freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Νέες μειώσεις; ΜΠΑ μάλλον αυξήσεις ανακοίνωσε ο ΟΤΕ!

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 7 από 8 [113 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: ΟΤΕ Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Επόμενο

Τι συνδεση Ιντερνετ εχετε ???
PSTN
30%
 30%  [ 17 ]
ISDN
8%
 8%  [ 5 ]
ADSL
50%
 50%  [ 28 ]
ΡΕ ΟΥΣΤ ΔΕΝ ΤΑ ΤΡΩΩ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ???
10%
 10%  [ 6 ]
Total Votes : 56

ΑποστολέαςΜήνυμα
spookyb52

Μέλος από: 23 Ιαν 2002
Βοηθήματα: 26
Scripts: 5

Περιοχή: Lost in the mansion
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 18 Νοε 2005 16:52    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ο καθένας βέβαια μπορεί να έχει την άποψή του αλλά εγώ θα ήθελα να ολοκληρώσω με το παρακάτω. Είναι καθαρά πως αντιμετωπίζω εγώ τα πράγματα. Είτε έχω δίκιο η άδικο :

Δεν έχεις καταλάβει KGP ότι δεν το αντιμετωπίζω συναισθηματικά... Αλλά ως αγαθό το οποίο πρέπει να παρέχεται σε μία κοινωνία που θέλει να προοδεύσει. Και αυτό ακριβώς είναι που με ενοχλεί στην τακτική των αυξήσεων και των υπέρογκων χρεώσεων , η ισοπέδωσή του σαν να πρόκειται για κάτι περιττό που απλά υπάρχει για την προσωπική μας διασκέδαση.

Αναφέρεις ότι ο ΟΤΕ δεν είναι κοινωφελής οργανισμός αλλά ξεχνάς ότι ακριβώς αυτό εμπορεύεται : Υπηρεσίες κοινής ωφέλειας

Δεν γνωρίζω ποιο είναι πλέον το διοικητικό / λειτουργικό καθεστώς του οτε αλλά δεν μπορώ να πιστεύω ότι έχει το ελεύθερο να δρα ανεξέλεγκτα πλήττοντας μεγάλες μάζες του πληθυσμού με τις αποφάσεις του.

Τι θα γινόταν με την ιδιωτικοποίηση τότε και των υπόλοιπων ΔΕΚΟ? Σκέψου μόνο τι θα γινόταν με την ιδιωτικοποίηση της υγείας. Όσοι δεν είχαμε την χαρά να είμαστε αρκετά «ματσό» θα πηγαίναμε κατευθείαν στον μπαμπούλα για κάσα με δόσεις [ φτού, φτού, φτού… τι είπα πάλι…]

Σχετικά με τις pstn συνδέσεις δεν μπορώ να εκτιμήσω ποια είναι κατά την άποψή σου μια ικανή χρέωση για μια τόσο χαμηλής ποιότητας υπηρεσία. Σίγουρα τα 40 ευρώ που μπορούμε να πούμε ότι είναι μια τυπική χρέωση εμένα μου φαίνονται υπεραρκετά.

Για τα άσχημα οικονομικά αποτελέσματα του ΟΤΕ σίγουρα δεν φταίνε οι χρήστες του internet. Οι οποίοι πληρώνουν πολλά για να απολαμβάνουν χαμηλής ποιότητας υπηρεσίες. Ακόμα θυμάμαι πριν λίγους μήνες στην περιοχή του Ελληνικού όταν ένας φίλος μου συμπλήρωσε πάνω από ένα μήνα χωρίς dsl σύνδεση εξαιτίας του πΟΤΕ και ενώ πλήρωνε κανονικά την forthnet.! Και ο οτε φυσικά τα έριχνε στην siemens [πάντα οι άλλοι φταίνε]

Να σου θυμίσω μήπως τις απίστευτα αποτυχημένες επενδύσεις του ΟΤΕ στο εξωτερικό? Για την ανικανότητα των στελεχών του φταίνε οι χρήστες του internet? Η απλά αυτοί είναι ο εύκολος στόχος? Φυσικά το δεύτερο. Γιατί ο οτε με μια αύξηση στις συνδέσεις Internet μπορεί να αυξήσει τα έσοδά του χωρίς να πραγματοποιήσει καμία επένδυση. Μια υπερβολική βέβαια αύξηση ίσως να έχει τελείως αντίθετα αποτελέσματα.

Θυμάσαι μήπως τις αποφάσεις του συμβουλίου του οτε μετά τα άσχημα αποτελέσματα? Να σου τις θυμίσω εγώ : Παχυλά bonus στα στελέχη!!!

Σε αυτή την χώρα η ανικανότητα επιβραβεύεται πάντα, αρκεί να είσαι χωμένος στα σκ@**.

Επίσης θέλεις να μάθεις ποιες είναι οι προτάσεις μας. Γιατί νομίζεις ότι οποιοσδήποτε από εμάς που δεν εργάζεται στα διοικητικά του οτε άρα και δεν έχει άμεση επαφή με την κατάσταση θα ήταν ο κατάλληλος για να προτείνει κάτι? Θεωρητικά κάθε επιχείρηση θα πρέπει να έχει στελέχη ικανά να παίρνουν στον κατάλληλο χρόνο τις κατάλληλες αποφάσεις. .Δεν είναι δικό μου θέμα να δώσω τα φώτα μου στον οτε και να τον βγάλω από το αδιέξοδο. Οφείλει να έχει του μηχανισμούς εκείνους που θα του επιτρέψουν να διαφύγει μια δυσχερής θέσης. [φαίνεται ότι δεν διαθέτει τέτοιους μηχανισμούς]

Σε κάθε περίπτωση οι αυξήσεις είναι ή πιο εύκολη λύση που ποτέ δεν έβγαλε από το αδιέξοδο κανέναν. Ανάλογη πρακτική με την συνεχή αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου μέχρι εξαντλήσεως πλέον αξιοποίησης αυτής της δυνατότητας.

Η λύση στο αδιέξοδο δεν μπορεί να είναι οι αυξήσεις γιατί απλά δεν αποτελεί λύση αυτή η μέθοδος. Είναι σαν να έχεις ένα βαθύ σχίσιμο στο χέρι και αντί να πάς για ράμματα να βάζει συνέχεια hansaplast μέχρι να σου τελειώσουν και ίσως τότε διαπιστώσεις ότι δεν εφημερεύει κανένα νοσοκομείο.

Τέλος πάντων δεν θα χαλάσουμε και τις καρδιές μας για τον πΟΤΕ KGP :ppp

Μέλος από: 07 Δεκ 2003

View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 18 Νοε 2005 17:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

KGP δεν έχω πρόβλημα να περιμένω όσο αφορά τα νούμερα (για κόστος κλπ) δεν βιάζομαι καθόλου για πιο λόγο εξάλου ?

Όσο αφορά για τους φτηνότερους τρόπους κλπ σου είπα δεν κατάλαβα καλά την ερώτηση και για αυτό και έβαλα ενα <<?>>

Αν δεν σου αρέσει ο πρατηριούχος πας σε άλλον ? και αν και ο άλλος σου βάζει νοθευμένη και σου κάνει και μια ζημιά ας πούμε 2.000 ευρώ που πας? (λεμε τώρα ) και ποιος φταίει? (ξανά λέμε τώρα )

Οι άλλοι λενε ότι τους χρεώνει πολλά ο ΟΤΕ γιατί αυτός διαχειρίζεται το δίκτυο φάντάζομαι πως αν δεν ήταν έτσι για λόγους ανταγωνισμού έστω μερικοί θα είχαν κατεβάσει και άλλο τις τιμές....

Η ερώτηση σου ποιά ήταν την δεύτερη φορα?

Το να έχεις μετοχές στον ΟΤΕ το αποκλείσαμε μήπως όμως τελικά έχεις καμιά άλλη σχέση με τον ΟΤΕ?

Αυτάααααααα ................. Another pint of beer

Άλέξανδρος......
EneMe
Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 18 Νοε 2005 18:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ προσωπικά, σαν έκτακτη λύση, θα περιορίσω την πρόσβασή μου στο internet από το σπίτι...
Θα μπαίνω από την βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου....
Αλλά είμαι κατά της απόφασης...

Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Νοε 2005 06:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

oute alli schesi amesi i emesi den echo me ton OTE, oute eicha (ektos tou christi emesa i amesa episis) tora gia to mellon den ksero.

autoi pou katigoroun ton OTE gia timologiakes politikes, as plirosoun kai auta pou ofeiloun ( to katevato ton orkoton logiston me ta ofeiloumena posa apo tis diafores Telco... einai megalitero tou isologismou tou idiou).

An einai anikanoi sto sinolo tous oi ergazomenoi tote tha prepei na einai kai oi ipolipes eteries pou sinergazontai amesa i emesa...diladi to sinolo tou idiotikou tomea ston choro auto (incl. internetwise).

opos akrivos to eipes..an fteei i siemens mporei poli aneta o filos sou na paei na tis zitisi ton logo (vriskete 300 metra apo to village amarousiou, kanonizei rantevou kai paei kai vlepei auton pou ascholite me to contract to siggekrimeno.... -ipopsin oti to echo kanei kai lithike to thema se mia mera ektos ton allon-)

gia tis ependiseis tou OTE den echo na po tipota kathoti den epireazei amesa oute emesa tin siggekrimeni apofasi, min ksechname oti kathe ipiresia apotelei apo monis tis ksechoristo profit centre kai analogos prochorane se opiadipote energia kai an chriastei.

oso afora tis ependiseis tou OTE kapies petichan kapies apetichan kapies einai metries kapies poli kales etc... business is business and the risk remains.

ego sinechizo na ipostirizo oti to thema antimetopizete sinesthimatika kai isos kai politika (edo isos egginte ta diafora "sinferonta" opia mporei na einai kai auta -politika...epichirimatika/oikonomika...kai den milao gia lamogia-)

o kathenas kai i kathe mias epichirisi pernei apofaseis analoga me to pos autos krinei kai panta mesa sta plaisia ton thesmikon plaision kai tou kostous auton. to thema "ipiresies koinis ofelias" den echei na kanei me to thema tou kostous alla me to thema tis timologiakis politikis autis, alla se kamia periptosi den mporei na theorithei auti i enia karamella gia na dinontai ola tsampa...eseis diladi tha douleuate tsampa ston OTE?

oso gia to "case study": tin notheumeni venzini...kai tin zimia apodiknieis ti egine kai kinise analogos me ta sinferonta sou kai to ti krineis sosto...

kata kairous echo apozimiothei kai stin ellada kai sto eksoteriko apo organismous koinis ofelias, eteries etc. venzini den mou echei tichi akoma, alla echo apozimiothei gia chameno chrono apo megali eteria autokiniton stin ellada, eime stin teliki ekvasi gia "hit and run" trolei tou autokinitou tis ginekas mou, kai genikotera mporo na po oti opou pisteua oti eicha dikio, kai to apediknia choris sinesthimatismous kai fanfarologies/aerologies epikaloumenos oti me sinferei echo dikaiothei.

vevea echo plirosei kai prostimo gia paraviasi erithrou simatodoti pou den mporousa na apodikso oti ontos den egine etsi (kai choris na thelo na chrisimopiiso katachrisi eksousias, vathmou... alla kai siggeniko prosopo) se periochi opou iksera oti mporousa na "to sviso". alla pera autou den thimame toulachiston alli tetia "kata eme/mi antikimeniki" adikia.

ta prostima pou mou epivalontai dikaios (otan kai an epivlithoun) ta plirono, choris grinies etc, isa isa pou chamogelao kiolas kai prospatho na diorthonomai.eite auta prokinte gia paravaseis pou echoun na kanoun me odiki simperifora, prosopiki simperifora(oute ena se auton ton tomea...) eite akoma stis desmeuseis mou akoma kai stin drasi mou epagelmatika genikotera.

den perimeno apo allous kai en genei eteries kerdoskopikes...na sinmorfothoun me "sinesthimata" alla me to epichirein kai tous orous tou antagonismou genikotera... pou mallon apo oti fenete apousiazei apo tin sinidisi pollon.

spookyb52

Μέλος από: 23 Ιαν 2002
Βοηθήματα: 26
Scripts: 5

Περιοχή: Lost in the mansion
ΜήνυμαΣτις: 19 Νοε 2005 15:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

http://www.contra.gr/Columns/Paparazzi/106801.html

Μέλος από: 19 Δεκ 2001

ΜήνυμαΣτις: 19 Νοε 2005 22:10    Θέμα: Τι το συζητάτε; Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλά τι ανοίξατε τετοια συζητηση; Με οποιονδήποτε υποστηρίζει ή δεν υποστηρίζει τον ΟΤΕ. Η ουσία είναι μία. Ο ΟΤΕ κατακλέβει τον κόσμο, αυτό είναι δεδομένο. Δίνει το ακριβότερο ίντερνετ στην Ευρώπη σε σχέση με τους πενοιχρούς μισθούς μας, "κόπτεται" ψευδώς για το ενδιαφέρον του να προωθήσει την κοινωνία της πληροφορίας στην Ελλάδα, έχει επεκταθεί σαν βδέλλα σε όλα τα Βαλκάνια, και γενικά δεν θυμίζει σε τιποτε πια τον παλιό ΟΤΕ που όλοι τον θεωρούσαμε κομμάτι της Ελλάδας. Δεν είναι τίποτε 'αλλο από μια παρέα ψυχρών μπίζνεσμεν, που μας γράφουν στα αμελέτητά τους όταν πρόκειται να γεμίσουν τις τέπες τους. Και καλά κάνουν για την πάρτη τους, και ούτε κάνουν κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί. Εμείς όμως σαν θύματα ή και υποψήφια θύματα, έχουμε κάθε δικαίωμα και να αγανακτήσουμε και να βρίσουμε και να διαμαρτυρηθούμε (στο κράτος το οποίο βέβαιον είναι πως θα υποστηρίξει και πάλι το κεφάλαιο) και να την ψάξουμε αλλιώς αν μας δοθεί η ευκαιρία. Όσο αναφορά πιο συγκεκριμένα, θα χαιρετούσα ευχαρίστως μια έμμεση μετάβαση στο ευρωζωνικό, αν όλα ηταν έτοιμα και όμορφα με το ευρωζωνικό. Ήμουν στο προηγούμενο σπίτι. Από πάθος για ταχύτητα και πληροφορία, πέρασα από απλή σε ευρωζωνική, παρ'όλο το κόστος (πολύ προ μειώσεων φυσικά). Άλλαξα σπίτι πριν 2,5 χρόνια μαζί με άλλα 2.000 άτομα, σε συγκρότημα Εργατικών Κατοικιών. Η καινούργια περιοχή δεν είχε δυνατότητα ευρωζωνικού. Ξαναβρέθηκα με απλή, αλλά φυσικό ήταν σε μερικούς μήνες να περάσω σε ISDN για να πλησιάσω όσο μπορούσα αυτό που είχα κάποτε. Νέα έξοδα, περισσότερα τέλη στο λογαριασμό. Σήμερα, μετά από 2,5 χρόνια, παρ'όλες τις διαβεβαιώσεις, εγώ και αλλά 2.000 άτομα, ανάμεσα στα οποία πολλοί γνωστοί μου (και δεν ξέρω και γω πόσοι άλλοι), εξακολουθούμε να μη καλυπτόμαστε ευρωζωνικά και να προσπαθούμε να μένουμε ικανοποιημένοι με αυτό που έχουμε. Και ξαφνικά έρχονται οι συγκεκριμένες αυξήσεις και μας τινάζουν όλους στον αέρα. Το κόστος ήταν που ήταν δυσβάσταχτο, τώρα πια δεν ελέγχεται. Θα αναγκαστώ να διακόψω το ίντερνετ και να ξανακάνω τη γραμμή μου απλή. Ποιός; Εγώ, που δεν μπορούσα χωρίς ίντερνετ και ξέρω και πέντε πιο προχωρημένα πράγματα από το μέσο χρήστη. Φαντάσου οι άλλοι... Δεν ξέρω πως ζείτε στην πρωτεύουσα, αλλά στην επαρχία τα πράγματα είναι μαύρα. Έτσι λοιπόν... διώξε μας λάου-λάου από την απλή σύνδεση, αλλά έχε τουλάχιστον έτοιμες τις υποδομές και την οργάνωση γι' αυτό στο οποίο μας σπρώχνεις. και δεν πάει να λέει ο οποισδήποτε για επιχειρηματικές κινήσεις, μετοχές, συγκρίσεις με Αγγλίες, Γαλλίες, Γερμανίες και κουραφέξαλα. Ο ΟΤΕ είναι μια ύαινα και μεις τα υποψήφια πτώματα. τελεία και παύλα.
KGP
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Νοε 2005 05:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

epitelous sinfono me mia aichmiri apopsi....

Cmg__

Μέλος από: 29 Μαρ 2005
Βοηθήματα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Νοε 2005 11:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ontws
skeftomilos
Script Master

Μέλος από: 07 Ιαν 2005
Βοηθήματα: 33
Νέα: 1

Περιοχή: Αθήνα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Νοε 2005 03:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εμένα με ενόχλησε πολύ η πρόταση για κατάργηση του νυκτερινού τιμολογίου γιατί κάνω εκτεταμένη χρήση αυτής της δυνατότητας. Η απάντησή μου στο ακριβό Internet θα είναι λιγότερο Internet.

Μέλος από: 19 Οκτ 2004
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 22 Νοε 2005 15:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Parakolou8w to 8ema ths au3hshs twn timwn sto internet ligo duskola giati auto to kairo eimai ektos elladas kai isws na mhn mou peftei kai logos na milhsw gia to 8ema alla 8elw na kanw kapoies epishmanseis.
Nai men o OTE einai anwnumh etairia alla mhpws anhkei kai sto kratos? Pws mporei enas texnokraths na doulepsei otan exei politiko proistameno?? mhpws h kubernhsh (opws kai oles oi mexri twra) psaxnei apegnwsmena tropous na brei lefta adiaforwntas gia otidhpote allo? Mhpws kaneis sas pisteuei stis e3aggelies twn kubernhsewn se epoxes proeklogikes?
Auta ginontai mono se sobares xwres opws sth germania pou logw twn proeklogikwn e3agkeliwn paraligo na xasei h merkel th sigourh prw8upourgia (apoktwntas th me isxnu dunamh).
Apo pou kai ws pou einai to internet koinwniko aga8o? ti kerdizei h koinwnia apo auto?
Pws mporeis na eisai antagwnistikos au3anwntas tis times enw isa isa prepei na kerdiseis kai allous pelates pou apodedeigmena uparxoun? (gia ton OTE).
Pws mporeis na les san etairia oti ftaiei o promh8euths mou (ara apetuxa kai to plhrwnete eseis oi douloi-pelates mou). mhpws ftaiei oti to susthma douleuei apo uliko agorasmeno apo 3-4 diaforetikes etairies??? opoios 3erei apo hlektronika genika katalabainei thn asumbatothta (alla pali den 3erw pws to xrhsimopoiei auto to e3oplismo opote isws egw na kanw la8os edw). alla pali pws agoraseis e3oplismo prin to tsekareis protitera? (opoios 3erei apo tetoies politikes katalabainei opoios 8elei PM na e3hghsw ti ennow).
Auto pou 3erw sigoura KGP einai oti se tetoia megala erga to na pas san aplos pelaths na parapone8eis (an katalaba kala) den kerdiizeis tipota giati den 8a sunanthseis kanena upeu8uno tou ergou apla kapoio apo tis dhmosies sxeseis. Alla epeidh 3erw pws leitourgoun autes oi etaireies pistepse me prospa8oun na broun akrh sto problhma an den exoun brei hdh giati auto einai meion point sth prospa8eia na poulhsoun e3oplsimo. kai se autous metrane mono oi pwlhseis.
PS: sorry gia greeklish
ALKIVIADES
Honorary Member

Μέλος από: 07 Απρ 2005
Νέα: 71

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 25 Νοε 2005 13:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

παράθεση:
Καλά τι ανοίξατε τετοια συζητηση; Με οποιονδήποτε υποστηρίζει ή δεν υποστηρίζει τον ΟΤΕ. Η ουσία είναι μία. Ο ΟΤΕ κατακλέβει τον κόσμο, αυτό είναι δεδομένο. Δίνει το ακριβότερο ίντερνετ στην Ευρώπη σε σχέση με τους πενοιχρούς μισθούς μας, "κόπτεται" ψευδώς για το ενδιαφέρον του να προωθήσει την κοινωνία της πληροφορίας στην Ελλάδα, έχει επεκταθεί σαν βδέλλα σε όλα τα Βαλκάνια, και γενικά δεν θυμίζει σε τιποτε πια τον παλιό ΟΤΕ που όλοι τον θεωρούσαμε κομμάτι της Ελλάδας. Δεν είναι τίποτε 'αλλο από μια παρέα ψυχρών μπίζνεσμεν, που μας γράφουν στα αμελέτητά τους όταν πρόκειται να γεμίσουν τις τέπες τους. Και καλά κάνουν για την πάρτη τους, και ούτε κάνουν κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί. Εμείς όμως σαν θύματα ή και υποψήφια θύματα, έχουμε κάθε δικαίωμα και να αγανακτήσουμε και να βρίσουμε και να διαμαρτυρηθούμε (στο κράτος το οποίο βέβαιον είναι πως θα υποστηρίξει και πάλι το κεφάλαιο) και να την ψάξουμε αλλιώς αν μας δοθεί η ευκαιρία. Όσο αναφορά πιο συγκεκριμένα, θα χαιρετούσα ευχαρίστως μια έμμεση μετάβαση στο ευρωζωνικό, αν όλα ηταν έτοιμα και όμορφα με το ευρωζωνικό. Ήμουν στο προηγούμενο σπίτι. Από πάθος για ταχύτητα και πληροφορία, πέρασα από απλή σε ευρωζωνική, παρ'όλο το κόστος (πολύ προ μειώσεων φυσικά). Άλλαξα σπίτι πριν 2,5 χρόνια μαζί με άλλα 2.000 άτομα, σε συγκρότημα Εργατικών Κατοικιών. Η καινούργια περιοχή δεν είχε δυνατότητα ευρωζωνικού. Ξαναβρέθηκα με απλή, αλλά φυσικό ήταν σε μερικούς μήνες να περάσω σε ISDN για να πλησιάσω όσο μπορούσα αυτό που είχα κάποτε. Νέα έξοδα, περισσότερα τέλη στο λογαριασμό. Σήμερα, μετά από 2,5 χρόνια, παρ'όλες τις διαβεβαιώσεις, εγώ και αλλά 2.000 άτομα, ανάμεσα στα οποία πολλοί γνωστοί μου (και δεν ξέρω και γω πόσοι άλλοι), εξακολουθούμε να μη καλυπτόμαστε ευρωζωνικά και να προσπαθούμε να μένουμε ικανοποιημένοι με αυτό που έχουμε. Και ξαφνικά έρχονται οι συγκεκριμένες αυξήσεις και μας τινάζουν όλους στον αέρα. Το κόστος ήταν που ήταν δυσβάσταχτο, τώρα πια δεν ελέγχεται. Θα αναγκαστώ να διακόψω το ίντερνετ και να ξανακάνω τη γραμμή μου απλή. Ποιός; Εγώ, που δεν μπορούσα χωρίς ίντερνετ και ξέρω και πέντε πιο προχωρημένα πράγματα από το μέσο χρήστη. Φαντάσου οι άλλοι... Δεν ξέρω πως ζείτε στην πρωτεύουσα, αλλά στην επαρχία τα πράγματα είναι μαύρα. Έτσι λοιπόν... διώξε μας λάου-λάου από την απλή σύνδεση, αλλά έχε τουλάχιστον έτοιμες τις υποδομές και την οργάνωση γι' αυτό στο οποίο μας σπρώχνεις. και δεν πάει να λέει ο οποισδήποτε για επιχειρηματικές κινήσεις, μετοχές, συγκρίσεις με Αγγλίες, Γαλλίες, Γερμανίες και κουραφέξαλα. Ο ΟΤΕ είναι μια ύαινα και μεις τα υποψήφια πτώματα. τελεία και παύλα.

..geia sto stoma sou xrysostome;)
symfono I have an idea!
Black_Angel

Μέλος από: 19 Δεκ 2001

ΜήνυμαΣτις: 26 Νοε 2005 22:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ευχαριστώ Alkiviades
johns318

Μέλος από: 12 Ιουν 2003

ΜήνυμαΣτις: 29 Νοε 2005 00:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΑΘΗΝΩΝ

www.awmn.gr , www.awmn.net , www.wind.awmn.net

johns
www.eviawind.gr
KGP
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 29 Νοε 2005 00:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

kai ti akrivos tha kanei to AWMN?......

johns318

Μέλος από: 12 Ιουν 2003

ΜήνυμαΣτις: 29 Νοε 2005 08:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

exw balei link psakto merika pragmata den legontai apo edw
einai kalo exei pola pleonektimata kai anaptisete

johns
www.eviawind.gr
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 7 από 8 [113 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Όλα όσα ανακοίνωσε η Apple στο WDC 2016 0 cordis 14 Ιουν 2016 19:07
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 19 Ιαν 2017 17:01 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites