Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

[Review] The Aviator

Σχολιάστε ή προτείνετε ταινίες που παίζονται στον κινηματογράφο, στην τηλεόραση ή κυκλοφορούν σε video και DVD. Ή κάποιο έργο που είδατε στο θέατρο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

[Review] The Aviator

Δημοσίευση από Cha0s » 06 Φεβ 2005 18:04

Χθες πήγα και είδα το Aviator με τον Leonardo Di Caprio.

Ενώ ξεκίνησε με ενδιαφέρον αν και άργησε να μπει στο ψητό στο τέλος κατάντησε βαρετό.

Το τέλος δεν μου άρεσε καθόλου.

Το μόνο σημείο που πραγματικά ήταν πολύ καλό ήταν στην ακρόαση με τους Γερουσιαστές που τα έχωνε χύμα ο Leo. :kaloe:

Μια ταινία που φαίνεται να έχει να δώσει πολλά αλλα τελικά είναι για μία φορά μία παρασκευή βράδυ να περάσει απλά η νύχτα :-?
During times of universal deceit, telling the truth becomes a revolutionary act.

Άβαταρ μέλους
janas
Επικοινωνία:

[Review] The Aviator

Δημοσίευση από janas » 07 Φεβ 2005 10:51

Δεν την έχω δει τη ταινία δεν ξέρω και αν θα πάω να τη δω. Η αλήθεια είναι οτι ο Σκορτσέζε, δεν ξέρω αλλά άρχισε να φεύγει απο τη λογική του ανεξάρτητου και να κάνει τα χατήρια των στούντιο (Συμμορίες της ΝΥ, Aviator) δεύτερη μέτρια ταινία από έναν τόσο μεγάλο κινηματογραφιστή. Άσε που δεν ακούμπησε καθόλου την παρανοική πλευρά του ήρωα και τον παρουσίασε σαν καλό παιδί...

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

[Review] The Aviator

Δημοσίευση από Cha0s » 07 Φεβ 2005 14:12

Βασικά τον παρουσίασε ως ένα ιδιαίτερα ιδιότροπο άνθρωπο που είχε τρέλα με τα μικρόβια και την καθαριότητα.

Προς το τέλος αρχίζει και παρουσιάζει και κάποια παράνοια όπου και τελειώνει έτσι - δηλαδή τρελάθηκε τελείως στο τέλος... (σόρρυ αν σας χάλασα την αγωνία :P)
During times of universal deceit, telling the truth becomes a revolutionary act.

Άβαταρ μέλους
janas
Επικοινωνία:

[Review] The Aviator

Δημοσίευση από janas » 09 Φεβ 2005 10:21

Ούτως η άλλως πρόκειται για βιογραφία και όποιος άνοιγε εφημερίδες την εποχή παρουσίασης της ταινίας θα είχε διαβάσει για την εκκεντρικότητα και τρέλα του.
Απλά τον σεβάστηκε υπερβολικά ο Σκορτσέζε και είναι κρίμα γι αυτόν γιατί κάποτε δεν υπολόγιζε τίποτα και έφτιαχνε αριστουργήματα

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

[Review] The Aviator

Δημοσίευση από ThyClub » 09 Φεβ 2005 13:55

translate : Aviator :oops:

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

[Review] The Aviator

Δημοσίευση από Cha0s » 09 Φεβ 2005 14:42

Αεροπόρος or something...

Δεν ξέρω σίγουρα :oops:

Άβαταρ μέλους
geraki
Honorary Member
Επικοινωνία:

[Review] The Aviator

Δημοσίευση από geraki » 09 Φεβ 2005 14:46

Δεν είδα το Aviator, αλλά το Citizen Kane ασχολείται με τον ίδιο (πανούργο) άνθρωπο, και είναι καταπληκτικό.
Εικόνα ← Αυτό το έκλεψα απ'τον Eneme.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινηματογράφος - Θέατρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες