freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Ο πόλεμος του free e-mail.

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 3 [33 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: freeemailπόλεμος Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
ManosWdd

Μέλος από: 17 Ιουν 2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα.
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 26 Ιουν 2004 14:31    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μόλις πρόσεξα ότι τα 2/3 είστε εσείς (Basilakis και Gueswho )

Μέλος από: 23 Μαρ 2004
Περιοχή: Καματερό
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 30 Ιουν 2004 11:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Παιδιά, όποιος θέλει ας με κάνει invite στο gmail please.
ManosWdd

ΜήνυμαΣτις: 30 Ιουν 2004 14:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ μόλις δώσω στα δύο άτομα που χρωστάω, θα δίνω μέσω του freestuff σε όποιον μου ζητήσει αρκεί να έχει έναν αριθμό Posts! Όχι με 1 και 2 posts !

Μέλος από: 02 Ιουλ 2004
Περιοχή: Αθήνα
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 02 Ιουλ 2004 13:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αντίθετα με κάποιο άλλο μέλος που δήλωσε ότι δεν επιστρέφει στα free emails εγώ να πω ότι είμαι από΄λυτα ικανοποιημένος από το yahoo mail μου και να σκεφτείτε ότι πρωτοξεκίνησα το 1999 όταν ήτανε ακόμα στα 3 Mb (μετά πήγε στα 6, ύστερα στα 4 και τώρα στα 100).

Anyway, να μην μακρηγορώ, θα ήθελα αν γίνεται ένα link με την ανακοίνωση της Hotmail που λέει ότι θα ανεβούν τα accounts σε 250 Mb (με τόσους λογαριασμούς που έχω προβλέπω η χωρητικότητα των email accounts μου να ξεπεράσει το σκληρό μου δίσκο).
Καλό ε!

Όσο για την είδηση ότι η Gmail θα διαβάζει τα emails βρίσκεται και εδώ: http://ta-nea.dolnet.gr/neaweb/nsearch.print_unique?entypo=A&f=...mp;m=N28&aa=1

Οι δικές μου ανάγκες καλύπτονταν οριακά από το yahoo! mail, όταν αποφάσισε να πάει την δυνατότητα να κατεβάζεις τα email στο σκληρό for fee ήτανε αρκετά απογοητευτικό και έτσι καλύφτηκα εν μέρει από το freemail.gr και το softhome.net. Γενικώς, ο ανταγωνισμός είναι καλός, υπάρχουνε πολλοί παροχείς email οι οποίοι θα έπρεπε να κλείσουνε (όπως το @go.com) και ελπίζω αυτό να γίνει γιατί αυτά που προσφέρουν δεν είναι ούτε τα βασικά.

Όσο για το Gmail μόλις ανακάλυψα μία ιστοσελίδα όπου λένε ότι μπορει (με λίγη τύχη) να αποκτήσεις έναν λογαριασμό (αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοιος πανικός αφού ΚΑΠΟΙΑ μέρα θα λειτουργήσει και για μας τους πληβείους...) την οποία (διεύθυνση) την ρίχνω εδώ για να την περιεργαστείτε και εσείς: www.gmailswap.com
ManosWdd

ΜήνυμαΣτις: 04 Ιουλ 2004 00:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Γιατί όλοι θέλουν να πάρουν το onoma@gmail.com και όχι το onoma_epitheto_onomapatros_imerominiagennisis_topothesia@gmail.com !!!

Μέλος από: 20 Μαρ 2003
Νέα: 1

Περιοχή: Athens - Pyrgos
blog 
ΜήνυμαΣτις: 04 Ιουλ 2004 00:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Kι εγώ είχα λογαριασμό στο Yahoo Mail και ήμουν πολύ ευχαριστημένος ΜΕΧΡΙ την στιγμή που μου τον έκλεισαν, χωρίς κανέναν προφανή λόγο και καμία προειδοποίηση...Την ίδια μέρα έδιναν 100 ΜΒ τζαμπέ! Να που βρήκαν χώρο! Και απότι έμαθα, δεν ήμουν ο μόνος που "έκλεισαν"!!! Απο εδώ και πέρα θα χρησιμοποιώ το @mycosmos.gr email μου και στα πελέ μου! Εκεί τουλάχιστον, δεν φοβάμαι ούτε τι θα γράψω, ούτε μην με κλείσουν!

ΥΓ> Άσε που στο Yahoo είχα γεμίσει με spam...

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 486
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 04 Ιουλ 2004 10:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

και σε τραγούδι!

I Got My Gmail

http://www.hatheadmusic.com/listen.htm

cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

ΜήνυμαΣτις: 04 Ιουλ 2004 10:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

όποιος θέλει invitation για το gmail ας βάλει link στην σελίδα του προς το www.sportsway.gr και ας μου στείλει σε pm την σελίδα και το e-mail του για να τον προσκαλέσω...

tuki8eblom

ΜήνυμαΣτις: 04 Ιουλ 2004 11:52    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλά, έχουμε πάθει ηλεκτρονική φρενίτιδα όλοι... Another pint of beer
Εγώ έχω την εντύπωση πως όταν βγει το gmail για το κοινό θα μπορέσω πολύ εύκολα να αποκτήσω το email μου - έχω τόσο σπάνιο ονοματεπώνυμο ώστε μόνο άλλοι 2 το έχουν σε όλη την Ελλάδα.

@mechpanos: γιατί σου απενεργοποιήσαν το λογαριασμό στη yahoo; Παράξενο μου ακούγεται, τον απενεργοποιούν μόνο μετά από 4 μήνες αδράνειας αλλά και πάλι μπορείς να τον ενεργοποιήσεις μόνο που έχεις χάσει όλα τα παλιά μηνύματα. Όσο για το spam, μετά από 5 χρόνια χρήσης έχω καταλήξει να δέχομαι 50-60 spam mails την ημέρα.

@cordis: Δελεαστικό ακούγεται. Θα πουλάω και φούμαρα σε όποιον δεν ξέρει πολλά, ότι γνωρίσα πέρσι το καλοκαίρι μια αμερικάνα το βιολί του αυτός! που δουλεύει στη Google, μου έδωσε το email, μπλα μπλα μπλα... Καλό ε!
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

ΜήνυμαΣτις: 04 Ιουλ 2004 11:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

κοίτα εδώ..
http://www.gmailswap.com/niftyswaps.php

tuki8eblom

ΜήνυμαΣτις: 04 Ιουλ 2004 12:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τα κάνω όλα μετά τις δύο μου μοιάζει αυτή η σελίδα! Εναλλακτικός τίτλος: τι κάνει ο άνθρωπος για να κερδίσει το mail του... Ένας υπόσχεται ότι αν του δώσεις gmail θα κατασκοπεύσει όποιον του ζητήσεις!
mechpanos
Honorary Member

Μέλος από: 20 Μαρ 2003
Νέα: 1

Περιοχή: Athens - Pyrgos
blog 
ΜήνυμαΣτις: 04 Ιουλ 2004 16:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τι να σου πω ρε tuki8eblom, δεν κάθισαν να μου εξηγήσουν! Απλώς μια ωραία πρωία σταμάτησε να με βάζει, λέγοντας ότι δεν είναι σωστό το password. Όταν πήγα να δω τι συμβαίνει μου βγήκε μήνυμα ότι sorry αλλά αυτός ο λογαριασμός και το password έχουνε απενεργοποιηθεί και για περισσότερες πληροφορίες να διαβάσω την άδεια χρήσης, άντε να βγάλεις άκρη δηλαδή! Τέλος πάντων, μπούχτισα με το όλο θέμα! Ας πάνε να κουρεύονται!

ΜήνυμαΣτις: 05 Ιουλ 2004 01:52    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

mechpanos ανέφερε:
Όταν πήγα να δω τι συμβαίνει μου βγήκε μήνυμα ότι sorry αλλά αυτός ο λογαριασμός και το password έχουνε απενεργοποιηθεί και για περισσότερες πληροφορίες να διαβάσω την άδεια χρήσης!

Καλά, άμα πάθαινα το ίδιο με το mail μου θα έχανα τα αυγά και τα πασχάλια! Όλες μου τις διευθύνσεις και πολύτιμα αρχεία και mails που έχω φυλάξει...
tuki8eblom

ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουλ 2004 15:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όσοι έχουν @yahoo.gr email θα είδαν προφανώς ότι ενώ άλλαξε το Interface ωστόσο δεν άλλαξε η χωρητικότητα. Δεν ξέρω γιατί εμείς μείναμε οι φτωχοί συγγενείς αφού άλλωστε και τα άλλα εθνικά yahoo (π.χ. .es, .fr, .it, .br) έχουνε γίνει 100 Mb. Αν έχετε yahoo.gr mail μπορείτε να κάνετε το εξής: στις επιλογές mail βρίσκετε το Link πληροφορίες λογαριασμού και από εκεί αλλάζετε τη γλώσσα από ελληνικά σε αγγλικά. Την επόμενη φορά που θα κάνετε sign in θα έχετε 100 Mb και βέβαια το email σας θα παραμένει @yahoo.gr
ManosWdd

ΜήνυμαΣτις: 09 Ιουλ 2004 21:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ύστερα από το gmailswap μία νέα διεύθυνση με το ίδιο σκοπό άνοιξε! www.inviteme.infophp.com . Εκει μπορείτε να δώσετε invite εφόσον έχετε ήση gmail και να ζητήσετε εφόσον δεν έχετε!

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Google free Course: Deep Learning. Taking machine learning to the next level 0 cordis 27 Ιαν 2016 17:25
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 27 Μαρ 2017 08:41 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites