freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Ταινίες με ψυχολογικά η παραψυχολογικά φαινόμενα!!!

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Κινηματογράφος - Θέατρο
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [14 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: ταινιες Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
dimitroula

Μέλος από: 08 Σεπ 2005
Περιοχή: Αργυρούπολη
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2005 13:57    Θέμα: Ταινίες με ψυχολογικά η παραψυχολογικά φαινόμενα!!! Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Γράψτε εδώ τις ταινίες που έχετε δει και έχουν σχέση με ψυχολογία η παραψυχολογία!Από αυτή που τρελαθήκατε όταν την είδατε μέχρι αυτή που είπατε "αμάν" να τελείωσει!
Εγώ προτίνω: 1) Μήνυμα σιωπής (Dragonfly) με τον Kevin Kostner
2) Butterfly effect (Το φαινόμενο της πεταλούδας)

Ελπίζω να σας αρέσουν όπως εμένα!!!

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2005 14:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το butterfly effect δεν σχετίζεται με παραψυχολογία. Είναι ένα θέμα που απασχολεί τις φυσικές επιστήμες και τη φιλοσοφία. Σαν ταινία καλή ήτανε. Την είδα πρόσφατα.

Με παραψυχολογία μου άρεσε το "the others" και φυσικά η "έκτη αίσθηση". Αν και η παραψυχολογία δεν μου αρέσει καθόλου γενικά, τις ταινίες της τις βλέπω Καλό ε!

ledraweb
Honorary Member

Μέλος από: 13 Νοε 2004
Περιοχή: Λευκωσία
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2005 14:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cdhyper ανέφερε:
και φυσικά η "έκτη αίσθηση"

Victory! Yea! κλαπ.. κλαπ... κλαπ.. κλαπ.. κλαπ... κλαπ.. κλαπ.. κλαπ... κλαπ.. Yea! Victory!

Πρέπει να το είδα, τουλάχιστον, 10 φορές...

MichalisS
Honorary Member

Μέλος από: 03 Ιαν 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2005 14:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πραγματικά πολύ ωραίο έργο η "Έκτη αίσθηση".
Το είδες τουλάχιστο 10 φορές γιατί ήταν χωρίς υποτίτλους και δεν έβγαζες το νόημα! -

Last edited by MichalisS on 10 Σεπ 2005 15:00, edited 1 time in total
ledraweb
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2005 14:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

MatrozoC ανέφερε:
Το είδες τουλάχιστο 10 φορές γιατί ήταν χωρίς υποτίτλους και δεν έβγαζες το νόημα! -

Shhh... Shhh... Shhh...

[size=9]Αυτό δεν το ξέρουν οι άλλοι...
Άλλωστε εγώ ξέρω Αγγλικά. Έχω και το IGCSE ωχ! το μάτι μου! ωχ! το μάτι μου! που μ' έχει ο Θεός...

Στην προτελευταία φορά όμως, κατάλαβα το τέλος!!!

dimitroula

Μέλος από: 08 Σεπ 2005
Περιοχή: Αργυρούπολη
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2005 15:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Παιδιά πράγματι η "Έκτη αίσθηση" άξιζε... Καμια άλλη όμως;!!! ToolTimes at work

Μέλος από: 07 Απρ 2005
Βοηθήματα: 2

Περιοχή: ./Root
facebook 
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2005 15:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

THE RING 2 , H MYHSH , 999999 KALESE AN MPOREIS , GOTHIKA , CONSTANTINE , EYE 2 ... KAI ALLA POLLA

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2005 15:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

MegasmorF ανέφερε:
THE RING 2

Αχ... Τι μου θύμησες...
Η καλύτερη κωμωδία της δεκαετίας.
Πήγαμε στον κινηματογράφο μια μεγάλη παρέα (περιλαμβανομένου και του MatrozoC) και κάναμε κάτι απίστευτα σχόλια για να γελάσουμε λίγο... (βέβαια οι άλλοι που ήταν στην ίδια αίθουσα δεν είχαν την ίδια άποψη γιατί όλο ssshhh έκαναν αλλά τι να πεις...) εμείς γελάσαμε!!!!

MegasmorF
Honorary Member

facebook 
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2005 15:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

axaaxxaxaaxaxxa entaxei re c opws to dei o kathenas

Μέλος από: 26 Ιουλ 2003
Περιοχή: Ξάνθη
View users profile
facebook 
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2005 16:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Costanine++! Αρκετά καλή.
Γενικά, τα θρίλερ μ'αρέσουν με καλή παρέα... Κυρίως με φίλους. (Τότε, καλύτερα να μην είσαι στο ίδιο τετράγωνο μ'εμάς!)

facebook 
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2005 16:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

xaxaxaxaxaxa me 2 xultimatex re paidiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kana meeting tha kanei to freestuff ?

Μέλος από: 19 Οκτ 2004
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2005 19:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

γενικά τα 3 Ring αλλά τα ιαπωνέζικα... είναι φρίκη.
Κάπου είχα διαβάσει σε ένα άρθρο για την μεγάλη σχολή των ιαπώνων σε τέτοιου είδους ταινίες.
spookyb52

Μέλος από: 23 Ιαν 2002
Βοηθήματα: 26
Scripts: 5

Περιοχή: Lost in the mansion
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2005 20:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Έχω δεί πολλές και για τις περισσότερες έχω πεί: "αμάν να τελειώσει"

Just an arrow? Donnie darko

http://en.wikipedia.org/wiki/Donnie_Darko

Honorary Member

facebook 
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2005 21:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

mpa egw sinithws den lew tpt allazw pleyro kai kanw nani

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Κινηματογράφος - Θέατρο
Τώρα είναι 17 Ιαν 2017 08:50 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites