Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Problems: Task Manager, Photo Editor (solved)

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Cmg__

Δημοσίευση από Cmg__ » 18 Δεκ 2005 16:31

Δεν ξέρω τι έπαιξε αλλα:

1. O φυσιολογικός Task Manager (δεν τον θυμάμαι καλά τον κύριο) έχει διάφορες επιλογές με το τι τρέχει εκεινη την στιγμη και απο προγραμματα και απο διεργασιες κλπ
Ο δικός μου εχει σε ένα κιτς μπεζ πλαίσιο μόνο τα προγράμματα που τρέχουν. Ούτε κουμπιά ούτε τπτ (με Alt+F4 τον κλείνω). Παλιά ήταν σωστός, τωρα ???? Έχετε να μου προτείνετε κάτι ή να μου δώσετε κανα URL να τον αντικαταστήσω?

2.Δεν ανοίγει. Όταν προσπαθώ να ανοίξω τα αρχεία που έχω επιλέξει να ανοίγουν με τον Microsoft Photo Editor, μου δείχνει στην γραμμή εργασιών οτι τρέχει αλλα όχι και έτσι αναγκάζομαι να τα ανοίγω αλλιώς.

HELP!!!!! :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

(έχω τα ΧP prof/ SP2 (Νομίζω))
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cmg__ την 20 Δεκ 2005 21:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Cmg__

Δημοσίευση από Cmg__ » 20 Δεκ 2005 00:15

kaneis den kserei?

Άβαταρ μέλους
sil3

Δημοσίευση από sil3 » 20 Δεκ 2005 19:38

1.κάνε διπλό κλικ πάνω στο κιτς μπεζ πλαίσιο.
2.ισως. δοκίμασε δεξί κλικ στο tab στη γραμμή εργασιών και μετά maximize.

για να μάθεις ποια έκδοση win έχεις πατάς : Start->Run->(γράφεις)winver και έντερ.

Cmg__

Δημοσίευση από Cmg__ » 20 Δεκ 2005 20:13

thanks file,
exw to service pack2
1. EFXARISTW PARA POLY GIA AYTO!!!! SE EYGNWMWNW SE AGAPW, poly aplo kai pragmata...
2.to kserw oti an to maximizareis works, alla giati apla den anoigei opws ola ta alla physiologika pragmata?

Άβαταρ μέλους
sil3

Δημοσίευση από sil3 » 20 Δεκ 2005 20:54

1.σε ευχαριστώ και εγώ
2.αυτό;
Expert: Kathy Frye
Date: 6/21/2005
Subject: Microsoft Photo Editor not opening properly

Question
When I click on photo editor it goes to the tskbar and never fully opens. just sits there and never opens.

Answer
Good morning,

The following registry edit should work for you. Open your Registry Editor (from the Start/Run command line, type either REGEDIT or REGEDT32, depending on your operating system). Navigate to the following key/value:

HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Photo Editor/3.0/Microsoft Photo Editor

In the right window pane, you should see a value entitled "Initial Position"...right-click on it and delete it. Close the Registry window and re-open Photo Editor. Again, depending upon the operating system you're
using, you may need to re-boot for the change to take effect.

I recently tried the fix on my machine...works like a charm. Let me know if you need additional help.

experts.about.com/q/2918/4044322.htm

Cmg__

Δημοσίευση από Cmg__ » 20 Δεκ 2005 21:26

it worked, it worked!

SE EYXARISTW triPOLY

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες