freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Απλο συστημα κρατησεων με wordpress ;

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » WordPress » WordPress γενικά
Moderators:  PHP Moderators, Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [6 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: wordpress Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
glorius

Μέλος από: 20 Μαρ 2017

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Μαρ 2017 13:20    Θέμα: Απλο συστημα κρατησεων με wordpress ; Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλημέρα

έχω ξεκινήσει να ασχολουμε με το wordpress, για να φτιάξω ένα site με wordpress που να περιέχει ένα σύστημα κρατήσεων δωματίων πιο είναι ο πιο εύκολος τρόπος ;

ψάχνοντας βρήκα διάφορα θέματα, μπορείτε να μου προτείνετε κάτι συγκεκριμένο ;

ο καλύτερος τρόπος είναι να χρη/σω το woocomerce η ένα θέμα που περιέχει σύστημα κρατήσεων ;

Προτείνετε μου παρακαλώ λύσεις που θα μπορούσα να υλοποιήσω, θέλω κάτι απλό και εύκολο με δυνατότητα πληρωμής paypal.

ευχαριστω
glorius

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Μαρ 2017 14:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ουδείς ένα direction ένα advice κάτι ;
neaegnatia

Μέλος από: 27 Απρ 2015

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Μαρ 2017 08:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

μπορείς να πας στο codecanyon να αγοράσεις έναν εάν θέλεις τον πιο εύκολο τρόπο.
Η ακόμα πιο εύκολα κατεβάζεις ενα plugin για φόρμες π.χ. ninja forms φτιάχνεις μια φόρμα με τα στοιχεία που θέλεις για κράτηση και στο τέλος απαντάς οτι εφόσον υπάρχει διαθεσιμότητα θα ενημερωθείτε μέσω mail (λιγο μπακαλίστικο αλλά εντελώς απλό).

Μέλος από: 06 Νοε 1999
Νέα: 1

Περιοχή: Αθήνα
View users profile Visit posters website
blog portfolio facebook twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 23 Μαρ 2017 13:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Από τη στιγμή που δεν γνωρίζεις από κατασκευή ιστοσελίδων και πρόκειται για ιστοσελίδα για επιχείρηση ενοικιαζόμενων δωματίων θα σου πρότεινα να βρεις κάποιον επαγγελματία να στην φτιάξει διότι εάν το αποτέλεσμα δεν είναι καλό θα έχει αρνητικό αντίκτυπο στους εν δυνάμει πελάτες που θα επισκεφτούν την ιστοσελίδα σου.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Μαρ 2017 19:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εντάξει έχω ασχοληθεί με το wordpress μπορώ να φτιάξω με δωρεάν θέματα μια σελίδα άνετα και να εγκαταστήσω το woocommerce.

Με αυτό το θάρρος κατέληξα στο να ψάχνω για αγορά κάποιου έτοιμου theme με δυνατότητα κρατήσεων-διαχ.δωματίων στο themeforest όπως π.χ αυτό : https://themeforest.net/item/travel-booking-hotel-wordpress-theme-hotel-wp/18828322 και θέλω να το συνδέσω με ένα alpha bank gateway plugin όπως αυτό http://netstar.gr/software/payment-gateway/woocommerce-alpha-bank/ για να μην έχω τις προμήθειες τρίτων να με χρεώνουν επιπλέον.

Αυτό που δεν ξέρω είναι αν αυτό το θέμα δέχεται το plugin της alpha bank που είναι για woocommerce.

Ξέρετε αν θα δουλέψει απροβλημάτιστα μαζί του δηλαδή αν θα μου το βγάζει στο τέλος του check out σαν τρόπο πληρωμής μαζί με το Paypal που είδα πως το θέμα αυτό υποστηρίζει ;

Αν δεν κάνει αυτό το θέμα, με ποιο άλλο θέμα θα μπορούσα να συνδυάσω το alpha bank gateway plugin ;

Προτείνετε μου παρακαλώ γιατί η σεζόν ξεκινάει.
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: Χθες στις 14:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

σε κατι παρομιο εγω εκανα αυτο http://sunrisehouse.gr/?page_id=40 δες το και παρε ιδεα

Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [6 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » WordPress » WordPress γενικά

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
wordpress και hosting 3 esdd 19 Μαρ 2017 19:42
karasantescom Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Πως φτιάχνω membership και paid subscriptions στο wordpress 0 ttppsogr 13 Ιαν 2017 18:32
ttppsogr Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
wordpress και onclick 2 diti 17 Οκτ 2016 21:37
diti Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
redirect links από joomla σε wordpress 1 tonyM 25 Σεπ 2016 01:19
tonyM Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
WordPress - Password / προστασία σελίδας με διαφορετικό κωδικό για κάθε χρήστη 3 gmegas 04 Απρ 2016 21:54
imaginena Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 26 Μαρ 2017 03:38 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites