freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Ξέρει κανείς αν το δίκτυο Clickbanner λειτουργεί ή έχει κάποιο πρόβλημα?

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Affiliate marketing forum » Affiliate marketing - γενικά
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [12 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: δίκτυο Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
marthaki

Μέλος από: 03 Νοε 2015

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2015 09:39    Θέμα: Ξέρει κανείς αν το δίκτυο Clickbanner λειτουργεί ή έχει κάποιο πρόβλημα? Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλημέρα!
Απευθύνομαι στην κοινότητά σας γιατί το τελευταίο διάστημα έχω πολύ μεγάλο πρόβλημα επικοινωνίας με την clickbanner. Είμαι από τους πιο παλιούς affiliates και μέχρι αρχές καλοκαιριού δεν είχα κανένα πρόβλημα μαζί τους. Έκτοτε, προσπαθώ απεγνωσμένα να επικοινωνώ μαζί τους (για ένα τακτικό θέμα της συνεργασίας μας) και ενώ τους στέλνω επανειλημμένα emails, δε λαμβάνω καμία απάντηση. Ούτε και τηλεφωνικά έχει κάποιο αποτέλεσμα η επικοινωνία μας. Έχω ακούσει και από άλλο κόσμο ότι υπάρχουν θέματα με τις πληρωμές. Μήπως γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει, η εταιρεία λειτουργεί ή όχι? Μήπως πρέπει να σκεφτώ να αποσύρω τα προγράμματά μου από το το δίκτυό τους?
soniko

Μέλος από: 02 Ιαν 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 06 Νοε 2015 15:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Έχω το ίδιο πρόβλημα με έσενα όποιος μάθει πρώτος ας ενημερώσει
michalis1984

Μέλος από: 05 Ιουν 2001

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 06 Νοε 2015 17:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Επίσης.

Μέλος από: 16 Ιουν 2015

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Νοε 2015 17:31    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κ εγω το ιδιο θεμα εχω. Εχουν να γινουν πληρωμες απο τον Μαιο, σε επικοινωνια που ειχαμε πριν 2-3 μηνες και μετα απο πολλες προσπαθειες μου απαντησαν μου ειπαν πως υπαρχει ενα μικρο προβλημα λογω capital controls. Απο τοτε μεχρι και σημερα, δεν ξανα απαντησανε σε mail μου. Σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα μαζι τους μου κρατησε τα στοιχεια και μου ειπε μια κοπελα οτι θα επικοινωνησει το συντομοτερο δυνατο ο υπευθυνος. Εννοειται οτι δεν επικοινωνησε κανενας.
Μηπως τελικα ερχεται κανονι;;;;
michalis1984

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Νοε 2015 18:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κανόνι ή όχι, αυτό που ξέρω είναι ότι λαμβάνω ενημερωτικά τους email για νέες καμπάνιες. Και οι πωλήσεις γίνονται κανονικά. 'Αρα μάλλον κάποιος ασχολείτε επιλεκτικά. Ίσως κάποιοι affiliate να πληρώνονται.

Μέλος από: 16 Ιουν 2015

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Νοε 2015 12:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγω εχω παρει 1 mail τους τελευταιους 6 μηνες για κατι καμπανιες. Αν εσυ παιρνεις κανονικα, τοτε γινεται επιλεκτικα οπως λες. Πωλησεις (παιχνιδια κλπ) γινονται κανονικα και απο εμενα αλλα απο τον Μαιο αν θυμαμαι καλα και μετα ειναι ολες pending. Θα δειξει...
marthaki

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 16 Νοε 2015 19:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Από την Πέμπτη που τους ξανακάλεσα περιμένω να μου τηλεφωνήσει κάποιος affiliate manager του δικτύου. Το τηλέφωνο το σήκωσε μια κοπέλα και μου είπε, ευγενικά, δε λέω, ότι αυτή είναι γραμματέας και ότι ΟΛΟΙ από την εταιρεία λείπουν!!! Μου είπε να της αφήσω τα στοιχεία μου και ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου. Φυσικά, ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Και δεν είναι η πρώτη φορά, αυτό συμβαίνει διαρκώς από το καλοκαίρι. Έχουμε και απλήρωτο τιμολόγιο από τον Ιούνιο.
Δεν ξέρω πλέον τι γίνεται... και πώς μπορώ ως affiliate να διασφαλιστώ.
Καμιά γνώμη ειδικού ή καμιά απάντηση από την ίδια την Clickbanner???
michalis1984

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 16 Νοε 2015 20:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κάποιος κύριος πριν κανένα μήνα έγραψε πως θα κινηθεί δικαστικά αλλά δεν μπορώ να βρω το ποστ τώρα.

Μέλος από: 28 Ιουν 2011

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 25 Νοε 2015 15:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Έχει κανένας κανένα νεότερο; Δεν έχουν πληρώσει καμία προμήθεια για όλο το 2015 και τώρα σταμάτησε να σηκώνει το τηλέφωνο και η κοπέλα που το σήκωνε και συνεχώς μας έλεγε πως η μόνη που ξέρει να μας απαντήσει είναι η κυρία Βασιλοπούλου και ότι την ενημέρωσαν και θα επικοινωνήσει μαζί μας κτλ κτλ... από το Μάρτιο αυτή η δουλειά. Φυσικά καμία απάντηση και στα μηνύματα παρά μόνο ένα μήνυμα που έλεγε ότι έφταιγαν τα capital controls.

Ποιος άλλος σκοπεύει να κινηθεί δικαστικά;
marthaki

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Νοε 2015 15:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα πάλι κι από εμένα! Ούτε κι εγώ έχω καταφέρει να έρθω σε καμία γραπτή ή τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους! Τα θέματα είναι πλέον πολλά μεταξύ των οποίων και απλήρωτα τιμολόγια από το καλοκαίρι. Μπορεί κάποιος υπεύθυνος του forum να προσπαθήσει να έρθει σε κάποια επικοινωνία μαζί τους και να μας ενημερώσει τι γίνεται, λειτουργεί η εταιρεία ή όχι? Και αν όχι, τι πρέπει να κάνουμε ως affiliates για να προστατεύσουμε τα συμφέροντά μας? Είναι πολύ στενάχωρο αυτό που συμβαίνει για όλους εμάς που έχουμε επενδύσει σε αυτό το business.
icedbird

Μέλος από: 21 Ιουλ 2010

ΜήνυμαΣτις: 03 Δεκ 2015 12:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σήμερα έκανα ένα τηλέφωνο αλλά δεν το σήκωσαν. Οπότε η κατάσταση παραμένει η ίδια μάλλον.

Ευτυχώς στη δική μου περίπτωση τα απλήρωτα είναι μηδαμινά (λόγω μη προώθησης πολλών προγραμμάτων από το συγκεκριμένο network), αλλά είναι κρίμα μια εταιρία να "κρεμάει" τόσο κόσμο.

Όσοι affiliates έχουν σοβαρά θέματα και το ύψος των πληρωμών που δεν έχουν πάρει το δικαιολογεί θα πρέπει να συνταχθούν και να κινηθούν δικαστικά.
tk12345

Μέλος από: 15 Ιαν 2013

ΜήνυμαΣτις: 17 Δεκ 2015 13:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μια από τα ίδια
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [12 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Affiliate marketing forum » Affiliate marketing - γενικά

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Ένα ΝΕΟ Affiliate δίκτυο έχει ξεκινήσει την δραστηριότητα του στην Ελλάδα!!! 0 mixalis_AP 10 Οκτ 2016 09:54
mixalis_AP Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Η Linkwise το κορυφαίο περιφερειακό affiliate δίκτυο της Ευρώπης 0 fiskilis 10 Ιουλ 2016 16:02
fiskilis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 20 Ιαν 2017 03:32 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites