freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Εξώφυλλα (και περιεχόμενο περιοδικών)

Forum index » Διάφορα » Χαλαρά κι Ανάλαφρα
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [2 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: περιεχόμενοτικάρβουνο Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
pantoleon

Μέλος από: 19 Ιουλ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 27 Οκτ 2005 15:13    Θέμα: Εξώφυλλα (και περιεχόμενο περιοδικών)
Περιγραφή θέματος: Επ!Τι έγινε ρε παιδιά??? - Που πάμε?? - Κι άλλο κάρβουνο!!! Φερτε την παιδικοτητα πισω στα παιδια!!
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μάλιστα. Πως τα βλέπετε τα περιοδικά που κυκλοφορούν την σήμερον?

Καλα δεν λεω ,καποτε ειχαμε τον ταχυδρομο ('80ς) που και καλλιγραμμες γυμνόστηθες είχε (τοτε εκανε αισθηση) και κομικ στριπ απο πιπερατο εως καθαρα χαρντ (δεν εκανε αισθηση λογω σοβαροφανιας: οι ενηλικες δεν διαβαζαν κομικς τοτε, κανα "κυρ" ή "λογο" το πολυ.

Υστερα ειχαμε κλικ,νιτρο,κλπ ('90ς) που ηταν προστυχα.Εντελως.Ειχαν πολλες αηδιες,γκευ οδηγιες,οδηγιες εκπορνευσης και "τσουλοποιησης" των κοριτσιων,μπλαζε ύφος (απο εκδοτες που ηταν μεν πονηροι ουτως ωστε να παρατησουν/πουλησουν τα κτηματα του παππου και να φτιαξεις περιοδικο μουφο-γκλαμουρο/αντι-γλαμουρικο) αλλα κοπανοι αγροικοι οπως και να'χει. (Στις αυταρεσκες φωτο τους με πουρα και τσουλιτσες στα ποδια τους θα εβρισκα λιγοτερο γελοιο να αντικαθιστανται με γουρουνια).
CD's me manga, ελαφρυ ή hard πορνο,ενθετα με γκευ "places 2 be" ,χαρτες με γκευ και πουτανο στεκια,λιστες με το τι ειναι "in", "out" και γενικα αλλοιωση της απλης πραγματικοτητας.
Οπως και να'χε επρεπε να κουτουπωνεις αν εισαι αντρας.Ελα ομως που φροντισαν να βασανιστεις για να το πετυχεις!!!
Τα κοριτσιστικα περιοδικα καναν τις αναγνωστριες τους να ξερογλυφονται με ψευτικα ανδρικα προτυπα που ολοι εμεις οι φτωχοι κακομοιριδες προσπαθουσαμε να προσωμοιασουμε (με αποτελεσμα την αυξηση της γκαυ νεολαιας προς τερψη αυτων που ειχαν παραγγειλει αυτη την παραποιηση και των γερολυκων που θελαν να τρωνε πιο πολλα "πιπινια". Ολες θελαν πολυ μεγαλυτερους....Ηλιθιες.Ξερω πολλες περιπτωσεις που το πληρωσαν και αλλες που πληρωνουν ακομα....Ολοι εχετε διαβασει ενα αρθρο "δεν υπαρχουν αντρες πια".Αυτο μαλιστα εδινε το δικαιωμα στους γερολυκους να συμπεριφερονται σαν πιο "αντρες" απο τους αντρες:κουτουπωνοντας πιο πολλες,βριζοντας,δερνοντας,ξεφτυλλιζοντας ,ενω η ευγενικη/ιπποτικη νεολαια λαβαινε τις επικρισεις ολων και "νο-κοκο".)
Ποσα αγορακια παρισταναν τους γκευ/ευαισθητους για να μπουν σε παρεες κοριτσιων ,απ'τις οποιες αλλιως απορριπτωνταν ,με το θλιβερο αποτελεσμα να ακολουθησουν τον μοναδικο δρομο που τους απομενε (γιατι φυσικα ουτε ετσι τους καθονταν τα ξεκωλα,αλλα γινονταν οι πουστρομαμες τους) για σεξουαλικη ολοκληρωση:τους "σουσελαδες" που μαζι με τους γερολυκους απολαμβαναν τους καρπους των μεθοδευσεων των περιοδικων , και τους εαυτους τους,μονοι οι πολλοι (δυο και ανω) μαζι.

Τωρα, ('00ς) εχουμε πολλα. Παρα πολλα. Μετα την αμηχανια της αλλαγης της χιλιετιας εχουν φορτσαρει ολα! :
Τα κοριτσιστικα περιοδικα οδηγουν/κατευθυνουν/βοηθουν τα κοριτσια 12+ να κουτουπωνονται.Αν δεν κουτουπωνεσαι ειναι βουρλο. Και η παιδικοτητα παει περιπατο.Ειδικα στην περιπτωση των κοριτσιων,χανονται και οι ουσιαστικες φιλιες με αλλα κοριτσια (αλλα και αγορια,με αλλο τροπο ομως) μην και τυχων τους φανε τους γκομενους.Οχι αδικα.Και οι αλλες ζηλευουν βεβαια!Δεν ειναι σπανιο το φαινομενο καποιες να περιμενουν να ελευθερωθει ο ταδε ωραιος για να παρουν την θεση της πρωην φιλης τους (εννωειται πως ηδη υποσκαπτουν τον λακκο της "φιλης" τους και οταν πια παρουν την θεση τους τις φτυνουν!!!)
Τα ανδρικα εχουν πληθωρα γυναικιων/γατισιων φυλων που θα φορεθουν την εκαστοτε σεζον.(Αυτες με τις φωτογραφιες των οποιων την παιζουν οι καημενοι οι φτωχοταλαιπωροι).
Τα αγοριστικα διαθετουν πια οσο πιο πολλη "δουλεια για το σπιτι διαθετουν" σε καθε ειδους media:χαρτι,πλαστικο,κλπ
Και παει λεγοντας......

Αυτα τα ολιγα που περασαν απ'το μυαλο μου.Τη γνωμη σας παρακαλω.

Υ.Γ.1 Να διευκρινησω οτι διανυω την τριτη σταθερη μου σχεση με κοπελα (και κοντευω τον μεσο ορο διαρκειας σχεσεως μου :2χρονια ,ξεκινωντας απο οταν εγινα 18 το 1996)
Εχω περασει μεγαλες περιοδους μοναξιας απλα γιατι δεν εβρισκα την σωστη.
Με ολες τις κοπελες μου χωρισα για λογους ανωτερας βιας.Ειμαι πολυ σταθερος.
Αφου τα ξεκαθαρισα αυτα περιμενω να με αντιμετωπισετε με σοβαροτητα και οχι προσωπικα αστεια,ετσι?

Νομιζω οτι ειναι ενα ωραιο θεμα οπου ολοι μπορουν να πουν την γνωμη τους,να προβαλουν/παραβαλουν παραδειγματα και να μας ενημερωσουν για εκτροπα και υπερβολες σε περιοδικα και οχι μονο (ετσι οπως παει και η τηλεοραση....εχετε δει τα τελευταια επισοδεια του Σμωλβιλ???Καθε επισοδειο εχει μπολικο γυμνο και σεξουαλικα υπονουμενα και οχι μονο....5 το απογευμα αυτα.Σε λιγο θα δουν και τα πιτσιρικια τον ηρωα τους να κουτουπωνει ανηλικες!!!Γιεεεε!!)

Τελευταιο Υ.Γ. Δεν εχω τιποτα εναντιων ολων αυτων στην πραγματικοτητα παρα το οτι εχω βασανιστει οπως και ολοι εσεις απο τις μεθοδευσεις τους.Μ'αρεσει το πορνο.Και οι υπευθυνοι ειναι οι προαναφερομενοι....

Με τιμη pantoleon.
deninho
Super Moderator

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 1
Νέα: 3

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
View users profile Visit posters website
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 27 Οκτ 2005 16:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αυτό με την ποιότητα και το περιεχόμενο των περιοδικών, που έχουν τέτοια, θεματολογία είναι, δυστυχώς, πραγματικότητα... Ακόμη μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι υπάρχουν πολλοί και πολλές που τα διαβάζουν και τα ακολουθούν κατά γράμμα... Αγοράκια και κοριτσάκια 12 χρονών που την έχουν δει ενήλικες, βγαίνουν συνέχεια, πίνουν καπνίζουν, πρέπει να έχουν όπωσηδήποτε γκόμενα(ο), κλπ. Έτσι χάνεται η πραγματική παιδική ηλικία... Ευτυχώς εγώ είμαι αντιδραστικό άτομο, που πάντα πριν πράξει σκέφτεται, και δεν έχω κάνει τπτ από όλα αυτα. Είμαι 18 χρονών, και ποτέ δεν είχα κοπέλα, μόνο και μόνο επειδή δεν έχω βρει τη κατάλληλη, ως αργά έχω βγεί ελάχιστες φορές (π.χ. όταν τελείωσε το σχολείο, ή στις 3-ημερες), και δεν έχω κάνει τπτ που να μην είναι της ηλικίας μου... Και ας με θεωρούνε οι άλλοι "ελλατωματικό"... Το μέλλον θα δείξει, ποιος θα είναι ο φυσιολογικός... Εγώ ή αυτοι που κάνουν ό,τι τους λένε τα περιοδικά...
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [2 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Χαλαρά κι Ανάλαφρα
Τώρα είναι 27 Νοε 2014 22:24 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites