freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

ΜΜs Προβληματα και αλλα...

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [12 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: προβλήματα Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
Connor MacLeod
Honorary Member

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
View users profile Send email to user Visit posters website
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 11 Φεβ 2005 14:25    Θέμα: ΜΜs Προβληματα και αλλα... Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Λοιπον εχω δυο κινιτα ενα samsung v200 και ενα sagem my c5-2.καλοδιο μεταφορας δεδωμενων για PC εχω μονο για το samsung.Υπεριθρες το sagem δεν εχει.Θελω να μεταφερω τις φοτογραφιες που εχω στο sagem στο PC και σκευτικα να τις στιλω me MMS sto samsung και απο εκρι να τις βαλω στο PC.Στο sagem exw vodafon kai sto samsung Qtelecom οταν στελνω MMS απτο ενα στο αλο με παραπεμπουν σε μια διευθινση για να τα παρω!Γιατι δεν τα περνω κατευθιαν και μου λεει να παω καπου για να τα παρω?Και οταν πηγενω για να τα παρω sto samsung(Qtelecom)δεν εχω τις ριθμισεις για τον web browser και μου λεει η ιπιρεσια δεν ειναι διαθεσιμη.Εχω μονο τις ριθμισεις για MMS.
Paralias

Μέλος από: 29 Ιαν 2005
Βοηθήματα: 1

View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 11 Φεβ 2005 14:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σε παραπέμπει σε διευθυνση γιατί στο Samsung δεν έχεις φτιάξει τις ρυθμίσεις για να λαμβάνει ΜΜS.Ή τουλάχιστον δεν το έχεις κάνει σωστά.Η διεύθυνση που σε παραπέμπει είναι web διεύθυνση και πρέπει να μπεις με το PC σου για να τις πάρεις.Γενικότερα όταν κάποιο κινητό δε μπορεί να λάβει ΜΜS οι εταιρείες έχουν μία θυρίδα ηλεκτρονική που τα τοποθετούν εκεί και μπορείς να τα δεις.Γι'αυτό εξάλλου μαζί με το μήνυμα που σου έστειλε η εταιρεία να σου πει τη διεύθυνση είχε και ένα κωδικό.Έτσι δεν είναι;Ελπίζω να βοήθησα!
megamak

Μέλος από: 13 Ιαν 2005
Νέα: 1

Περιοχή: Πάτρα, Μέγαρα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Φεβ 2005 17:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Βασικά αν κατάλαβα καλά το πρόβλημα του Connor MacLeod, παίζει ρόλο και το γεγονός ότι για όλη τη διάρκεια της πιλοτικής χρήσης των MMS (μέχρι το τέλος Μαρτίου δηλαδή, που η υπηρεσία διατίθεται και δωρεάν) της Q-Telecom η υπηρεσία αυτη διατίθεται μόνο μεταξύ χρηστών της Q. Αν δεν έχεις Q (όπως εσύ, που στέλνεις σε Vodafone), στα στέλνει στο MMSBox της Q. Δοκίμασε να βάλεις στο κινητό που θες να λάβεις τα MMS ένα άλλο νούμερο Q, πάρε και τις ρυθμίσεις των MMS και για τα δύο κινητά από το site της Q, και άρχισε να στέλνεις!! Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ, και ελπίζω και να βοήθησα!!
emphasy
Honorary Member

Μέλος από: 16 Ιαν 2005
Templates: 2

Περιοχή: Genesis Lab
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Φεβ 2005 20:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Oxi re, aplos den exei kanei swsta tis ri8miseis twn MMS kai etsi, ta lamvanei ws kati agnwsto, san na min dexete MMSto kinito, kai se parapebei ekei. Auto to kanoun kai ta kinita pou den dexontai MMS kiriws ekeina me aspromauri o8oni me e3eresi to NOKIA 3510.

Dld to provlima einai ta settings twn MMS. Episeis koita giati merika kinita xreiazontai kai extra ri8miseis gia tin apostoli kai lipsi MMS, opws px to diko mou NOKIA 6600 !

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Φεβ 2005 16:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Φίλε TitakOs, νομίζω ότι το πρόβλημά του είναι αυτό που προανέφερα, δηλαδή ότι προσπαθεί να στείλει MMS από Q σε Vodafone, κάτι το οποίο δε γίνεται... Τεσπά, δεν επιμένω όμως, μπορεί να έχω και άδικο!!
Paralias

Μέλος από: 29 Ιαν 2005

View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 21 Φεβ 2005 20:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

megamak ανέφερε:
Φίλε TitakOs, νομίζω ότι το πρόβλημά του είναι αυτό που προανέφερα, δηλαδή ότι προσπαθεί να στείλει MMS από Q σε Vodafone, κάτι το οποίο δε γίνεται... Τεσπά, δεν επιμένω όμως, μπορεί να έχω και άδικο!!

Γιατί να μη γίνεται;Δηλαδή με Q μπορείς να στείλεις μόνο ΜΜS από Q σε Q;Δε νομίζω...
Πιστεύω πως είναι αυτό που είπα παραπάνω και είπε και ο Titak0s.
megamak

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Φεβ 2005 16:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μπορείς να πας εδώ και να κάνεις κλικ στο κουμπί βασικές υπηρεσίες, για να διαπιστώσεις και μόνος σου ότι μόνο άμα έχεις Q μπορείς να στείλεις και να λάβεις προς και από νούμερο Q!! Αλλιώς στα στέλνει στο MMSBox, κάτι το οποίο προφανώς δε σε βολεύει γι'αυτό που θες να κάνεις...
Γι'αυτό κάνε αυτό που σου είπα! Βάλε κάρτες sim από Q και στα δύο κινητά, πάρε τις ρυθμίσεις απ'το site της Q, και άρχισε να στέλνεις απ'το ένα στο άλλο!!
deninho
Super Moderator

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Νέα: 3

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
View users profile Visit posters website
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 24 Φεβ 2005 15:52    Θέμα: Re: ΜΜs Προβληματα και αλλα... Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Connor MacLeod ανέφερε:
.Στο sagem exw vodafon kai sto samsung Qtelecom...Και οταν πηγενω για να τα παρω sto samsung(Qtelecom)
Αλλά μπορεί να κάνει το εξής να αλλάξει κάρτα στο κινητό και να στείλει με Q (δωρεάν) τα MMS στο άλλο νούμερο, να κατεβάσει τα MMS στο pc του και να τα στείλει με το καλώδιο στο samsung. Τι σκέφτηκα πάλι ο άτιμος... ToolTimes at work ToolTimes at work Άντε, στην υγειά μας, και καλές μεταφορές Another pint of beer Another pint of beer Another pint of beer

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Φεβ 2005 16:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Γιατί να μην κάνει κάτι πιο εύκολο να πάρει μια κοσμοτέ και μια ΤΙΜ να στείλει απο το ένα στο άλλο μέσω ε-μαιλ μετά να τα πάρει απο το Π-ΣΙ του και να τα περάσει με καλώδιο στο κινητό του φίλου του, μετα να βγάλει την μέμορι κάρντ από το κινητό του φίλου του και να τα παεράσει μέσω του Π-Σι στην δικιά του κάρτα μνήμης, τέλως να βάλει την μνήμη στο κινιτό που θέλει!

Πιο απλό δεν γίνετε! ToolTimes at work ToolTimes at work (γράφω ελληνικά χιχιχι)

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
View users profile Send email to user Visit posters website
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 16 Μαρ 2005 12:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ρε παιδια!Θα ηταν πολυ απλο αν εβρισκα ενα καλοδιο για sagem μονο δεν εχω βρει πουθενα στον πλανιτη μας για το σηgεκριμενο μοντελο που εχω!Το προβλημα ειναι το εξεις:Ητε στελνω απτο samsung sto sagem ητε το αντιθετο απτη στηγμη που στελνω απο διο διαφορετικες εταιριες MMS με παραπεμπει σε μια ηλεκτρ.Διευθινση για να το παραλαβω.Αν εστελνα απο Vodafone se Vodafon ή Απο TIM σε ΤΙΜ δε θα υπιρχει προβλημα.Eγω τις ριθμισεις για τα MMS tiς εχω σοστα και στα διο Kinita.Sto Samsung ΔΕΝ εχων τις Ριθμισεις για το WEB BROWSER.Πιες ειναι αυτές θελω να μάθω και πως θα μπω σε σιgεκριμενη WEB ADDRESS Q? παρεχει αυτη την Υπιρεσια η Q telecom?
emphasy
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 16 Μαρ 2005 15:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

akou dokimase sto diadiktio auto to link... mporie na tin perneis sto PC sou!

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 16 Μαρ 2005 16:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Connor MacLeod ανέφερε:
Ρε παιδια!Θα ηταν πολυ απλο αν εβρισκα ενα καλοδιο για sagem μονο δεν εχω βρει πουθενα στον πλανιτη μας για το σηgεκριμενο μοντελο που εχω!Το προβλημα ειναι το εξεις:Ητε στελνω απτο samsung sto sagem ητε το αντιθετο απτη στηγμη που στελνω απο διο διαφορετικες εταιριες MMS με παραπεμπει σε μια ηλεκτρ.Διευθινση για να το παραλαβω.Αν εστελνα απο Vodafone se Vodafon ή Απο TIM σε ΤΙΜ δε θα υπιρχει προβλημα.Eγω τις ριθμισεις για τα MMS tiς εχω σοστα και στα διο Kinita.Sto Samsung ΔΕΝ εχων τις Ριθμισεις για το WEB BROWSER.Πιες ειναι αυτές θελω να μάθω και πως θα μπω σε σιgεκριμενη WEB ADDRESS Q? παρεχει αυτη την Υπιρεσια η Q telecom?

Για πολλοστή φορά, η Q προσφέρει την υπηρεσία των δωρεάν MMS μόνο μεταξύ των χρηστών Q! Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, τα στέλνει σε μία ηλεκρονική θυρίδα, στην οποία έχεις πρόσβαση μόνο μέσω Ίντερνετ!! Γι’αυτό και αν αποφασίσεις να στείλεις αυτά τα αρχεία με MMS και όχι με οποιοδήποτε άλλο τρόπο (καλώδια, Ίντερνετ, κάρτες μνήμης κτλ) το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βάλεις δύο νούμερα Q στα δύο σου κινητά, να πάρεις τις κατάλληλες ρυθμίσεις στο κινητό που θα βάλεις το νούμερο Q (αυτό που πριν είχε Vodafone, για να στέλνει σωστά), και να άρχισεις να στέλνεις!!
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [12 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Τώρα είναι 22 Ιαν 2017 14:11 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites