freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Γιάννης κερνάει, γιάννης πίνει... Ermis Web Awards

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Web Design και Usability » Web Usability & Accessibility
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 6 από 7 [104 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: webawards Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
GhostShip

Μέλος από: 30 Σεπ 2003
Νέα: 31

Περιοχή: Αθήνα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Δεκ 2006 04:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

KGP ανέφερε:
GhostShip ανέφερε:

Το οτι τα έχω "φωτογραφίσει" στον Πάνο, αυτό για εσάς τους υπόλοιπους θα πρέπει να σας περισσεύει. Μόνο εγώ και ο Πάνος ξέρουμε για ποιούς μιλάμε.

pos eise toso....sigouros?

Είμαι πολύ σίγουρος. ΑΠΟ και ΚΛΕΙΕΤΑΙ να ξέρετε το όνομα αυτών στους οποίους αναφέρομαι. Μπορεί αν πω ο τάδε να τον γνωρίζεις, αλλά έτσι ξεκάρφωτα μόνο υποθέσεις και εικασίες μπορεί να κάνει κάποιος, σαν να παίζει λότο ένα πράγμα.

Αν δεν έχεις ζήσει πρόσωπα, καταστάσεις και γεγονότα μέσα στην Forthnet, ότι και να ακούει κάποιος που δεν ήταν μέσα σε αυτά τα γεγονότα, δεν μπορεί να ξέρει πραγματικά. Τα ονόματα τα ξέρω μόνο εγώ και ο Πάνος ( αν κατάλαβε από την "φωτογράφιση" )!!

Σχετικά με τα όσα λές για τις ομάδες εκείνες του πληθυσμού που έχουν μια ιδιατερότητα, έχεις δίκιο, και συμφωνώ. Αλλά πιστεύω οτι υπάρχουν πολύ πιο σημαντικά πράγματα να κοιτάξει μια κοινωνία να τα βελτιώσει.
Αλέξης

Μέλος από: 23 Απρ 2004

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Δεκ 2006 12:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

www.thefwa.com
www.ultrashock.com

Δεν νομίζω να υπάρχουν καλύτερα βραβεία παγκοσμίως από αυτά. Δείτε πως δουλεύουν και πως βραβέυουν τις σελίδες για να μην λέμε ότι θέλουμε. Συμμετέχουν όλοι χωρίς κόστος συμμετοχής και βλακείες ακόμα και στην αξιολόγηση. Νομίζω ότι λειτουργεί το σύστημά τους πολλά χρόνια μια χαρά, κύριε Σαμπράκο! Αφού δεν μπορούν οι κύριοι να πάρουν βραβείο εκεί, ας δώσουν ένα στον εαυτό τους. Κρίμα είναι!
JavaS

Μέλος από: 14 Ιαν 2004
Περιοχή: Βόλος
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Δεκ 2006 20:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Για μένα το θέμα έχει κλείσει. Το δυσάρεστο είναι ότι αρκετοί έχουν μείνει με την εντύπωση ότι εμένα μου φταίει ο Σαμπράκος.
Δεν μου φταίει σε τίποτα ο ίδιος, το ανέλυσα διεξοδικότερα νωρίτερα.
Όσο αφορά στα ermis, για μένα ΔΕΝ είναι βραβεία που με αφορούν γιατί αν δείξω τη δουλειά μου σε κάποιους και τους ζητήσω να με αξιολογήσουν, αυτοί θα ήθελα να είναι άνθρωποι που να γνωρίζουν και όχι διαφημιστές και marketeers. Θίγομαι όμως από το θεσμό και αντιδρώ, γιατί πλασάρετε ως "οι καλύτεροι του web design στην Ελλάδα". Για μένα δεν είναι και πιστέυω πως για αρκετούς εδώ μέσα ισχύει το ίδιο.

Θα προτιμούσα, όπως ξαναείπα, να ονομάζονται Ermis Internet Marketing Awards και όχι web awards.

Για το λόγο αυτό και δεν πρόκειται ποτέ να συμμετάσχω.

Αν τώρα μαζευτούν 10 άτομα του χώρου και αποφασίσουν να θέσουν τις βάσεις για τη δημιουργία ενός θεσμού που να βραβεύει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ web design έργα, τότε ευχαρίστως να βοηθήσω υλικά και πνευματικά και με όποιο άλλο τρόπο μπορώ.

Δεν πρόκειται όμως να ασχοληθώ με ένα θεσμό που επιβραβεύει τη καλύτερη διαφήμιση. Δεν είμαι διαφημιστής και δεν με ενδιαφέρει να γίνω.

Συστήνω μάλιστα, να ασχοληθούμε περισσότερο με τη πρόταση του billt για τη δημιουργία ενός συλλόγου/οργανισμού/σωματείου/(όπως θέλετε πείτε το) επαγγελματιών του χώρου και να αφήσουμε τους διαφημιστές να χαριεντίζονται μεταξύ τους.

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Δεκ 2006 20:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

kalos oi kakos chriazese tous diafimistes oso kai esi eise anagkaios se autous...

ektos an to "pezeis mia apo ola....choris tzatziki" opos einai sinithismeno

JavaS

Μέλος από: 14 Ιαν 2004
Περιοχή: Βόλος
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Δεκ 2006 22:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

@KGP: Ναι τους χρειάζεσε για να βγάλεις λεφτά! Εγώ δεν λέω ότι δεν χρειάζονται, αλλά ότι δεν είναι αρμόδιοι για να βραβεύσουν μία δουλειά της κατηγορίας web design και development. Με απλά λόγια, τα βραβεία τηλεόρασης τα απονέμουν οι άνθρωποι και οι παράγοντες της τηλεόρασης (σκηνοθέτες, ηθοποιοί, παραγωγοί, τεχνικοί), όχι οι διαφημιστές οι πελάτες των οποίων εμφανίζονται στις ταινίες! Θα ήταν σαν να εμφανιζόταν η TIM στην κριτική επιτροπή που φήφισε καλύτερη σειρά το "ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ"!!!

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Δεκ 2006 00:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

den prokite na sinechiso tin oli kouventa... emeno se auta pou eiche pei se antistichei kouventa... pou eiche kai "entasi"

choris pareksigisei vevea ... apla den echei telos

Expl0it
Honorary Member

Μέλος από: 25 Αυγ 2003
Βοηθήματα: 29
Νέα: 7
Scripts: 1

Περιοχή: home/sweet/home
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 15 Δεκ 2006 15:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μπα είπες να σταματήσεις ??? Να ψάξω δηλαδή να βρω ποιος φούρνος γκρεμίστηκε ?

KGP
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 15 Δεκ 2006 16:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

tou katseli

Expl0it
Honorary Member

Μέλος από: 25 Αυγ 2003
Βοηθήματα: 29
Νέα: 7
Scripts: 1

Περιοχή: home/sweet/home
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Δεκ 2006 02:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

KGP ανέφερε:
tou katseli

Τι είπες τώρα ??? Όχι ρε φίλε Και ήταν καλός φούρνος...

venix_

Μέλος από: 02 Φεβ 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Φεβ 2007 14:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

e den to pistevo oti tha evlepa minimata gia to "thesmo" Web Awards, grammena to Dekembrio tou 2006!
Alla tha mou peite, efoson o "thesmos" iparxei kai to 2007 paromoia pragmata tha graftoun.

Venix
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 93
Νέα: 353
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 02 Φεβ 2007 16:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

για σου κούκλα! χρόνια και ζαμάνια.. αλλά όλα ίδια μένουν..

smiley

Μέλος από: 18 Μαρ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Φεβ 2007 16:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

και ας μην έχω εμπειρία... μια ομορφιά! πολύ... στους άλλους δεν θα μπορέσουμε... Just an arrow?
GhostShip

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Φεβ 2007 16:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

By the way, δεν ξέρω αν σας το είπα, αλλά τελικά αποφάσισα να στείλω κάτι του χρόνου, έτσι για να σπάσουμε πλάκα. Και φυσικά το φτιάχνω ήδη.

Φυσικά ΔΕΝ θα ξέρει κανείς πλην ελαχίστων εκλεκτών φίλων εδώ, οτι το site θα είναι δικό μου. Θα ακολουθήσω και εγώ την τακτική της Forthnet, και θα βάλω άλλους συντελεστές...χεχε...

Δέχομαι προτάσεις για το ποιός θέλει να είναι στους συντελεστές του χρόνου!! Γιάννη θα σε βάλω project manager, μιας που είσαι και το boss !! χαχα...

Είδες καμμιά φορά, τα τραγούδια μέσα από την ζωή είναι βγαλμένα. Όλα τρίγύρω αλλάζουνε και όλα τα ίδια μένουν....

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 93
Νέα: 353
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 02 Φεβ 2007 16:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Flash Animator πρέπει να με βάλεις που δεν ξέρω τίποτα..

GhostShip

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Φεβ 2007 16:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ωραίος, έκλεισες ως flash annimator. Τώρα το αν θα έχει ή όχι flash, δεν πειράζει, εγώ θα σε βάλω, και ας δεν έχει... Μήπως θα το πάρουν χαμπάρι ?

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Web Design και Usability » Web Usability & Accessibility

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Καλοί είμαστε τελικά στο web design... 22 cdhyper 26 Φεβ 2013 11:12
nickal Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 27 Δεκ 2014 19:13 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites