freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Ιαπωνικές - Κινέζικες ταινίες

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Κινηματογράφος - Θέατρο
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 2 [25 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: ταινιες Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2
ΑποστολέαςΜήνυμα
Cozzamara

Μέλος από: 25 Μαρ 2005
Περιοχή: Γλαροπιτάδικο
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 28 Δεκ 2005 22:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Έχουν βγεί πολύ ωραίες ταινίες: (με σειρά προτίμησης)
Crouching tiger,hidden dragon
The House of flying daggers--->H ταινία είχε ένα μήνυμα, πέρα απο τις ξιφομαχίες.
Hero

Και βγαίνουν και λακαμίες: 2046, oldboy

Μερικοί δεν μεγαλώσαμε με Κουροσ.... τον Αγγελόπουλο της Ιαπωνίας, αλλα με Bruce Lee και τις 70ς 80ς ανατολίτικες απομιμήσεις του.

Γιάννη, καταγράφεται το Warriors Of Heaven And Earth για μελλοντική εξέταση.

Α, και για τους cultουριάρηδες, όπου Takeshi Kitano βάλτε Νάνι Μορέτι(πρίν τον κοκοΦοίνικα).

και τα σιροπιαστά
Son^Goku

Μέλος από: 18 Δεκ 2003
Περιοχή: Ελλάς, Κύπρος, Λεμεσός, Κάτω Πολεμίδια
View users profile Send email to user Visit posters website
facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 29 Δεκ 2005 14:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εμένα μου άρεσουν οι περισσότερες ταινιες του Bruce Lee αν μπορούν να χαρακτηριστούν ασιατικές ενώ από τις πιο πρόσφατες το Battle Royale. Το προβλημά μου με αυτόυ του είδους τις ταινίες είναι ότι δυσκολεύομαι να παρακολουθήσω την εξέλιξη της πλοκής (χάνομαι κάπου στα μεσα τις ταινίας).

pantoleon

Μέλος από: 19 Ιουλ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 29 Δεκ 2005 18:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν μ'αρέσει και ποτέ δεν μ'άρεσε ο Μπρούς Λη συγκεκριμένα.Όλα τ'άλλα πανηγύρια του παρελθόντος τα λάτρευα παλιά:
7 μικροί νιντζα
3 μικροί νιντζα
Αμέρικαν νίντζα (άσχετο....)
Κ.α.

Παρ'όλ'αυτά η αμερικάνικη ταινία για την ζωή του Μπρούς μ'άρεσε.

Ο Μπράντον,ο γιός του, μ'άρεσε μόνο στο Κοράκι.

Το oldboy δεν είναι μ@λ@κία Jovanni.Το ξαναείδα και πρόσφατα και είμαι λίγο συναισθηματικός ακόμα.Σε παρακαλώ λοιπόν.

Το 2046 δεν το έχω δει.

Last edited by pantoleon on 29 Δεκ 2005 21:07, edited 1 time in total
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 478
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 29 Δεκ 2005 18:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ούτε το 2046 είναι, αλλά απόψεις είναι αυτές..

Cozzamara

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 29 Δεκ 2005 22:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τον ανακαλώ τον χαρακτηρισμό.
Άν και θα έπρεπε να ρίξω μπινελίκια.

Που λέτε, η Ziyi Zhang ετοιμάζεται να κατακτήσει το hollywood, έτσι διάβασα κάπου.Ή μήπως το hollywood θα την κατακτήσει;
Τα μογγολικά σου μάτια....
Ρε ποια αρεια φυλή ρεεεε, ο Θεός είναι Μογγόλος.

και τα σιροπιαστά
ForzaInter

Μέλος από: 22 Οκτ 2005
Περιοχή: Διπλανό δωμάτιο
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 30 Δεκ 2005 01:31    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

EneMe ανέφερε:
Eγώ ξεκίνησα βλέποντας:

Ring 1
Ring 2
Ring 0

Εσύ έπεσες κατευθείαν στα σκληρά ναρκωτικά Είδα το αμερικανικό Ring 1 στον κινηματογράφο και δε μπορούσα να κοιμηθώ μια βδομάδα μετά...
Έχω ακούσει ότι το κινέζικο είναι πιο "ελαφρύ". Πάντως παίζει μεγάλο ρόλο σε τι χώρο θα δεις την ταινία. Π.χ. dolby-surround κλπ.

Cozzamara

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Ιαν 2006 18:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
το Warriors of Heaven and Earth απίστευτη ταινία, επική με πολύ καλά πλάνα.

Γιάννη, απογοητεύτηκα.Απλώς μερικά ωραία πλάνα και τίποτα παραπάνω, δε συγκρίνεται τώρα με τίγρη & δράκο, ιπτάμενα στιλέτα κλπ.

και τα σιροπιαστά
dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Ιαν 2006 11:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ong Bak για "ωμό" ξύλο και ζογλερικά κόλπα που δεν έχετε ξαναδεί (τι τσάκι τσαν και @@, δείτε το και θα με θυμηθείτε) ! Έχει κάνει ήδη τρελό fan club o Tony Jaa ( http://www.tonyjaa.org/ ) και οι ταινίες του!
http://www.ongbak-lefilm.com/

Όπως και το DANNY THE DOG με τον Jet Li καλό...
Cozzamara

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Ιαν 2006 23:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ποιός -ά έχει δεί το ''Ερεβος'', να μας πεί;

Για το 'Danny the dog' έχω ακούσει-διαβάσει τα καλύτερα.Ξύλο και τέχνη μαζί.Ανυπομονούμε.
Και αφού παίζει ο μέγιστος Μόργκαν Φρίμαν, η ταινία είναι καταδικασμένη να είναι πολύ καλή.

και τα σιροπιαστά
dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Ιαν 2006 09:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το Έρεβος το πήρα και δεν άντεξα να το δω ολόκληρο! Ξεπέρασε στα προσωπικά μου κριτήρια και το Τίτος (ένα τρισάθλιο θεατρικό)... το ευχάριστο είναι πως με κοίμησε (και όταν ξύπνησα ακόμα έπαιζε και έδειχνε κάτι "ζόμπι" της πλάκας που είχαν πέσει και καλά σε ένα υγρό που τους ζωντάνευε!!! Έλεος!)
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 2 [25 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Κινηματογράφος - Θέατρο
Τώρα είναι 17 Ιαν 2017 02:40 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites