freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

ΟΙ ΝΥΦΕΣ

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Κινηματογράφος - Θέατρο
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [9 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
janas

Μέλος από: 19 Οκτ 2004
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 15 Νοε 2004 11:38    Θέμα: ΟΙ ΝΥΦΕΣ Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Χθές το βράδυ είδα επιτέλους μετά από πολλές αναβολές την τελευταία ταινία του Παντελή Βούλγαρη, τις ΝΥΦΕΣ. Αρκετή καλή ταινία που βαδίζει στα χνάρια των προηγούμενων ταινιών του Βούλγαρη. Καλλιτεχνικά και τεχνολογικά ήταν άψογη. Άλλα δε ξέρω, δε μου έκανε τόσο πολλή εντύπωση όσο η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΟΥΖΙΝΑ. Ξέρετε οι ΝΥΦΕΣ έχουν μια κορύφωση προς το τέλος της ταινίας όταν πλέον πρέπει να γίνουν όλοι αυτοί οι συμβιβασμοί στη ζωή των ηρώων, ενώ από την άλλη η Κουζίνα ήταν μια ταινία που σε ανέβαζε με το χιούμορ της, σε κατέβαζε με τα τραγικά περιστατικά που εξιστορούσε και στο τέλος παρέχει τη κορύφωση-λύτρωση για τους πρωταγωνιστές.
Ποίες οι εντυπώσεις σας???
xarisss

Μέλος από: 06 Σεπ 2002
Περιοχή: Volos
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 15 Νοε 2004 16:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ki emena pio poli i kouzina mou arese.. oi nifes itan pio ...koultouriariki tainia, vevaia (kai ekane kai megali koilia sti mesi tis tainias).. prosopika omos tha psifiza politiki kouzina...

Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 486
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 15 Νοε 2004 16:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

αν και δεν το έχω δει, έχω ακούσει ότι ο κόσμος δεν έμεινε ενθουσιασμένος απλά δεν έμεινε και δυσαρεστημένος.

Basilakis
PHP Moderator

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 68
Νέα: 7
Templates: 3
Scripts: 3

Περιοχή: Womans' Brain
View users profile Send email to user Visit posters website
blog deviantART flickr myspace facebook linkedin 
hi5 sync twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 15 Νοε 2004 17:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ το είδα και νομίζω πως είναι καταπληκτικό... Τα είδα και τα δύο και ποίο πολύ πραγματικά μου άρεσε η Πολίτικη Κουζίνα.. Αλά και τις νύφες αξίζει να πάτε να τις δείτε!

Μέλος από: 25 Ιουλ 2004
Περιοχή: Διάστημα!
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 16 Νοε 2004 22:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κι εμένα η Πολίτικη κουζίνα μου άρεσε περισσότερο!Ωστόσο,και ΟΙ ΝΥΦΕΣ είναι καλή ταινία.Μου άρεσε που παρουσιάζονται αξίες και ήθη των Ελληνων χωρίς υπερβολή.
jmoutis

Μέλος από: 26 Οκτ 2003

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Νοε 2004 22:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

........

Last edited by jmoutis on 14 Νοε 2008 12:55, edited 1 time in total
Dirty Jo

Μέλος από: 02 Ιουλ 2004

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 25 Νοε 2004 19:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εμένα πάλι μ'άρεσε ποιό πολύ η ταινία του Βούλγαρη αν και οι δύο ταινίες είναι εξαιρετικές ... απο κει κι ύστερα επιτέλους το ελληνικό σινεμά βγαίνει από τη μιζέρια του !!!
Δεν μπορώ άλλες κουλτουριάρικες ταινίες που εξιστορούν το προσωπικό δράμα του δημιουργού τους ή κάτι ανάλογα αδιάφορο
jasmina

Μέλος από: 08 Νοε 2004

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Νοε 2004 11:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΝΥΦΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΡΕΜΙΕΡΑΣ ΤΟΥΣ ... ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΑΡΧΙΚΑ ΠΟΥ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ. Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΟΥΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΝΥΦΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΟΙΝΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ 2 ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑΑΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΛΕΓΟΜΕΝΕΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ.ΕΠ ΟΥΔΕΝΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΘΕΩΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ -ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΤΙΣ ΝΥΦΕΣ - ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΑΨΟΓΗ ΤΑΙΝΙΑ , ΚΑΛΟΓΥΡΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΤΑΛΙΦΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ 2Ο ΜΙΣΟ ΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΙΑΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΝΤΟΠΙΣΑ ΠΩΣ Η ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΚΟΜΗ ΣΤΗΝ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ?
EneMe
Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 26 Νοε 2004 22:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Mην γράφεις με κεφαλαία παρακαλώ!

Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [9 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Κινηματογράφος - Θέατρο
Τώρα είναι 23 Μαρ 2017 16:13 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites