Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Απορια στην access 200

Συζητήσεις για την τοπική βάση δεδομένων Access της Microsoft

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
OFI gate -4-

Απορια στην access 200

Δημοσίευση από OFI gate -4- » 28 Ιουν 2004 15:39

Καταρχην συγχαρητηρια για αυτη την ιστοσελιδα.
Επειτα θα ηθελα να σας ρωτησω :
Εχω μια βαση σχεδον ετοιμη με μια φορμα τιμολογησης οπως περιπου εχει το παραδειγμα της access η οποια παιρνει το προιον και τη τιμη του απο τη φορμα δηλαδη τον πινακα των προιοντων. Θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου πει πως μπορω οταν βαζω τη ποσοτητα στη φορμα τιμολογησης να αφαιρειται κατευθειαν απο τη ποσοτητα που υπαρχει στην αποθηκη και το πεδιο φυσικα βρισκεται στον πινακα προιοντων.Ευχαριστω πολυ.

Υ.Γ. Η φορμα τιμολογησης εχει μεσα μια δευτερευουσα . Στη δευτερευουσα καταχωρουμε τη ποσοτητα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Απορια στην access 200

Δημοσίευση από cordis » 29 Ιουν 2004 12:05

όταν κάνεις οριστικοποίηση την φόρμα που περιέχει την ποσότητα θα πρέπει να κάνεις update και τον πίνακα "αποθήκη" αφαιρώντας την ποσότητα που έχεις βάλει στο παραστατικό...

Προσοχή... θα πρέπει να προσέξεις όταν θα κάνεις αλλαγή σε μια υπάρχουσα ποσότητα να αφαιρέσεις ή να προσθέσεις στην "αποθήκη" την ανάλογη ποσότητα...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “MS Access”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες