freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Ποιας εταιριας Laptop προτιματε;

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Φορητοί Υπολογιστές
Moderators:  Software & Hardware Moderators, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 2 [22 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: laptop Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2
ΑποστολέαςΜήνυμα
charavge

Μέλος από: 14 Σεπ 2006

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Φεβ 2012 16:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

DELL link to DELL σίγουρα! Θα τολμούσα να πω και LG...
Έχω Toshiba, HP, DELL και LG.
Τα 2 πρώτα κακή κατασκευή, υπερθέρμανση, αργό φόρτωμα κ.ο.κ.
Τα 2 τελευταία πιο εργονομικά, καλύτερη σχεδίαση, πιο γρήγορα και καλύτερη κατασκευή.
Όλα έχουν περάσει σκληρά "crash test" στο σπίτι... ToolTimes at work
babist

Μέλος από: 15 Οκτ 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Φεβ 2012 19:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

billiaswhs γτ οχι Vaio,εαν βγαλεις την καρτα γραφικων τα αλλα ειναι μια χαρα(τι προβλημα σε εβγαλε ενα τετοιο λαπτοπ)?
deninho
Super Moderator

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 1
Νέα: 3

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
View users profile Visit posters website
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 03 Φεβ 2012 20:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

για εμένα, από την όποια εμπειρία μου, πας είτε για Dell link to Dell είτε για Toshiba. Κι αυτό, για λόγους after sales support. Το service της Acer ήταν για κλάματα. Η Σόνυ τα στέλνει Βέλγιο -νομίζω-, η Asus Ιταλία. Της LG, κι αυτό μέτριο. Οι μόνες που σε σέβονται ως πελάτη κι αφότου τα σκάσσεις, είναι οι Dell και η Toshiba.

Μέλος από: 15 Οκτ 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 04 Φεβ 2012 20:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

οταν αγορασεις ενα λαπτοπ δεν μπορεις να σκεφτεσαι οτι οταν θα χαλασει ποσο καιρο και τι θα εχει.το θεμα ειναι να μην χαλασει,και να μην πεσουν οι αποδοσεις του
deninho
Super Moderator

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 1
Νέα: 3

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
View users profile Visit posters website
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 04 Φεβ 2012 21:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

όταν αγοράζεις κάτι, σκέφτεσαι ότι μπορεί να χαλάσει. Φροντίζεις να αγοράσεις κάτι που θα χαλάσει δυσκολότερα (καλύτερη ποιότητα κατασκευής), και που αν χαλάσει θα έχεις την καλύτερη δυνατή ανταπόκριση από την αντιπροσωπεία. Χαλάνε οι άνθρωποι, τα μηχανήματα δε θα χαλάσουν;

Μέλος από: 24 Ιουλ 2007
Περιοχή: Αθήνα
View users profile Send email to user Visit posters website
cv portfolio skype 
ΜήνυμαΣτις: 13 Μαρ 2012 21:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
dell γιατί παίρνεις ότι αγοράζεις και έχει και support.

+1

Έχω το Latitude E6510 με 1920x1080 @ 15,6", i7 Q840 @ 1.87 GHz, 8GB RAM, 500GB HDD και καμιά 10αριά συστήματα ασφαλείας και αντικλεπτικά επάνω! Επένδυση 2500 € + ΦΠΑ (ειδική τιμή) πριν από 15 μήνες. (http://www.dell.com/us/business/p/latitude-e6510/pd)

3 χρόνια εγγύηση NBD και τη χρειάστηκα 2 φορές. Σε λιγότερο από 24ωρο ήταν στο χώρο μου και τις 2 φορές. Η μία ήταν μητρική (βγήκε off εντελώς - αστοχία υλικού υποθέτω - 10 μέρες μετά την αγορά) και την άλλη το blower άρχισε να κάνει σαν τριζόνι (λίγο πριν τον πρώτο χρόνο). Ανταλλακτικό με τεχνικό όπως είπα σε λιγότερο από ένα 24ωρο στο χώρο μου!

pla.NET.gr | web hosting, VPS, web design & more services
apitsos

Μέλος από: 24 Ιουλ 2007
Περιοχή: Αθήνα
View users profile Send email to user Visit posters website
cv portfolio skype 
ΜήνυμαΣτις: 13 Μαρ 2012 22:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

babist ανέφερε:
Βασικα σας ρωτησα γτ ειμαι αναμεσα σε HP και sony vaio(εχουν σχεδον τα ιδια χαρακτηριστικα),απλα εχω ακουση λιγο κακα λογια για τα HP οπως οτι ανεβαζουν θερμοκρασια,

Υ.Γ:Γινεται αναβαθμισεις σε laptop?(ειμαι γενικα πισω στα λαπτοπ απο γνωσεις)

Ενώ για τα SONY vaio έχεις ακούσει καλά λόγια? Αυτά δεν είναι laptops! Είναι hi-fi με οθόνη και πληκτρολόγιο, χα χα χα χα... (και ας με διαψέυσει όποιος είναι γνώστης και έχει εμπειρία)

billiaswhs ανέφερε:
Σίγουρα όχι Vaio, αν εξαιρέσεις την Οθόνη που είναι πολύ καλή
όλα τα υπόλοιπα είναι....!%$@@##! (το λέω επειδή είχα αγοράσει τέτοιο)

Νάτος...! Δεν είχα προλάβει να το διαβάσω... sorry.

pla.NET.gr | web hosting, VPS, web design & more services
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 2 [22 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Φορητοί Υπολογιστές

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Βοήθεια για asus laptop 4 xristosgt Χθες στις 23:45
xristosgt Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
ηχος ακουστικων σε laptop 4 graig 06 Μαρ 2014 02:12
graig Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Γνώμες για το Laptop Lenovo IdeaPad G505s 1 pekovic13 24 Δεκ 2013 20:21
giannis17 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Αγορά laptop 5 vag10 27 Νοε 2013 09:13
DGeorge Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος