freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Πρόβλημα σε WiFi σε μοτελ

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Δίκτυα, WiFi και εφαρμογές
Moderators:  Software & Hardware Moderators, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [6 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: wifi Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
tattooiv

Μέλος από: 19 Δεκ 2009
Βοηθήματα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 31 Ιουλ 2012 20:34    Θέμα: Πρόβλημα σε WiFi σε μοτελ Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα παιδια, ειμαι σε ενα μοτελ στην Σουηδια και ενω το μοτελ εχει ασυραματο δίκτυο δεν μπορω να συνδεθω. Συνδέομαι 1 φορα στις 20 προσπαθειες και αργουν οι σελιδες και με πεταει και εξω μετα. Το μοτελ εχει μονο ενα δικτυο και αν και εχει μετριο σήμα, 2-3 γραμμες με -75 dbm, δεν μπορω να συνδεθω. Λετε να υπάρχει προβλημα και να μην μπορώ να μπω επειδη το χρησιμοποιουν πολλοι??? μπορω να το ελεγξω αυτο?? εγω ειμαι στον 4 οροφο και εχει αρκετα διαμερισματα. Το ονομα του δικτυου ειναι Default και ειναι ανοιχτο. Σας στελνω και τα στοιχεια του δικτυου μπας και καταλαβεται κατι περαιτερο. Και επισης συνδεσα και με καλωδιο το laptop με ενα High power Wirless-N για να πιανω τα δικτυα με εξαιρετικο σημα, αλλα και παλι ενω μπαινει το βρισκει με εξαιρετικο σημα μετα απο λιγο μπορει παλι να με παταξει και να αργουν και οι σελιδες... τωρα ειμαι μεσα με καλο σημα εως εξαιρετικο 4-5 γραμμες αλλα και παλι αργει καποιες φορες..... help

Νέα εικόνα bitmap.png
 Description:
 Filesize:  82.53 KB
 Viewed:  202 Time(s)

Νέα εικόνα bitmap.png

tattooiv

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Αυγ 2012 23:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Παιδια λύθηκε το προβλημα, τελικα το ιντερνετ εδω δεν ειναι ασυρματο αλλα ενσυρματο με δυο υποδοχες RJ-45 στον τοίχο!!! Ενα καλωδιο στον τοιχο και το αλλο στον υπολογιστη και το ιντερνετ πεταει!!!! ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work
Cha0s
SysAdmin

Μέλος από: 28 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 2
Νέα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 04 Αυγ 2012 17:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το πρόγραμμα αυτό που τράβηξες screenshot ποιο είναι;

Είναι της wifi κάρτας σου;
Αυτό το 'radar' που έχει πως παίζει; Έχεις κανένα GPS or smth πάνω στο pc σου;

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 04 Αυγ 2012 19:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Cha0s ανέφερε:
Το πρόγραμμα αυτό που τράβηξες screenshot ποιο είναι;

Είναι της wifi κάρτας σου;
Αυτό το 'radar' που έχει πως παίζει; Έχεις κανένα GPS or smth πάνω στο pc σου;

Αυτο ειναι ενα ελευθερο προγραμματακι, δεν ειναι της καρτας μου και ουτε εχω κανενα GPS στο pc. Xirrus WiFi Inspector --->>> www.xirrus.com/Products/Wi-Fi-Inspector Δες το ειναι πολυ ωραιο, το ραντάρ παιζει μονο του και μπορεις αμα θελεις να επιλέξεις ενα Ασυρματο δικτυο απο αυτα που εντοπίζεις και μετα οσο πιο κοντα πας στο δίκτυο αυτο χτυπάει πιο έντονα. Κατι σαν τα ρανταρ χρυσου!!! Καλό ε! Καλό ε! Καλό ε! Καλό ε!
Cha0s
SysAdmin

Μέλος από: 28 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 2
Νέα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Αυγ 2012 01:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ενδιαφέρον!

Βασικά με σκάλωσε ο «χάρτης» που έχει στο radar πως ξέρει προς τα που είναι το κάθε Access Point αν δεν ξέρει τουλάχιστον προς τα που είναι ο βορράς κάθε φορά;

Είχα μείνει στο Netstumbler για windows link to windows

Θα το τσεκάρω, thanks!

Μέλος από: 13 Ιουν 2010
Περιοχή: Brussels
View users profile Visit posters website
blog facebook deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 30 Αυγ 2012 20:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Άν και πολύ αργά πλέον, να επισημάνω μία πολύ καλή εφαρμογή για Android phones που έχει μία καταπληκτική δυνατότητα !

review: Simplify: Smarter Automated Internet Connection Switching On Android
Android Store: Download Simplify Smart Wi-Fi Manager For Android

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [6 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Δίκτυα, WiFi και εφαρμογές

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Ethernet σε wifi 1 xmavidis 23 Ιαν 2014 20:15
giannis17 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Wifi Management - Χρήση τοπικού Wifi με προπληρωμένα Vouchers 7 charavge 24 Αυγ 2013 09:57
charavge Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Συνδεση με wifi router σε δίκτυο χωρίς ελέυθερη διεύθυνση 1 kostas-k 04 Απρ 2013 08:32
giannis17 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Υποκλοπή συνομιλίας μέσω wifi 8 fiskilis 05 Μαρ 2013 02:52
hitca Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Πρόβλημα με λαπτοπ και wifi 2 Eva64 11 Οκτ 2012 19:39
Eva64 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 30 Ιουλ 2014 15:07 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites