freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Web Hosting ενός wordpress site

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » WordPress » WordPress γενικά
Moderators:  PHP Moderators, Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [12 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: wordpresswebhosting Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
LeonidasGR

Μέλος από: 05 Μαρ 2014
Περιοχή: Agios Dimitrios, Athens
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 06 Οκτ 2014 07:25    Θέμα: Web Hosting ενός wordpress site
Περιγραφή θέματος: Ερώτηση για καταλληλότητα πακέτου
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Έχω αναπτύξει μια σελίδα μικρόυ μεγέθους (10-15 σελίδες) σε πλατφόρμα wordpress.
Το site αφορά ενα φροντιστήριο οπότε καταλαβαίνετε ότι είναι διαφημιστικό κυρίως οπότε οι βάση δεδομένων που χρησιμοποιώ είναι σχετικά μικρή.

Μετά από επικοινωνία με συγκεκριμένο πάροχο μου πρότειναν το advanced πακέτο από εδώ:
http://www.papaki.gr/web-hosting.htm
Το οποίο όμως μου φαίνεται καπως ακριβό, 8,45*12=101,4 € .

Επίσης ανακάλυψα και το παρακάτω πακέτο που μου κοστίζει συνολικά 3*12=36 € .
http://netdynamics.gr/index.php?option=com_contact&view=contact...d=1&Itemid=59 για το βασικό πακέτο.

Δεν ξέρω όμως αν είναι αρκετός ο χώρος για τη βάση και δεν θέλω να την πατήσω.

Καμιά βοήθεια?
Basilakis
PHP Moderator

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 68
Νέα: 7
Templates: 3
Scripts: 3

Περιοχή: Womans' Brain
View users profile Send email to user Visit posters website
blog deviantART flickr myspace facebook linkedin 
hi5 sync twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 06 Οκτ 2014 20:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα,

Αν ενδιαφέρεσαι για το παρακάτω:
http://www.papaki.gr/managed-wordpress-hosting.htm

μπορώ να κανονίσω και ένα coupon! Προσωπικά το χρησιμοποιώ και είμαι υπερ-καλυμένος!

Μέλος από: 06 Ιαν 2005
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Παγκράτι - Αθήνα
View users profile Visit posters website
facebook skype 
ΜήνυμαΣτις: 07 Οκτ 2014 21:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Στα απλά εταιρικά site που δεν έχουν ούτε πολύ περιεχόμενο ούτε traffic ο χώρος που καταναλώνουν στο δίσκο είναι αμελητέος : 20mb το wp/1mb η βάση/άλλα 5mb το υλικό (θέμα+φωτο) εκτός αν έχεις κάποιο μεγάλο photo gallery.

Ούτε το traffic limit μπορείς να πιάσεις οπότε ούτε κι αυτό σε ενδιαφέρει. Σε ενδιαφέρει ενδεχομένως το datacenter όπου βρίσκεται ο server (προτιμώ Ελλάδα, GR-IX 6-9ms ping), όπου όσο πιο μακριά* βρίσκεται τόσο πιο αργά θα φορτώνει η σελίδα.

Αυτό που κάνει τη μεγάλη διαφορά είναι το πόσο "γεμάτος" είναι ο server που θα σε βάλουνε ώστε να μην καθυστερεί το δικό σου site. Αυτό βέβαια είναι κάτι που δεν το ξέρεις, αποτελείται από πολλούς παράγοντες και δεν στο λέει κανένας. Απλά πηγαίνεις στο πιο γνωστό γιατί ξέρεις πως αν έχεις πρόβλημα θα στο λύσει (support).

Κι εγώ με papaki συνεργάζομαι από το '08 και όσο είχα reseller είχα μικρά θεματάκια, 2 χρόνια με το VPS έχω ξεγνοιάσει, ούτε μια φορά δεν χρειάστηκα support αλλά είναι άλλες οι απαιτήσεις και οι γνώσεις που απαιτούνται για το management.

Οι τιμές, αν εξαιρέσεις κάτι "δεινόσαυρους" που ακόμα χρεώνουν 10€/μήνα τα 100mb, είναι πάνω κάτω ίδιες.

Εν κατακλείδι όταν διαλέγουμε hosting link to hosting πρώτα εκτιμάμε το support της εταιρίας, επιλέγουμε το πιο κοντινό datacenter με βάση το κοινό της σελίδας και στο τέλος επιλέγουμε το πακέτο φιλοξενίας καθώς είναι το πιο εύκολο να αλλάξει (είτε σε μεγαλύτερο είτε σε μικρότερο, ένα κλικ είναι για την εταιρία). Για την περίπτωση σου θα συμφωνήσω με τον Basilaki το wordpress hosting του papaki πιστεύω είναι η καλύτερη επιλογή.

*δεν μετριέται χιλιομετρικά αλλά ανάλογα τη δικτυακή διασύνδεση μεταξύ των χωρών. "Δημοφιλείς προορισμοί" είναι τόσο η Γερμανία όσο και η Ολλανδία αλλά προσωπικά προτιμώ Ελλάδα.

Μέλος από: 04 Ιαν 2014
Περιοχή: Athens
ΜήνυμαΣτις: 13 Οκτ 2014 09:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

καλυτερη φιλοξενια για WordPress απλο επαγγελματικο web h osting στην Ελλαδα ειναι η DNHost (ειμαι πελατης)με πολυ καλες ταχυτητες και πολυ καλη υποστηριξη για WP site. Μονο 50 ευρω το χρονο και εχεις ενα επαγγελματικοτατο και ασφαλες WP-Host

ΜήνυμαΣτις: 13 Οκτ 2014 09:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Eχω δοκιμασει με πολλες εταιρειες εχω πανω απο 200 ιστοσελιδες στο ενεργητικο μου και πανω απο 20 δικες μου. Πιστεψε με στην Ελλαδα οι εταιρειες που προσφερουν απολυτο wp H osting ειναι 2 με τρεις το πολυ προς το παρων, μεσα σε αυτες πρωτη θεωρω τους Linux της DNHost επισης αν θελετε επαγγεματικα και scalable host πακετα με μοναδικο WP Host μπορειτε να δοκιμασετε http://pressidium.com/ Ελληνικη start up εταιρεια, ειμαι επισης πελατης και μονο ενα πραγμα θα πω, το απολυτο εργαλειο για ενα επαγγελματια

Last edited by Stefanos1979 on 13 Οκτ 2014 09:59, edited 1 time in total
Stefanos1979

ΜήνυμαΣτις: 13 Οκτ 2014 09:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

[quote="Stefanos1979"]

Μέλος από: 06 Απρ 2013
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
ΜήνυμαΣτις: 13 Οκτ 2014 15:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

posts++ ?!?!?

Έλεος!

Φιλοξενούμενος

ΜήνυμαΣτις: 18 Οκτ 2014 15:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

καλησπέρα, δες και εδώ www.webhero.com
και εδώ https://www.webhero.com/shared-hosting/

10 μήνες υπολογίζει η εταιρεία το έτος.
blogman

Μέλος από: 25 Απρ 2011

ΜήνυμαΣτις: 02 Νοε 2015 09:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

digitalocean?

Μέλος από: 20 Μαη 2016
Περιοχή: Αθήνα
blog portfolio 
ΜήνυμαΣτις: 16 Αυγ 2016 23:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα,

Να έχεις στο νου σου και το support που σου παρέχει η κάθε εταιρεία...Ναι μεν υπάρχουν φθηνές εταιρείες hosting link to hosting...αλλά από υποστήριξη μηδέν...

Μέλος από: 26 Μαη 2011

ΜήνυμαΣτις: 29 Νοε 2016 23:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αν και λίγο ακριβό όπως λες, το πακέτο αυτό από το papaki είναι πολύ καλό και το έχω χρησιμοποιήσει και εγώ στο παρελθόν.

stelaras1

Μέλος από: 20 Δεκ 2006

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Ιαν 2017 11:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Φίλε LeonidasGR,

τα πακέτα από το papaki και dnhost είναι μια χαρά (ίσως λίγο τσιμπημένα) όμως έχουν καλή υποστήριξη με ανθρώπους που είναι γνώστες και επικεντρώνονται στο πρόβλημα.
Όπως αναφέρουν και οι φίλοι παραπάνω αυτό είναι και η ουσία που πάσχουν οι περισσότεροι.
ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ
δεν θα σου πρότεινα hosting link to hosting τύπου easy, δυστυχώς είναι ότι χειρότερο από άποψη επικοινωνίας-υποστήριξης συμπεριφοράς έχω συναντήσει τα τελευταία 15 χρόνια που ασχολούμαι τόσο στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.

καλή επιτυχία στην σελίδα σου
το wp έχει πολλές δυνατότητες που μπορείς να εξερευνήσεις!
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [12 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » WordPress » WordPress γενικά

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
wordpress και hosting 3 esdd 19 Μαρ 2017 19:42
karasantescom Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Πως φτιάχνω membership και paid subscriptions στο wordpress 0 ttppsogr 13 Ιαν 2017 18:32
ttppsogr Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
wordpress και onclick 2 diti 17 Οκτ 2016 21:37
diti Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
redirect links από joomla σε wordpress 1 tonyM 25 Σεπ 2016 01:19
tonyM Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
WordPress - Password / προστασία σελίδας με διαφορετικό κωδικό για κάθε χρήστη 3 gmegas 04 Απρ 2016 21:54
imaginena Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 27 Μαρ 2017 18:28 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites