freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Ο πόλεμος του free e-mail.

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 3 [33 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: freeemailπόλεμος Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2, 3 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 490
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιουν 2004 16:02    Θέμα: Ο πόλεμος του free e-mail. Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το Google παρουσίασε πρόσφατα και έχει θέσει σε beta test το www.gmail.com το οποίο θα προσφέρει 1GB χώρο για web e-mail. Τα έσοδά του θα έρχονται από τις γνωστές διαφημίσεις που υπάρχουν και κατά την αναζήτηση.

Το Yahoo! πρόσφατα ανέβασε τον παρεχόμενο χώρο από τα 10ΜΒ στα 100MB μέσα σε μια ημέρα... και με $19.99 τον χρόνο μπορεί κάποιος να έχει έως και 2GB για όλα τα e-mail που μπορεί να λάβει στην ζωή του...

Το HotMail ανακοίνωσε πριν λίγες ημέρες ότι ανεβάζει το μέγεθος του inbox των 170 εκατομμυρίων λογαριασμών που έχει στα 250MB και ότι θα εισάγει μια νέα υπηρεσία όπου με $19.95 τον χρόνο το μέγεθος θα ανεβαίνει στα 2GB.

Τι έγινε ξαφνικά; εκεί που μας είχαν με το σταγονόμετρο άνοιξαν τις κάνουλες ξαφνικά.. σιγά παιδιά! θα πνιγούμε στα GB...

Cha0s
SysAdmin

Μέλος από: 28 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 2
Νέα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιουν 2004 17:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Tha brikan kamia prosfora stous sklirous kai eipan na riksoun pragma

Ego pantos den iparxei periptosi na giriso sta free mails...

Spasimo einai...
Thes na steileis kati kai sou leei mia to ena limit mia to allo...
Polla site pou theloun register den dexontai tous megalous free providers e-mail kan...

Kalitera kanoniko mail para free...
xoria pou idi ta mail mou einai konta sta 300MB...
An eixa ena tetoio account kai eftana sta oria ti tha ekana? Tha anoiga kainourio freemail?
Ayti tin douleia tha kano.. kathe 2 xronia tha allazo mail ?

Mpaaaaaaa

Μέλος από: 20 Δεκ 2002
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: κλειστή λόγω έργων
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιουν 2004 20:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Pou na deis ti tha ginei an to Google apofasisei na dosei hosting link to hosting.... thn katsame!

Μέλος από: 09 Δεκ 2003

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιουν 2004 20:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

chaos den mou apanthses, poia einai h kopela sthn photo? h cristina kreuk apo smalvile?
btw, prosfata ema8a ena poly wraio site...
to www.bugmenot.com
estw oti 8es na katebasei ena update gia ena game, k to arxeio einai ston fileplanet. ws gnwston, gia na katebaseis apo kei, 8es register. e, to bugme exei etoima user : passes gia na mhn kaneis askopa register
cordis

ΜήνυμαΣτις: 24 Ιουν 2004 21:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

παρακαλώ να μένουμε στο θέμα μας!... υπάρχουν και τα pm..

ThyClub
Honorary Member

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 8
Νέα: 2
Templates: 3
Scripts: 5

Περιοχή: Hell's Kitchen
portfolio facebook twitter deviantART digg del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιουν 2004 23:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εμένα μου φτάνει το Yahoo!. Αν και έχω κανονικό email λογαριασμό προτιμώ του Yahoo γιατί είναι πάντα εκεί. Με το antivirus του και όλα του.

My 000000.0000000000002 cents
Cha0s
SysAdmin

Μέλος από: 28 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 2

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιουν 2004 23:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

jastonas ανέφερε:
chaos den mou apanthses, poia einai h kopela sthn photo? h cristina kreuk apo smalvile?

I kathrin Smith apo Microsoft... i gynaika tou John Smith...

Μέλος από: 21 Οκτ 2002

Περιοχή: Back to Greece
blog flickr picasa facebook linkedin twitter 
friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 25 Ιουν 2004 00:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κάτι κρύβεται πίσω από τα "δωράκια" αυτά.
Κάπου είχα διαβάσει ένα άρθρο το οποίο δυστυχώς δεν μπορώ να βρω ΄τωρα, που έλεγε ότι οι free υπηρεσίες θα διαβάζουν αυτόματα(!) το περιεχόμενο των μηνυμάτων, για να προβάλουν διαφημίσεις ανάλογες του περιεχομένου. Άμα (χτύπα ξύλο) μιλάς με κάποιον συγγενή σου και του λες για κάποιο πρόβλημα υγείας που έχεις, θα πετάγεται η διαφήμιση του φαρμάκου. Όλοι καταλαβαίνουμε τι κινδύνους για την ιδιώτικότητά μας εμπεριέχει αυτό

Διαβάστε τα terms των free υπηρεσιών που κρίνονται υπερβολικά γεναιόδωρες.

cordis

ΜήνυμαΣτις: 25 Ιουν 2004 09:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

πάντως στο ebay έχουν αρχίσει και πουλάνε τους beta test λογαριασμούς του gmail...

http://search.ebay.com/gmail_W0QQsokeywordredirectZ1QQfromZR8

jimoupas

Μέλος από: 23 Μαρ 2004
Περιοχή: Καματερό
ΜήνυμαΣτις: 25 Ιουν 2004 10:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ''''''greek_manager''''''
ManosWdd

Μέλος από: 17 Ιουν 2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα.
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 25 Ιουν 2004 15:31    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Παιδιά εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το gmail εδώ και λίγες μέρες (άσχετα που δεν το άλλαξα ακόμη εδώ στο fs account μου) και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.... Είναι φανταστικό, γρήγορο, απλό, εύκολο και πολλά άλλα! Για να φανταστείτε μέχρι και shortucs έχει....πατάω c και γράφω το mail μου!! Γενικά μου φαίνεται ότι είναι πολύ ανώτερο από τα άλλα.. Σαν να κάνεις chat είναι!

Για τα ads, χωρίς να γνωρίζω και πολλά, λογικά δεν θα παίρνουν μία τυχαία λέξη και ανάλογα θα εμγανίζουν διαφήμιση? Αν όμως δεν γίνεται αυτόματα και τα διαβάζουν για να βγει έναν keyword την βάψαμε...

ΜήνυμαΣτις: 25 Ιουν 2004 15:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

John αυτό που βρήκες είναι φοβερό (http://search.ebay.com/gmail_W0QQsokeywordredirectZ1QQfromZR8) !!! Δεν παίζονται.... Και εγώ με invite έγινα αλλά τζάμπα και δεν πρόκειτε να ζητάω λεφτά για να κάνω invite....GMAIL IS FREE

Μέλος από: 04 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 3

Περιοχή: Βόλος-Αθήνα Πάντα ήθελα να το χω δίπορτο...
ΜήνυμαΣτις: 25 Ιουν 2004 22:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

sto gmail re pedia pos kanis register?
afou den exi epilogi

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 68
Νέα: 7
Templates: 3
Scripts: 3

Περιοχή: Womans' Brain
blog deviantART flickr myspace facebook linkedin 
hi5 sync twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 26 Ιουν 2004 08:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σε καλούνε ηγια να κάνεις... Ακόμη δεν έχει ανοίξει... Δοκιμαστικό είναι....

ΜήνυμαΣτις: 26 Ιουν 2004 14:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εμένα με κάνανε invite και σιγά σιγά θα μπορώ να κάνω invite και εγώ....

Μέχρι να ανοίξει δεν θα μπορείτε να κάνετε register αν δεν σας κάνουν invite(Δεν το λέω ειρωνικά...του στυλ εγώ έχω, εσείς δεν έχετε). Μερικοί τα πουλάνε αλλά αυτό μόνο σωστό δεν είναι. Εγώ μόλις έχω μερικά θα τα δώσω τζάμπα! Ήδη η λίστα μεγάλωσε(3invites χρωστάω να κάνω )!!

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Google free Course: Deep Learning. Taking machine learning to the next level 0 cordis 27 Ιαν 2016 17:25
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 30 Μαρ 2017 16:32 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites