freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Είναι καθαρός εκβιασμός αυτό που προσπαθεί να περάσει ο ΟΤΕ

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 6 [78 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: ΟΤΕ Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2, 3, 4, 5, 6 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
Viperalus

Μέλος από: 14 Μαη 2004
Νέα: 1

Περιοχή: Ολλανδία/Ελλάδα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Νοε 2005 16:11    Θέμα: Είναι καθαρός εκβιασμός αυτό που προσπαθεί να περάσει ο ΟΤΕ Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Παιδιά χρειάζεται να κάνουμε κάτι άμεσα-δεν πάει άλλο. Είναι καθαρός εκβιασμός αυτό που προσπαθεί να περάσει ο ΟΤΕ. Και θα πρέπει να υπάρχει κάποιου είδους διασφάλιση του πολίτη απέναντι σε μονοπωλιακές τακτικές εταιριών. Με άλλα λόγια, είναι δυνατόν ο πολίτης (και είναι πολίτης μην το ξεχνάμε-δεν είναι καταναλωτής!) να δέχεται με το ζόρι-να του επιβάλει δηλαδή μια εταιρία που έχει το μονοπώλιο, αυτά που θελει? Αυτό αν δεν είναι φασισμός τότε τι θα μπορούσε να είναι??
Που πήγε η Δημοκρατία που υποτίθεται οτι είναι το πολίτευμα της Ελλάδας?

Αυτό που σκέφτηκα είναι το εξής: Έκανε ρόμπα τον πρωθυπουργό ο ΟΤΕ, ας κάνουμε ρόμπα με τη σειρά μας τον πρωθυπουργό διότι ανακοίνωσε φθηνό Internet. Και δεν το βλέπω καθόλου πολιτικά το πράγμα-μη τσιμπάτε. Έχουν καταφέρει να μας χωρίσουν εντελώς πρασινοι-μπλέ-κόκκινοι. Έτσι ασχολούμαστε με τα χρώματα και ξεχνάμε την ουσιά.
Η ουσία είναι οτι όποιος βγεί τρώμε σφαλιάρες. Να πάμε έξω απο το γραφείο του πρωθυπουργού και να διαμαρτυρηθούμε για την κατάσταση.

Ας ξεκολήσουμε λοιπόν να κάνουμε κάτι. Πως θα μπορούσε να συντονιστεί μια ομαδική αποχή απο το Internet? Να γίνει διαφήμιση στην τηλεόραση? Χρειάζεται να είναι κάτι που θα το δούν όλο και περισσότεροι. Το θέμα είναι να γίνει μαζική κινητοποίηση. Ας δώσουμε όλοι ιδέες, να κάνουμε κάτι ρε παιδιά. Φτάνει η κοροϊδία απο τον ΟΤΕ, δεν νομίζετε?

Υ.Γ. και κάτι άσχετο-σχετικό. Παιδιά, με κουράζουν τα greeklish. Δεν σας είναι εύκολο να γράφετε με Ελληνικά? Εαν τίθεται θέμα ορθογραφίας, δε νομίζω οτι δίνουμε κάπου λογαριασμό για την ορθογραφία κ.λ.π.
Να γράφουμε έτσι ώστε να γινόμαστε εύκολα κατανοητοί.

Μέλος από: 29 Μαρ 2005
Βοηθήματα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Νοε 2005 20:31    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

αντε ας αρχισει καποιος με μια ιδεα!
dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Νοε 2005 20:53    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πρόταση:
Λίστα όπου "υπογράφουμε" όσοι θέλουμε μια επώνυμη "δέσμευση" (κάτι σαν μαζκή προ-παραγγελία), ότι από την στιγμή που κάποια ιδιωτική εταιρεία καταφέρει να προσφέρει συνολική προσφορά που θα περιλαμβάνει τηλέφωνο + όλα τα πάγια + συνδρομή xDSL (τουλάχιστον 384/128) με συνολικό κόστος κάτω από 20 Ευρώ το μήνα, κάνουμε ΑΜΕΣΗ κατάργηση της γραμμής που έχουμε και των συνδρομών μας και πάμε με τη μια εκεί.
Ίσως αν κάποιες από τις μεγάλες αντίπαλες του ΟΤΕ ιδιωτικές τηλεπικοινωνιακές εταιρείες, δουν ότι πιάνουν ένα συγκεκριμένο νούμερο πελατών, να τολμήσουν να προχωρήσουν σε νέες υλοποιήσεις / προσφορές κλπ

Το σκέφτομαι σαν συμβόλαιο (προ)παραγγελίας ενός πακέτου υπηρεσιών, που από την στιγμή που επιτευχθεί ο στόχος π.χ. ένα σύνολο 500.000 υπογραφών - προπαραγγελιών, ενεργοποιείται αυτόματα.

Εφικτό; τι λέτε;
Cmg__

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Νοε 2005 21:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

efikto kai kalh idea alla kati pio ameso?
KGP
Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Νοε 2005 12:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

o dimsis echei kanei mia poli endiaferousa protasi, pou mporei na echei praktiki antimetopisi, an kai vrisko mono ta noumera ligo "paratravigmena".... kai isos kai outopika.

pisteuo oti akoma kai me to 10% tou sinolou tou atomou pou protinei einai efikto alla ochi se tetia timi (mia timi konta sta 25Eurogia archi tin vlepo pio efikti)

cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 486
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 23 Νοε 2005 15:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ωραία η πρόταση του Σισκόπουλου και συζητήσιμη, αν και τα 500.000 δεν ξέρω αν είναι εφικτά. Εγώ η πρόταση που είχα κάνει είναι η συμβολική αποχή από το Internet μια ημέρα, αλλά για να γίνει οτιδήποτε από αυτά θα πρέπει να ξέρουμε ότι είμαστε οργανωμένοι και ότι μπορούμε να προωθήσουμε τις ενέργειές μας μέσω αρκετών σελίδων.

tolis_montana
Honorary Member

Μέλος από: 13 Απρ 2004
Βοηθήματα: 6

Περιοχή: στο κοσμο μου...
ΜήνυμαΣτις: 23 Νοε 2005 15:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis συμφωνω... να κανουμε και καταλληλα banner ktl να μπουν topic sto irc se megala καναλια ναιιιιιι!!!
Cmg__

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Νοε 2005 19:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

as arxisoyme na orisoyme kai kapoia hmeromhnia poy na gnwstopoih8ei poly, oloi mporoyme na voithisoyme
cdhyper
Literature Moderator

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
ΜήνυμαΣτις: 23 Νοε 2005 21:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν κατάλαβα ακριβώς. Ποιος θα πιεστεί ή θα νοιαστεί από μια αποχή από το internet;

Cmg__

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Νοε 2005 21:37    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

an einai pragmatika mazikh, tha ponesei h tseph toys, einai toylaxiston ena mhnyma. Kai tha elega malista na ginetai kai pio syxna... tespa as ginoyn oi prwtes kinhseis kai vlepoyme.
EneMe
Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 23 Νοε 2005 21:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Kάθε Τετάρτη όλοι off!

Κάτι τέτοιο εννοείτε;

Literature Moderator

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
ΜήνυμαΣτις: 23 Νοε 2005 21:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

εγώ που έχω dsl τι τους νοιάζει αν είμαι on ή off; Αν είμαι off καλύτερα. Ούτως ή άλλως πληρώνονται.

Cmg__

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Νοε 2005 21:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ναι EneMe

cdhyper kati tha vrethei, alla etsi ki alliws ypotei8etai oti to mhnyma to stelnoyn aytoi poy den exoyn adsl, an den kanw lathos stis aples kai ISDN syndeseis anevainoyn oi times gia na odigi8oyme sto adsl
EneMe
Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 23 Νοε 2005 22:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

pstn και isdn όμως θα έχει κάποιο αντίκτυπο...

Μέλος από: 27 Σεπ 2005
Περιοχή: Greece
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Νοε 2005 01:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Νομίζω πως κάτι μαζικό και αρνητικό για αυτούς θα ήταν διακοπή τηλεφωνικών συνδέσεων σε ΟΤΕ (δεν ξέρω κατα πόσο γίνεται-ας μιλήσει κάποιος ειδικός) καθώς και εταιρειών του ίδιου Ομιλου...cosmote κλπ...Να γίνει έστω γνωστό μόνο σαν ιδέα απο την TV. Ο κόσμος είναι πιεσμένος γενικά απο τον τΟΤΕ...Επίσης και επιστολές παραπόνων απο διαφορετικά άτομα σε διαφορετικές περιοχές...αλλα μαζικά! Οπως και ουσιαστικές προτάσεις-παρατηρήσεις προς τα αρμόδια υπουργεία.Λέω εγω τώρα....Θα συγκινηθεί κανείς άραγε??

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Η Google προσπαθεί να συνδυάσει το λειτουργικό σύστημα Chrome και το Android έως το 2017 3 cordis 05 Νοε 2015 00:17
devx Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 25 Μαρ 2017 13:40 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites