freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Βάση - DVD με τα βιβλία του Biblionet

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » SQL και SQL Servers (RDBMS) » Βάσεις Δεδομένων και SQL - γενικά
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [8 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: βιβλίαdvdβάση Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
webdevgr

Μέλος από: 11 Δεκ 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
View users profile Visit posters website
portfolio facebook linkedin twitter 
ΜήνυμαΣτις: 18 Φεβ 2014 09:52    Θέμα: Βάση - DVD με τα βιβλία του Biblionet Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Είμαι στη φάση κατασκευής μιας σελίδας με θέμα το βιβλίο (παρουσιάσεις, κριτικές κλπ) προσπάθησα να επικοινωνήσω με το biblionet αλλά έχουν απεργία... και το χειρότερο είναι πως τους πάνε για κατάργηση

Υπάρχει κάποιος που να έχει τη βάση ή το dvd με τα βιβλία;

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Μέλος από: 24 Αυγ 2007

ΜήνυμαΣτις: 18 Φεβ 2014 12:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

όταν είδα το θέμα, λέω: βάση για DVD, ράφια ψάχνει? (δεν έχω ούτε ράφι ούτε DVD πάντως σόρυ)
nickpsal

Μέλος από: 25 Φεβ 2014

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Απρ 2015 13:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Επειδή σκεύτομαι να κάνω και εγώ το ίδιο ακριβώς βρήκες άκρη με την biblionet???
webdevgr

ΜήνυμαΣτις: 22 Απρ 2015 14:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μετά από πολλούς μήνες κατάφερα να επικοινωνήσω με το biblionet. Για την ακρίβεια απάντησαν σε ένα από τα πολλά email που τους είχα στείλει.

Λόγω της κατάργησης του φορέα από την προηγούμενη κυβέρνηση, έχουν διαγράψει τα τηλέφωνα από την σελίδα τους και για πολλούς μήνες πρέπει να υπολειτουργούσε.

Τώρα το έχει αναλάβει το Ελληνικό Ίδρυμα Πολιτισμού και λογικά θα αρχίσουν πάλι κανονική λειτουργία.

Θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους και να σου στείλουν τα έντυπα (έντυπο καταχώρησης στοιχείων εταιρείας και τη Σύμβαση-Άδεια χρήσης της βάσης δεδομένων ) θα τα συμπληρώσεις και θα τους τα στείλεις πίσω για να σου στείλουν μετά τους κωδικούς πρόσβασης στη βάση δεδομένων .

Εγώ είμαι σε αναμονή των κωδικών πρόσβασης.

Όταν εξαρτάσαι από υπηρεσίες του δημοσίου ξεχνάς τη λέξη προγραμματισμός... εδώ και ένα χρόνο έχω στο συρτάρι ένα project που θα έπρεπε να είναι ήδη στον αέρα.

Εναλλακτικά μπορείς να επικοινωνήσεις με τον ΟΣΔΕΛ που αν δεν κάνω λάθος είναι μια ιδιωτική πρωτοβουλία και έχουν φτιάξει το osdelnet.gr αν και δεν ξέρω αν αυτοί δίνουν πρόσβαση στη βάση τους.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Απρ 2015 14:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μου απάντησαν και εμενα το ιδιο ακριβως να σε ρωτήδω κάτι άλλο τα βιβλία θα περνιούνται αυτόματα στην σελίδα μας απο την δικια τους βάση δεδομένων στην δικιά μας???
webdevgr

ΜήνυμαΣτις: 23 Απρ 2015 15:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αν φτιάξεις το ανάλογο εργαλείο να τραβάει τις καινούργιες εγγραφές από την ενημερωμένη βάση του biblionet τότε θα είναι και η δική σου ενημερωμένη.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Μαη 2015 07:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγω είμαι σε αναμονή των κωδικών το ξεκίνησες εσύ το project???
webdevgr

ΜήνυμαΣτις: 13 Μαη 2015 10:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όχι καθώς είμαι σε αναμονή της απόφασης της ΕΕΤΤ για ένα domain σχετικό με τα βιβλία το οποίο θα χρησιμοποιηθεί μαζί με κάποιο άλλο για το project που είχα σχεδιάσει. Κι επειδή έχω βαρεθεί να εξαρτώμαι από τις διαθέσεις δημοσίων οργανισμών το έχω βάλει στο ψυγείο μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση.

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » SQL και SQL Servers (RDBMS) » Βάσεις Δεδομένων και SQL - γενικά

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Βοήθημα: DocumentDB μια NoSQL βάση με native υποστήρηξη JSON και JavaScript. 0 cordis 27 Μαη 2016 14:20
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
ανάγνωση απο βάση - εξαγωγή αποτελεσμάτων και διαγραμμάτων 1 tempo 24 Ιουν 2015 15:51
fafos Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
εισαγωγή ωραρίου στην βάση 17 Serghio 16 Ιουν 2015 18:36
giannis17 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 29 Μαρ 2017 22:53 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites