Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Πρόβλημα σε WiFi σε μοτελ

Πληροφορίες σχετικές με τα τοπικά δίκτυα, WiFi, τον εξοπλισμό, τις εφαρμογές τους και σχετικό λογισμικό.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tattooiv

Δημοσίευση από tattooiv » 31 Ιούλ 2012 21:34

Καλησπέρα παιδια, ειμαι σε ενα μοτελ στην Σουηδια και ενω το μοτελ εχει ασυραματο δίκτυο δεν μπορω να συνδεθω. Συνδέομαι 1 φορα στις 20 προσπαθειες και αργουν οι σελιδες και με πεταει και εξω μετα. Το μοτελ εχει μονο ενα δικτυο και αν και εχει μετριο σήμα, 2-3 γραμμες με -75 dbm, δεν μπορω να συνδεθω. Λετε να υπάρχει προβλημα και να μην μπορώ να μπω επειδη το χρησιμοποιουν πολλοι??? μπορω να το ελεγξω αυτο?? εγω ειμαι στον 4 οροφο και εχει αρκετα διαμερισματα. Το ονομα του δικτυου ειναι Default και ειναι ανοιχτο. Σας στελνω και τα στοιχεια του δικτυου μπας και καταλαβεται κατι περαιτερο. Και επισης συνδεσα και με καλωδιο το laptop με ενα High power Wirless-N για να πιανω τα δικτυα με εξαιρετικο σημα, αλλα και παλι ενω μπαινει το βρισκει με εξαιρετικο σημα μετα απο λιγο μπορει παλι να με παταξει και να αργουν και οι σελιδες... τωρα ειμαι μεσα με καλο σημα εως εξαιρετικο 4-5 γραμμες αλλα και παλι αργει καποιες φορες..... help
Συνημμένα
Νέα εικόνα bitmap.png

Άβαταρ μέλους
tattooiv

Δημοσίευση από tattooiv » 03 Αύγ 2012 00:12

Παιδια λύθηκε το προβλημα, τελικα το ιντερνετ εδω δεν ειναι ασυρματο αλλα ενσυρματο με δυο υποδοχες RJ-45 στον τοίχο!!! Ενα καλωδιο στον τοιχο και το αλλο στον υπολογιστη και το ιντερνετ πεταει!!!! :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 04 Αύγ 2012 18:35

Το πρόγραμμα αυτό που τράβηξες screenshot ποιο είναι;

Είναι της wifi κάρτας σου;
Αυτό το 'radar' που έχει πως παίζει; Έχεις κανένα GPS or smth πάνω στο pc σου;
During times of universal deceit, telling the truth becomes a revolutionary act.

Άβαταρ μέλους
tattooiv

Δημοσίευση από tattooiv » 04 Αύγ 2012 20:58

Cha0s έγραψε:Το πρόγραμμα αυτό που τράβηξες screenshot ποιο είναι;

Είναι της wifi κάρτας σου;
Αυτό το 'radar' που έχει πως παίζει; Έχεις κανένα GPS or smth πάνω στο pc σου;
Αυτο ειναι ενα ελευθερο προγραμματακι, δεν ειναι της καρτας μου και ουτε εχω κανενα GPS στο pc. Xirrus WiFi Inspector --->>> www.xirrus.com/Products/Wi-Fi-Inspector Δες το ειναι πολυ ωραιο, το ραντάρ παιζει μονο του και μπορεις αμα θελεις να επιλέξεις ενα Ασυρματο δικτυο απο αυτα που εντοπίζεις και μετα οσο πιο κοντα πας στο δίκτυο αυτο χτυπάει πιο έντονα. Κατι σαν τα ρανταρ χρυσου!!! :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 05 Αύγ 2012 02:35

Ενδιαφέρον!

Βασικά με σκάλωσε ο «χάρτης» που έχει στο radar πως ξέρει προς τα που είναι το κάθε Access Point αν δεν ξέρει τουλάχιστον προς τα που είναι ο βορράς κάθε φορά;

Είχα μείνει στο Netstumbler για windows :P

Θα το τσεκάρω, thanks!
During times of universal deceit, telling the truth becomes a revolutionary act.

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 30 Αύγ 2012 21:51

Άν και πολύ αργά πλέον, να επισημάνω μία πολύ καλή εφαρμογή για Android phones που έχει μία καταπληκτική δυνατότητα !

review: Simplify: Smarter Automated Internet Connection Switching On Android
Android Store: Download Simplify Smart Wi-Fi Manager For Android

Εικόνα
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Απάντηση

Επιστροφή στο “Δίκτυα, WiFi και εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες