freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Μουσική για διάβασμα

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Μουσική
Moderators:  Super-Moderators, greekbytes
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [10 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: μουσικήδιάβασμα Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
xultimatex
Honorary Member

Μέλος από: 26 Ιουλ 2003
Περιοχή: Ξάνθη
View users profile
facebook 
ΜήνυμαΣτις: 26 Σεπ 2005 19:39    Θέμα: Μουσική για διάβασμα Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εδώ και καιρώ ψάχνω καάποιο είδος μουσικής κατάλληλο για να το ακούω ενώ διαβάζω. Θέλω κάτι απαλό (γι'αυτό και δεν ακούω hiphop εκείνη τη στιγμή) αλλά και να σε ξυπνάει. Μέχρι τώρα άκουγα τους scorpions μαζί με τη φιλαρμονική Βερολίνου (τρομερό) άλλα ένα cd πόσο να το ακούσεις; το βαρέθηκα!
Εχει κανείς να μου προτείνει κάτι καλό που έχει δοκιμάσει;

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Σεπ 2005 20:31    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

tis balandes ton savatage opos kai ta orchistrika komatia tous... an ta vreis (kai sinithos epanekteleseis/tiposeis) vevea giati ta perisotera -authentika- echoun eksafanistei ta perisotera

YTC

Μέλος από: 12 Μαη 2003
Περιοχή: Brussels / Athens
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 26 Σεπ 2005 21:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Enigma, Thievery Corporation
LightForce
WebDev Moderator

Μέλος από: 13 Απρ 2003

ΜήνυμαΣτις: 26 Σεπ 2005 22:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Συχνά ακούω κάποιο απο τα παρακάτω albums όταν διαβάζω κάτι..

Chilled out Euphoria - Mixed by Solar Stone
Cafe Del Mar - Aria
Vangelis - Blade Runner soundtrack
Pink Floyd - Wall
Madredeus - Existir

Τώρα δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο θα σου αρέσουν έτσι έκανα λίγες προτάσεις..
Cmg__

Μέλος από: 29 Μαρ 2005
Βοηθήματα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Σεπ 2005 23:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

File, xalara Logh kai den tha feygeis apo to grafeio. Ta spaei, kai den exei kai polla logia kai fwnes gia na se aposyntonizei!
mechpanos
Honorary Member

Μέλος από: 20 Μαρ 2003
Νέα: 1

Περιοχή: Athens - Pyrgos
View users profile Send email to user Visit posters website
blog 
ΜήνυμαΣτις: 27 Σεπ 2005 14:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αφού ακούς hiphop γιατί δεν παίρνεις και κανα δισκάκι trip hop που είναι αρκετά κοντά σε επιρροές? Κάτι σε Massive Attack, Portishead, Tricky, Morcheeba που είναι οι πρεσβευτές του είδους...

Για πιο... λαϊκούς τύπους βέβαια παίζει και το εξής: Κλαρίνο!!! Δε κάνω πλάκα, για ώρες διαβάσματος είναι ότι πεις - ειδικά αν διαβάζεις εως αργά την νύχτα, σου κρατάει καλή συντροφιά! Γενικά οτιδήποτε σε λαϊκό, από Σαλέα, Μάγκα, ως Θώδη, Τερλέγκα, Μάκη Χριστοδουλόπουλο και προχωράμε... ToolTimes at work Another pint of beer Αντε γεια μας, μου ήρθε όρεξη για διάβασμα τώρανες!

Μέλος από: 09 Μαρ 2003
Βοηθήματα: 3
Νέα: 71

Περιοχή: Agrrrrrrrrrr...... γάβ γάβ!!
flickr 
ΜήνυμαΣτις: 27 Σεπ 2005 19:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

acid jazz δηλαδή incognito και σία

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 27 Σεπ 2005 22:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

poly kalh idea to terip hop alla oxi poly break beatiarika pragmata, na mhn se apospa. Apo hip hop tha elege kana instrumentalaki apla se razastarr, h razastarr!
xultimatex
Honorary Member

Μέλος από: 26 Ιουλ 2003
Περιοχή: Ξάνθη
View users profile
facebook 
ΜήνυμαΣτις: 28 Σεπ 2005 13:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ένας φίλος μου μου είπε και για το συγκρότημα Nightwish. Είναι Opera-Metal χωρίς πολύ μπάσο. Κατάλληλο για διάβασμα...
Thnx παίδες!

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 28 Σεπ 2005 22:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ta span oi nightwish. H kopelia tragoydaei kai kanonika se opera!
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [10 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Μουσική
Τώρα είναι 28 Μαρ 2017 13:59 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites