Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

NWN: The buggy adventure :P

Video games για PC, On Line παιχνίδια και παιχνίδια για κονσόλες.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nske

Δημοσίευση από nske » 18 Ιουν 2004 16:05

Λοιπόν αν δεν ολοκληρώσω αυτό το game δεν ξαναπαίζω RPG :evil:

Μία καλή εποχή το άρχισα πωρωμένος (αν και το 3d engine του ήταν απογοήτευση σε σχέση με τα ατμοσφαιρικότατα Infinity Engine RPGs), έβαλα καμια 30ρια modules... Κάπου στο 2ο chapter, μετά από έναν official map, και χωρίς καμία αφορμή έγιναν corrupt τα savegames μου από αυτόν τον map και μετά..! Θεώρησα ότι έφταιγαν όλα τα unofficial modules/add-ons που είχα περάσει, αλλά ξενέρωσα και τα παράτησα.. :P

Πριν λίγο καιρό και ενώ έχουν βγει αρκετά patches από τότε, το ξαναπέρασα, μαζί με το official add-on (SoU) του και το τελευταίο patch (linuxclient 1.63) και με αυτοπεποίθηση στο max ξαναξεκίνησα.. έφτασα στο 2ο..., στο 3ο chapter και εκεί σε ένα minor quest παρατήρησα το 1ο bug. Έπρεπε να βρω έναν τόμο για έναν αρχαιολόγο, αλλά ενώ είχα το βιβλίο μαζί μου δεν το έβλεπε για να ολοκληρωθεί το quest. Λίγο παρακάτω, έπρεπε να σώσω τη στρίγγλα μάνα ενός καθυστερημένου που δούλευε για τον αρχαιολόγο.. Για να κάνω dispel το spell που είχε castarei στον εαυτό της (ottiluke's resillient sphere) έπρεπε να μου δώσει ένα μαρκούτσι ο γιος της (δε θυμάμαι τι ήταν :P). Στο διάλογο φαινόταν ότι μου το δίνει αλλά δεν έπαιρνα το item!

Δε βαριέσαι, subquest (αν και μου τη σπάει να αφήνω εκκρεμή quests).. προχωρησα αρκετά σε ένα σημαντικότερο quest. Εκεί έπρεπε να δώσω ένα αντίδοτο στο "πνεύμα του δάσους" για λογαριασμό κάποιων druids. Στον spiritual world βρίσκω το αντίδοτο, και υποτίθεται ότι αφού ρίξω μερικές στο τρελαμένο πνεύμα, θα ξεκινούσε ο διάλογος για να το γιατρέψω... Ναι καλα.., το πνεύμα συνέχισε να μάχεται μέχρι να γίνει αλοιφή :P

WTF, έχει παρατηρήσει κανείς αυτά τα bugs ? Γιατί τελικά έχω χάσει καμιά 20ρια ώρες για να σπάσω τα νεύρα μου.. :evil:

Κάπου πήρε το αυτί μου για γενικά προβλήματα με αυτή την έκδοση patch, αλλά δε γίνεται να πάω σε παλαιότερη έκδοση γιατί δεν είναι backwards compliant ta savegames.

Αν έχει κανείς όποιαδήποτε ιδέα τον εκλιπαρώ να σώσει την καριέρα μου ως CRPGα :P :)

Άβαταρ μέλους
chchrist
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από chchrist » 18 Ιουν 2004 16:23

Αντί να τρελένεσε πάρε και το HOU και έλα παίξε online!

Άβαταρ μέλους
nske

Δημοσίευση από nske » 19 Ιουν 2004 00:00

Δε θα αντέξω να το ξεκινήσω πάλι απ' την αρχή.. Ούτε για Multiplayer :)

Άβαταρ μέλους
chchrist
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από chchrist » 19 Ιουν 2004 00:07

ρε συ το multiplayer δεν έχει καμία σχέση με την ιστορία.
Είναι πολλοί κόσμοι και διαλέγεις εσύ σε ποιον θα παίξεις.

Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Darkchilde » 19 Ιουν 2004 00:22

Προσωπικά όχι. Τελείωσα το παιχνίδι και έκανα και τα quests που ανέφερες χωρίς κανένα πρόβλημα.
Εικόνα
Blog: The Dark Side of the Force and Other Stories
Ελληνικό Forum για Science Fiction & Fantasy: http://www.sff.gr
Ο Κόσμος της Επιστήμης: http://www.scienceworld.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Games (PC, On Line, Console)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες