freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Η Adobe αγοράζει την Macromedia

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 3 [39 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: adobemacromedia Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2, 3 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 486
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 18 Απρ 2005 13:58    Θέμα: Η Adobe αγοράζει την Macromedia Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Η Adobe link to Adobe Systems Incorporated (Nasdaq: ADBE) ανήγγειλε την οριστική συμφωνία για να αποκτήσει την Macromedia (Nasdaq: MACR) με αλλαγή μετοχών που εκτιμήθηκε σε περίπου $3.4 δισεκατομμύρια.

Ο συνδυασμός της Adobe και της Macromedia θα παράσχει τους πελάτες τους ένα ισχυρότερο σύνολο λύσεων για τη δημιουργία, τη διαχείριση και την παράδοση ολοκληρωμένου περιεχομένου και της εμπειρία σε πολλαπλά λειτουργικά συστήματα, συσκευές και μέσα. Μαζί, οι δύο επιχειρήσεις θα ικανοποιήσουν ένα ευρύτερο σύνολο αναγκών των πελατών τους και θα έχουν μια σημαντικά μεγαλύτερη ευκαιρία να δραστηριοποιηθούν σε νέες αγορές, ιδιαίτερα στις κινητές συσκευές και στους επιχειρηματικούς τομείς.

Περισσότερα:
http://www.macromedia.com/macromedia/proom/pr/2005/adobe_macromedia.html

tsiger
Honorary Member

Μέλος από: 11 Νοε 2002
Βοηθήματα: 33

Περιοχή: Thessaloniki Observation Center
View users profile Send email to user
blog portfolio sync twitter del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 18 Απρ 2005 14:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

a.k.a new microsoft link to microsoft..

ostoso oso skeftomai sinergasia tou flash me to photoshop anatrixiazw...
tha doume oraia pragmata

Μέλος από: 26 Ιουλ 2003
Περιοχή: Ξάνθη
View users profile
facebook 
ΜήνυμαΣτις: 18 Απρ 2005 14:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν ξέρω γιατί αλλά την adobe link to adobe την αντιπαθώ μόνο από το όνομα! Όχι όμως τη macromedia.
Να δω μήπως αλλάξω γνώμη μετά την αγορά!

Μέλος από: 24 Μαρ 2004
Βοηθήματα: 6
Νέα: 5
Templates: 5

Περιοχή: 7ος Ουρανός
blog deviantART flickr facebook twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 18 Απρ 2005 14:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Και εγω το ανάποδο. Τα προγράμματα της macromedia με παιδεύουν πολύ περισσότερο.

Αλλα ο συνδιασμός αυτών των εταιριων... πω πω παπάδες που έχουν να γίνουν...

Μέλος από: 03 Μαη 2000
Scripts: 4

Περιοχή: Εξάρχεια
blog portfolio picasa myspace facebook linkedin 
hi5 sync twitter deviantART digg del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 18 Απρ 2005 15:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το όνειρο του web designer
Σκεφτείτε όμως ότι μπορεί να μην είναι τόσο ωραία τα πράγματα. Θα μπορούσε για παράδειγμα να αλλάξει το interface των προγραμμάτων της macromedia για να έρθουν πιο κοντά στα δικά της ή να σταματήσει την παραγωγή κάποιων (π.χ. του fireworks).
Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό, όμως πολλοί που έχουν μάθει με ένα τρόπο θα παιδευτούν.
Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ κανένα πρόγραμμα της adobe (πέραν του reader). Παλιότερα είχα το paint shop pro και τώρα το Gimp (και το wingimp). Άρα δεν είμαι και ο καλύτερος χειριστής τους. Δεν θα ήθελα να χρειαστεί να ξαναμάθω το dreamweaver.

Μέλος από: 05 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2
Νέα: 2

Περιοχή: Πειραιάς
View users profile
portfolio facebook twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 18 Απρ 2005 16:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

egw exo tnv evtiposi pos n adobe link to adobe agorazei tnv macromedia protov logo twv e-patents
kai defterov giati eivai oi oikovomikes diamaxes pou eixave logo tou toolbox vomizo gervave pros tnv macromedia. Afeterou aporofovtas tnv macromedia n adobe kavei to legomevo hamer-marketing kai megistopei tous users pou xrisimopiouve sivolika ta proiovta tis.
Favtazomai oti to melov twv proiovtov tis makromedia toulaxistov se epipedo ovomatos dev exouve poli melov ... kai av oxi oloklirotike aksalipsi 8a doume megales allages.

To idio pragma kavei n microsoft link to microsoft kai ka8e microsoft aporofovtas tous mikrous "sivagovistes" tis.

Elpizo va miv bgw ali8ivos movo

cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 486
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 18 Απρ 2005 17:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Η νέα εταιρεία θα ονομάζετε Adobe link to Adobe Systems, Inc. Νομίζω ότι αυτό τα λέει όλα ως προς την τύχη του ονόματος της macromedia...

Flash by Adobe Systems, Inc.

LightForce
WebDev Moderator

Μέλος από: 13 Απρ 2003

ΜήνυμαΣτις: 18 Απρ 2005 21:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

... και είχα κάτι μετοχές στην macromedia...
af
Honorary Member

Μέλος από: 06 Ιουλ 2003
Βοηθήματα: 12

Περιοχή: Γλυφάδα
deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 18 Απρ 2005 23:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όντως θα δούμε όμορφα πράγματα ο συνδυασμός είναι κάτι παραπάνω απο το τέλειο

-= [ http://kalavrita.ws.gr ]=-
Cha0s
SysAdmin

Μέλος από: 28 Ιουλ 2001
Νέα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Απρ 2005 00:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Άντε να δούμε και τίποτα σε XFree περιβάλον μπας και πάμε σε καθαρό Linux

Ο μόνος λόγος που δεν έχω ασχοληθεί με γραφικό περιβάλλον σε linux είναι γιατί photoshop & dreamweaver δεν υπάρχουν σε linux και δεν είμαι fan των emulators

Μέλος από: 12 Μαη 2003
Περιοχή: Brussels / Athens
ΜήνυμαΣτις: 19 Απρ 2005 01:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όντως το αποτέλεσμα θα είναι αρκετά ενδιαφέρον... Αν και για ρομαντικούς λόγους ξενερώνω λίγο με την εξάληψη του ονόματος Macromedia

Personal site online again!

latest work: MC Nme website
mrpc
WebDev Moderator

Μέλος από: 03 Μαη 2000
Scripts: 4

Περιοχή: Εξάρχεια
blog portfolio picasa myspace facebook linkedin 
hi5 sync twitter deviantART digg del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 19 Απρ 2005 01:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Cha0s ανέφερε:
Άντε να δούμε και τίποτα σε XFree περιβάλον μπας και πάμε σε καθαρό Linux

Ο μόνος λόγος που δεν έχω ασχοληθεί με γραφικό περιβάλλον σε linux είναι γιατί photoshop & dreamweaver δεν υπάρχουν σε linux και δεν είμαι fan των emulators

Εγώ που παλεύω να δουλέψω με linux έχω βολευτεί με το gimp και το kdevelop... για τα flash όμως τι να κάνεις; windows...
offtopic, ε;

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Απρ 2005 09:30    Θέμα: Adobe >> Macromedia Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Προσωπικά πιο πολύ με ενδιαφέρει η τύχη του Coldfusion, της πλατφόρμας δηλαδή στην οποία αναπτύσω κώδικα για τις εφαρμογές μου, που ήδη από την Allaire είχε πέσει στα χέρια της Macromedia και τώρα περνάει στις Adobe link to Adobe. Θα δείξει αν θα βγει σε καλό ή κακό αυτή η εξαγορά.

Και τις δυο τις εταιρείες τις έχω σε μεγάλη εκτίμηση και χρησιμοποιώ τα προιόντα τους, και πιστεύω πως το παιχνίδι με την συγχώνευση θα παιχτεί περισσότερο στα προγράμματα και τις σουίτες που έχουν να κάνουν με γραφικά... κυρίως με διανυσματικά εκεί που τον πρώτο λόγο είχε ως τώρα η Macromedia.
100% θα δούμε υποστήριξη flash στα photoshop, director πάντως, αυτό είναι το μόνο σίγουρο...
KGP
Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Απρ 2005 09:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

re si mitso....me auti tin coldfusion den vlepo mellon....mia eteria iparchei olo kai olo paneuropaika pou ascholite....i min po pagkosmia ....-just teasing ya-

kairos na to pareis allios re sei...

Rapid-eraser
WebDev Moderator

Μέλος από: 05 Απρ 2003
Νέα: 2

Περιοχή: Πειραιάς
View users profile
portfolio facebook twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 22 Απρ 2005 10:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

koita av iparxouve critical applications ekei ekso pou va litourgouve me cfml to movo sigouro eivai oti dev prokete va tnv paramelisouve amesa
giati 8a tous kraksouve.

Dies8isi mou eivai oti apla 8a pagosouve to development kai tnv epektasi tis

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 3 [39 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2, 3 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Η Red Hat αγοράζει την Ansible για πάνω από $100M 0 cordis 16 Οκτ 2015 16:31
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 27 Μαρ 2017 08:43 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites