Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Κάντε τόπο στο 'έξυπνο' spam e-mail

Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις. Θέματα προς συζήτηση.

Συντονιστές: Super-Moderators, Reporters

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 09 Δεκ 2004 09:38

και το πιο σπαστικό από όλα είναι από μερικούς τρισάθλιους spammer που βάζουν και Re: στο θέμα και καλά ότι σου απαντούν σε email που τους έστειλες... μάγκεψαν και οι Έλληνες:

Εικόνα

ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΜΑΣ ΣΤΗΝ www.adagio.gr

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 09 Δεκ 2004 10:03

Ρε εμένα με εκνευρίζουν που πρώτον δεν έχω κάνει submit σε κανέναν από αυτούς και όμως με spamaρουν

και δέυτερον που τους λες να σε σβήσουν και σε γράφουν κανονικά!

Πραγματικά από κανα δυο περιμένω να μου ξαναστείλουν και θα τους πάρω τηλ να τους ξεχέσω!
Έτσι να βγει το άχτι μου τουλάχιστον!

Κάποτε για κάποιο λόγο ένα site τεχνολογικού περιεχομένου άρχισε να μου στέλνει το newsletter τους.
Δεν είχα κάνει submit εγώ για κάτι τέτοιο και δεν με πολυ απασχολούσε το περιεχόμενο τους.
Του είχα ζητήσει να με σβήσουν και πραγματικά έπαθα πλάκα με την ανταποκριση τους!
Από τότε δεν ξαναπήρα τίποτα από αυτούς.

Είναι 2-3 που τους έχω στείλει επανελημένως e-mail είτε με χαμηλούς τόνους είτε με βρισίδια (έμμεσα :P) και ούτε μία απάντηση.

Και να πεις ρε γμτ ότι είναι καμιά εταιρία που δεν έχει σχέση με το internet;
Κάτι εταιρίες για web design & hosting μου στέλνουν και εκεί τα παίρνω περισσότερο...

Και σα να μην φτάνει αυτό βλέπω ότι τα spam έρχονται όλα στο account που δεν το δίνω σχεδόν σε κανένα...
Δίνω άλλο σε φίλους και γνωστούς και όλα γίνονται redirect στο κεντρικό αφού καθαρίσω ότι θέλω...

Τι να πω...
During times of universal deceit, telling the truth becomes a revolutionary act.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 09 Δεκ 2004 10:06

Τώρα που το σκέφτομαι δεν πρόκειται να ξαναδώσω το mail μου σε κάποιον που δεν έχει κάποια στοιχειώδη προστασία/γνώση ώστε να μην κολάει μ******ς από mails...

Με τους κωλοιούς του είδους κάνουν copy όλο το address book και κάνει βόλτες σε όλο το internet...
Έτσι μάλλον ξεφέυγει το mail...
Δεν εξηγείται...

Πάντως το 95% του spam που λαμβάνω είναι από Ελλάδα...
During times of universal deceit, telling the truth becomes a revolutionary act.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 09 Δεκ 2004 11:07

Και εμένα ποτέ δεν μου έχουν απαντήσει στα βρισίδια πάντως :)
Και είναι φυσικό γιατί σου λέει ο άλλος "κάνω που κάνω μαλακία, να του απαντήσω κιόλας"...
μόνο μια φορά παλιότερα μια εταιρεία Web Design και με σπάμαρε και η πανηλήθια γραμματέας τους έστειλε mail 2,5 MB με το doc το portfolio της εταιρείας που ασφαλώς ποτέ δεν είχα ζητήσει και τότε έμπαινα και με dialup σύνδεση...
μόλις ζήτησα το λόγο, ζήτησε και τα ρέστα το βλήμα... ε τότε τα είχε ακούσει πολύ χοντρά και αφού ζήτησα το τηλέφωνο του διευθυντή εκεί μέσα άρχισε τις συγνώμες και τα παρακάλια...
το θέμα είναι να μη σπαταλάς τζάμπα το χρόνο σου και να χαλιέσαι με τέτοιες κάκιστες πρακτικές ορισμένων ΚΑΚΩΝ εταιρειών.
Αν ενδιαφέρομαι κύριε μου, θα κάνω εγγραφή μόνος μου στο newsletter σου γιατί να ακολουθείς τέτοιες πρακτικές;

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 09 Δεκ 2004 11:30

Μα ξέρω εκ των πρωτέρων ότι δεν πρόκειται να κερδίσω κάτι...

Απλά θα ξεσπάσω σε κάποιον :P

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 09 Δεκ 2004 11:34

Nαι, με τα χοντρά βρισίδια δεν σε ξαναενοχλούν! Αλλά μιλάμε για πολύ χοντρό βρισίδι!

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 09 Δεκ 2004 12:03

Και γλιτώνεις και ξεσπάς... Εγώ πάντως είχα ένα web based λογαριασμό, και από τότε που ξεκίνησαν να μου στέλνουν spam, πήρα όλες τις διευθύνσεις και έκανα καινούριο λογαρισμό στο gmail & yahoo. και πλέον έχω ησυχάσει

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες