποτέ "καθαρός" για να βγει στην κοινωνία ξανά. Και κανείς άλλος που, εφόσον έχει εκτίσει ποινή φυλάκισης, βγαίνει και ξαναπέφτει στα ίδια (ή και χειρότερα).

Evi_J

Μέλος από: 08 Αυγ 2006

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Σεπ 2006 03:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

aguila21 ανέφερε:
παράθεση:
[b]Ναι δίκιο έχεις είναι, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε εκεί τίποτα ενώ εδώ ναι[b].

Πολλά μπορούμε να κάνουμε.Απο επιστολές και e-mails διαμαρτυρίας στους διοργανωτές,μέχρι την αποχή απο την παρακολούθηση.Αν καθόμαστε όλοι μας και λέμε "δεν μπορώ να κάνω κάτι εγώ" φυσικά και δε θα γίνει τίποτα.

Ω, ναι δεν διαφωνώ! Αυτό ακριβώς εννοούσα γιατί βρήκα εκείνο το ποστ -μέσα σε όλα- και λίγο απαισιοδοξο και σκέφτηκα αυτό ακριβώς που εννοείς και εσύ, έτσι είπα να το γράψω κιόλας για να το επισημάνω. Είναι αλήθεια ότι μερικές φορές δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά ενώ άλλες φορές μπορούμε και ότι αυτή είναι μία από αυτές.
blasito

Μέλος από: 11 Ιουν 2006
Περιοχή: Nearby
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Σεπ 2006 01:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Evi_J ανέφερε:
aguila21 ανέφερε:
παράθεση:
[b]Ναι δίκιο έχεις είναι, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε εκεί τίποτα ενώ εδώ ναι[b].

Πολλά μπορούμε να κάνουμε.Απο επιστολές και e-mails διαμαρτυρίας στους διοργανωτές,μέχρι την αποχή απο την παρακολούθηση.Αν καθόμαστε όλοι μας και λέμε "δεν μπορώ να κάνω κάτι εγώ" φυσικά και δε θα γίνει τίποτα.

Ω, ναι δεν διαφωνώ! Αυτό ακριβώς εννοούσα γιατί βρήκα εκείνο το ποστ -μέσα σε όλα- και λίγο απαισιοδοξο και σκέφτηκα αυτό ακριβώς που εννοείς και εσύ, έτσι είπα να το γράψω κιόλας για να το επισημάνω. Είναι αλήθεια ότι μερικές φορές δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά ενώ άλλες φορές μπορούμε και ότι αυτή είναι μία από αυτές.

Πως συγκεκριμένα? Μπορει μια μικρη ομαδα των χιλιαδων ατομων να ανατρεψει κατι (συγκεκριμενα για το θεμα της παιδικης πορνογραφιας που συζηταμε τωρα) που εχει παγκοσμια κλιμακα? Ειμαι λιγο απαισιοδοξος, γενικα, οτι στη σκατα εποχη που ζουμε κατι θα αλλαξει προς το καλυτερο.

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Νέα: 3

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 24 Σεπ 2006 01:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

το σίγουρο είναι ότι, άμα καθόμαστε με σταυρωμένα χέρια, και απλά να κατακρίνουμε κάτι, δεν θα πετύχουμε τπτ...

Μέλος από: 11 Ιουν 2006
Περιοχή: Nearby
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Σεπ 2006 19:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν ξερω... Ολοι λεμε οτι μπορουμε και θελουμε να αλλαξουμε τον κοσμο, αλλα ποσοι απο μας πραγματικα το κανουν? Ελαχιστοι νομιζω...

Μέλος από: 08 Αυγ 2006

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Σεπ 2006 19:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Προς τους απαισιόδοξους!
Τις περισσότερες φορές ο τρόπος για να αλλάξεις τον κόσμο είναι η αυτοπεποίθηση ότι άμα προσπαθήσεις μπορεί να πετύχεις κάτι.... Προς τι η απαισιοδοξία; Και τι έγινε αν όλος ο κόσμος δεν αλλάξει προς το καλύτερο; Έναν να αλλάξεις τότε θα είστε δύο. Και αύριο ίσως τρεις, τέσσερις, πέντε.... Και αυτοί οι πέντε (όσοι δηλ η πεντάδα του "παρα πέντε" Victory! ) μπορεί να βοηθήσουν ο καθένας από άλλους πέντε και πάει λέγοντας. Ποτέ δεν ξέρεις τι θα είχε γίνει αν δεν προσπαθήσεις.

Εξάλλου σκέψου το αλλιώς. Μπορεί κάποιον που θα τον βοηθήσεις εσύ σήμερα να σε βοηθήσει αυτός αύριο. Γιατί να χάσεις αυτήν την δυνατότητα;

Για να μην πω και το άλλο (που το λέω δηλ ). Αυτοί που περιμένουν βοήθεια και βασίζονται σε σένα; Τι θα τους πεις; Ότι σόρρυ που δεν έκανες τίποτα ενώ μπορούσες επειδή δεν έκαναν ούτε οι άλλοι;

Άφήστε την απαισιοδοξία απέξω. (Δεν επιτρέπεται στο FS! Καλό ε! Victory! )
kostas101

Μέλος από: 19 Ιουν 2006

ΜήνυμαΣτις: 24 Σεπ 2006 20:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

κλαπ.. κλαπ... κλαπ.. κλαπ.. κλαπ... κλαπ.. κλαπ.. κλαπ... κλαπ.. κλαπ.. κλαπ... κλαπ.. κλαπ.. κλαπ... κλαπ..

My site!|My foroum!
nerissa

Μέλος από: 25 Ιουλ 2004
Περιοχή: Διάστημα!
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 25 Σεπ 2006 11:53    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κι εγώ άναψα το κεράκι μου!Μακαρί να σταματήσει η παιδική πορνογραφία, ή μάλλον γενικότερα η πορνογραφία!
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 3 από 4 [48 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
τι να κανω κατα την γνωμη σας?ποιο επαγγελμα να ακολουθησω? 10 thodoris33 14 Φεβ 2014 11:47
giannis17 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 28 Νοε 2014 23:27 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites