freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Αναζητηση οικονομικου host μονο για emails

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Internet Help
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [10 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: αναζήτησηemailshost Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
Tommygr

Μέλος από: 16 Ιουλ 2012

View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 16 Ιουλ 2012 15:20    Θέμα: Αναζητηση οικονομικου host μονο για emails Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Γεια χαρα, δεν ξερω αν ειναι εδω το καταλληλο μερος για να δημοσιευσω αυτο το θεμα, θα ηθελα ομως τα φωτα σας παρακαλω.
Εδω και 2 χρονια εχω νοικιασει ενα domain και ενα host απο την 1host.gr.
Το θεμα ειναι ομως οτι δεν εχω καμια ιστοσελιδα ουτε εχω πρθεση για αυτο. Το μονο που χρησιμοποιω ειναι 2 email accounts Που εχω δημιουργησει για επαγγελματικη χρηση και μεχρι στιγμης πιανουν 500 ΜΒ συνολο.
Μιας και πλησιαζουν οι μερες οπου πρεπει να πληρωσω για την ανανεωση της χρησης (90 ευρω περιπου) για την επομενη διετια, θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε καποιον αλλο host οπου να εχει με λιγοτερα χρηματα (και λογικα με μικροτερο χωρο) ωστε να μεταφερω το domain και τα email accounts μου εκει.
Σας ευχαριστω για οποιαδηποτε απαντηση.
andreaslll

Μέλος από: 16 Νοε 2011

View users profile
blog 
ΜήνυμαΣτις: 16 Ιουλ 2012 16:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Η google apps για μέχρι 10 email accounts σου προσφέρει δωρεάν host.
Tommygr

ΜήνυμαΣτις: 16 Ιουλ 2012 18:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

και θα μπορω να μεταφερω εκει τα email accounts?
Δεν θελω να τα αλλαξω, αυτο ειναι το προβλημα, ειδαλλως εφτιαχνα δωρεαν email accounts.
andreaslll

View users profile
blog 
ΜήνυμαΣτις: 16 Ιουλ 2012 18:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν είμαι σίγουρος αν μπορείς να τα μεταφέρεις ή αν πρέπει να φτιάξεις τα ίδια accounts από την αρχή. Λογικά θα υπάρχει αρκετό documentation για να δεις τι δυνατότητες έχεις.

Σε περίπτωση που δεν βρίσκεις το link είναι αυτό
https://www.google.com/a/cpanel/standard/new3

Φτιάξε ένα λογαριασμό σε οποιοδήποτε free host και μετέφερε το MX record στη google. Χρησιμοποιώ την υπηρεσία για μερικά domains δικά μου σε επαγγελματική χρήση και την έχω συστήσει σε αρκετούς φίλους επίσης για επαγγελματική χρήση. Θα τη χαρακτήριζα πολύ καλή. Και να σκεφτείς ότι πλέον έχω δικό μου server με στημένο MTA και εξακολουθώ να χρησιμοποιώ την υπηρεσία της google.
korgr
Honorary Member

Μέλος από: 07 Οκτ 2008
Βοηθήματα: 5
Scripts: 2

Περιοχή: Corinth
View users profile
portfolio skype 
ΜήνυμαΣτις: 16 Ιουλ 2012 18:52    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αν δεν σε βολέψει η λύση που σου προτείνουν (δεν την έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω), εμείς τα 300 ΜΒ μόνο για emails τα δίνουμε 20 ευρώ/έτος.
Λογικά αν ψάξεις ίσως βρεις και φθηνότερα.

Μέλος από: 06 Νοε 1999
Νέα: 1

Περιοχή: Αθήνα
View users profile Visit posters website
blog portfolio facebook twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2012 13:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πάντως 90 ευρώ για ανανέωση για 2 έτη domain και hosting link to hosting πιστεύω είναι αρκετά καλή η τιμή.

View users profile
blog 
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2012 15:37    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εννοείς ότι είναι καλύτερα τα 90 ευρώ σε σχέση με τα 25 ευρώ και που θα έχεις μαζί διάφορους backup servers, πρακτικά 100% uptime, ασφάλεια και αξιοπιστία; Τι υπολογισμούς έχεις κάνει ακριβώς;
megsk

Μέλος από: 14 Ιουλ 2011

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2012 17:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

το παιδί λέει οτι είναι για 2 χρόνια server kai domain names οκ αν σκεφτείς οτι στα πακέτα για 1 χρόνο hosting link to hosting +1 domain για 2 χρόνια συνήθως πας στην τιμή των 100 ευρώ. Αυτό που δε ξέρω είναι αν νοικιάσεις ένα domain για 2 χρόνια ας πούμε και έχεις και δωρεάν hosting σε κάποιες εταιρείες αν αυτό συμπεριλαμβάνει email. px papaki tophost ect
1host

Μέλος από: 30 Αυγ 2008
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Thessaloniki
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2012 20:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Tommy:

Στείλε μας ένα email ή συμπλήρωσε αυτή τη φόρμα (http://www.1host.gr/quote.html) και θα κάνουμε ένα custom πακέτο σε αρκετά χαμηλότερη τιμή μόνο για email χρήση )

ΜήνυμαΣτις: 18 Ιουλ 2012 11:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας. Τελικα επελεξα την Hosthouse, οπου μου κοστισε μονο 25 ευρω για δυο χρονια για το domain και ο χωρος 500 Mb δωρεαν!
Να'σαι καλα platongr για τα pm
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [10 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Internet Help

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Δε λαμβάνω emails στο gmail 1 aguila21 10 Ιουν 2014 02:53
aguila21 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
GMail - Πως μπορώ να βρω τα emails που έχω απαντήσει τελευταίος; 2 Yiannistaos 14 Μαη 2014 15:00
Yiannistaos Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 28 Ιουλ 2014 14:21 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites