freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

τι ακουτε αυτην την στιγμη;

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Μουσική
Moderators:  Super-Moderators, greekbytes
Εισαγωγή νέου Θέματος   This topic is locked you cannot edit posts or make replies Σελίδα 258 από 356 [5338 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 256, 257, 258, 259, 260, ..., 354, 355, 356 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
vagnit

Μέλος από: 11 Δεκ 2004

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 29 Μαρ 2008 02:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Mettalica - The Four Horsemen
deninho
Super Moderator

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 1
Νέα: 3

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
View users profile Visit posters website
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 29 Μαρ 2008 10:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

black - it's a wonderful life

Μέλος από: 23 Ιουν 2003
Βοηθήματα: 6
Νέα: 1

Περιοχή: Far away
View users profile
blog deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 29 Μαρ 2008 11:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Iron Maiden - The Sign of the Cross

WebDev Moderator

Μέλος από: 13 Απρ 2003
Περιοχή: Μοσχάτο
ΜήνυμαΣτις: 31 Μαρ 2008 22:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Flash and the Pan - Ayla
deninho
Super Moderator

flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 01 Απρ 2008 00:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Afrika Bambaataa & The Soul Sonic Force - Planet Rock

Grandmaster Flash & The Furious Five - The Message

Μέλος από: 09 Μαρ 2003
Βοηθήματα: 3
Νέα: 71

Περιοχή: Agrrrrrrrrrr...... γάβ γάβ!!
flickr 
ΜήνυμαΣτις: 03 Απρ 2008 23:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Kanye West - Flashing Lights

http://www.youtube.com/watch?v=N1GjgEaLnYw&feature=related

flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 05 Απρ 2008 14:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Eminem - Lose Yourself

James Brown - Get up (I feel like being a) Sex Machine

Καλό το new school hip hop, αλλά και το ol' school rocks (ή μήπως funks? )

Μέλος από: 09 Μαρ 2003
Νέα: 71

Περιοχή: Agrrrrrrrrrr...... γάβ γάβ!!
flickr 
ΜήνυμαΣτις: 06 Απρ 2008 10:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εν Λευκώ

Νατάσσα Μποφίλιου

http://www.myspace.com/natassabofiliou

Μέλος από: 13 Απρ 2003
Περιοχή: Μοσχάτο
ΜήνυμαΣτις: 06 Απρ 2008 19:27    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

A-HA - Crying in the rain
FotiSpeaking@

Μέλος από: 26 Ιουλ 2004
Περιοχή: Heraklion
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 07 Απρ 2008 00:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

pitbull ft. Lil John THE ANTHEM

Right now, as you read this,
7 Million people are having SEX!
And you're on the computer!
omg...you must be a psycho....
dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Απρ 2008 10:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Stavento - Σήμερα το γιορτάζω (ΝΕΟ - 3ο cd)
http://www.stavento.gr

Πως τολμάς

Άρχισε η σκέψη μου πάλι να βασανίζει το κεφάλι μου βάρυνε ο νους μου όπως βάρυνε τούτη η γη από το βάρος των πικρανθρωπων μ’ οδήγησε η ζάλη μου να σιγοτραγουδάω με το μπουκάλι σε βουνού κορφή δεν είμαι από αυτούς που πήγα πέτρα να ρίξω στη πόρνη δεν άκουσα τον Χριστό δεν ήμουν καν εκεί όταν τα σύμβολα υψωνότανε μυριάδες κ οι βασιλιάδες δειχναν την κατεύθυνση καμαρωτοί δεν ήμουν στους πολεμιστές δεν ήμουν ούτε στους φυγάδες παρακαλούσα όμως την γη ν’ ανοίξει να με καταπιεί μήπως κι έτσι δεν άκουγα τους άπληστους φονιάδες να γελάνε δυνατά μες τα παλάτια καθώς πεφταν οι νεκροί για ένα σταυρό η μια εξαλφα για μια άρια Ευρώπη για μια μεγάλη Ελλάδα για ένα ενιαίο Ισλάμ ανθρώπων έργα ήταν όλα τα γαμημένα πεφταν νεκροί οι αθώοι κι ένοχοι σιγοψιθύριζαν ταμάμ πίσω απ’το όνομα που είχαν απλά κληρονομήσει κι απ’το γαλάζιο αίμα τους που σκόρπιζε τη φωτιά καναν το θάνατο να μοιάζει στον χάρτη με παιχνίδι το ίδιο κάνουν κ τώρα των μασόνων τα παιδιά

Πως τολμάς νεκρούς για πλάκα να σκορπάς
Να καις κ να θερίζεις ν’ αφανίζεις κ να μην πονάς
Μην μιλάς καλύτερα θα ναι για μας
Γιατί με κάθε λέξη σου νεκρούς στο χώμα ακουμπάς

Δεν είμαι απ’ αυτούς που αλλαξοπίστησα για τριάντα αργύρια δεν ήμουνα μες τον όχλο που φώναζε από ντροπή δεν φόρεσα ποτέ στη σκέψη μου τουρμπάνια κ φέσια ούτε χλαμύδα χρυσοκέντητη δεν ήμουν εκεί ποτέ δεν πίστεψα θεό που τον πρεσβεύαν ρασοφόροι ούτε δημοκρατία για φορεσιά που είχε κοστούμι πάντα μου φερναν αηδία οι celebrity χώροι κι αναρωτιόμουνα πως ξέπεσε ο λόγος μέσα εκεί στην λευτεριά που άρχιζε με βροχή από μπόμπες κ τέλειωνε με ανθρώπους θαμμένους στην γη ως πότε της μαυροφορεμένης μάνας το κλάμα θα στάζει μέσα στ’ αυτιά μας μονάχα πόνο κι οργή αιμορραγεί ο πλανήτης από οσάμα κ μπους αλάφρυνε από ζωντανούς κ βάρυνε από νεκρούς βαρέθηκε τους αρχηγούς μα και τους υποτακτικούς αναρωτιέμαι που κ που ποιοι να είναι στους λοιπούς στου κόσμου μας το όνειδος δεν θα προτείνω λύση πιστεύω πως μονάχη της θα την εβρει η φύση μέσα σε οίκους λευκούς κ διαδρόμους ψυχρούς σταυρώσατε την ειρήνη σαν να ταν ο Ισους

Πως τολμάς νεκρούς για πλάκα να σκορπάς
Να καις κ να θερίζεις ν’ αφανίζεις κ να μην πονάς
Μην μιλάς καλύτερα θα ναι για μας
Γιατί με κάθε λέξη σου νεκρούς στο χώμα ακουμπάς

Προτείνω ακόμα να ακούσετε:
ΣΑΝ ΤΗ ΦΩΤΙΑ
HEY - HOP
ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ
και το OUTRO που έχει πλάκα...
deninho
Super Moderator

flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 07 Απρ 2008 17:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

τα 2 πρώτα σιντί τους δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασαν.. Θα περάσω από κανένα σιντάδικο σήμερα (πιθανώς μετρόπολις, ή φνακ) και θα δοκιμάσω να ακούσω το καινούριο

Μέλος από: 07 Μαη 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Απρ 2008 18:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ πάντως ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω το ελληνικό hip hop. Μου φαίνεται λίγο αστείο
dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Απρ 2008 21:53    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τους συγκεκριμένους δεν μπορείς να τους κατατάξεις καθαρά σαν hip hop συγκρότημα πάντως... κάποια τραγούδια σίγουρα κινούνται σε ρυθμούς και στοίχους hip hop, αλλά όχι όλα. Και εγώ γενικώς δεν είμαι οπαδός του είδους, απλώς οι συγκεκριμένοι είναι Αλεξανδρουπολίτες και μάλιστα στο ένα συμμετέχει και ένα παληκάρι που τραγουδάει ρεμπέτικα και παίζει μπουζούκι - μπαγλαμά εδώ και χρόνια σε διάφορα στέκια της πόλης...
(στο HEY - HOP)
Garakatsamol
Honorary Member

Μέλος από: 07 Μαη 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Απρ 2008 03:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πάντως το γνωστό τους τραγούδι είναι αρκετά συμπαθητικό.
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   This topic is locked you cannot edit posts or make replies Σελίδα 258 από 356 [5338 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 256, 257, 258, 259, 260, ..., 354, 355, 356 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Μουσική
Τώρα είναι 17 Ιαν 2017 02:46 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites