freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Το πρώτο spam σε κινητό είναι γεγονός !!!!!!! ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 3 [40 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: φωτογραφίαspamκινητό Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
xultimatex
Honorary Member

Μέλος από: 26 Ιουλ 2003
Περιοχή: Ξάνθη
View users profile
facebook 
ΜήνυμαΣτις: 02 Φεβ 2006 14:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ξέρω ότι το P900 είναι symbian. Η motorola και η qtek ξέρω ότι χρησιμοποιούν windows link to windows mobile. Εγώ το πέρασα για κάποιο motorola. mpx 220

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2006 10:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ηδη το θεμα θα γεινη ρεπορταζ το θεμα αυτο απο τον ΣΚΑΙ στις αρχες της εβδομαδας σε αναμονη λοιπον

Μέλος από: 29 Μαρ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2006 16:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

πάντως το χεις μεράκι να το εξαφανήσεις το spam. Χαρας το κουράγιο σου. Έτσι έπρεπε να είμαστε όλοι. Respect!
fiskilis
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2006 18:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

δεν ειναι μονο αυτο αλλα και το οτι εχω να διαχειριστω εκατονταδες email καθε μερα και καθε σκουπιδι επιπλεον μου τρωει πολυτιμο χρονο

Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 478
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2006 18:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

fiskilis ανέφερε:
ηδη το θεμα θα γεινη ρεπορταζ το θεμα αυτο απο τον ΣΚΑΙ στις αρχες της εβδομαδας σε αναμονη λοιπον

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?p=187551#187551

fiskilis
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2006 21:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

αν γεινη ηχογραφιση απο πριν οπως το προηγουμενο θα ενημερωσω καταλληλα αλλιως αν ειναι Live οποιος το ακουσει και μπορει να το καταγραψει θα το εκτιμησω

Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 06 Φεβ 2006 16:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

μηνυμα που σταλθηκε σημερα στον παροχο κινητης τηλεφωνιας του συνδρομητη που μου εστειλε το εν λογω μηνυμα

παράθεση:
Συνδρομητής σας με αριθμό 69******** τον οποίον εγώ δεν γνωρίζω μου απέστειλε διαφημιστικό μήνυμα SPAM όπου με προέτρεπε να στείλω ένα email σε μια διεύθυνση στο Ιντερνετ για ενδεχόμενη συνεργασία σε κερδοφόρα επιχείρηση
Επειδή θεωρώ ενοχλητικό αυτό το μήνυμα σας καλώ να μου πείτε πως θα ενεργήσετε εναντίον του συνδρομητή σας για αυτήν την ενόχληση μου και πολλών άλλων πιθανώς καθώς η αποστολή ενοχλητικών απρόκλητων μηνυμάτων είναι παράνομη από τον νόμο και διώκεται ποινικώς

Literature Moderator

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
ΜήνυμαΣτις: 07 Φεβ 2006 10:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Fiskilis δεν υπάρχει γιατρειά. Θα σου λεγα να πας στην Κίνα αλλά και εκεί προς τον καπιταλισμό βαδίζουν. Στη Βόρεια Κορέα ίσως.

EneMe
Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 07 Φεβ 2006 18:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Fiskilis, έχεις ακουστά αυτό; http://www.dpa.gr/default.htm
Καμιά εντύπωση/εμπειρία κανένας;

Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 07 Φεβ 2006 21:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ηδη εχω στειλη παλαιοτερα email στην αρχη αυτη
μου απαντησαν και ειναι σε διερευνηση το προηγουμενο θεμα με το spam σε email αν θυμασε που ειχε βγη και στον ΣΚΑΙ πριν καιρο

Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 08 Φεβ 2006 11:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν θυμάμαι σε ποιο αναφέρεσαι τώρα, αλλά δεν πειράζει...
Όταν υπάρξουν αποτελέσματα, παρακαλώ ενημέρωσέ μας...

Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 08 Φεβ 2006 12:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

EneMe ανέφερε:
Δεν θυμάμαι σε ποιο αναφέρεσαι τώρα, αλλά δεν πειράζει...
Όταν υπάρξουν αποτελέσματα, παρακαλώ ενημέρωσέ μας...

εδω για να το θυμηθεις >>>
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?p=128355#128355

Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 09 Φεβ 2006 11:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

fiskilis ανέφερε:
μηνυμα που σταλθηκε σημερα στον παροχο κινητης τηλεφωνιας του συνδρομητη που μου εστειλε το εν λογω μηνυμα

παράθεση:
Συνδρομητής σας με αριθμό 69******** τον οποίον εγώ δεν γνωρίζω μου απέστειλε διαφημιστικό μήνυμα SPAM όπου με προέτρεπε να στείλω ένα email σε μια διεύθυνση στο Ιντερνετ για ενδεχόμενη συνεργασία σε κερδοφόρα επιχείρηση
Επειδή θεωρώ ενοχλητικό αυτό το μήνυμα σας καλώ να μου πείτε πως θα ενεργήσετε εναντίον του συνδρομητή σας για αυτήν την ενόχληση μου και πολλών άλλων πιθανώς καθώς η αποστολή ενοχλητικών απρόκλητων μηνυμάτων είναι παράνομη από τον νόμο και διώκεται ποινικώς

Η Απαντηση που ειρθε απο την Εταιρεια Παροχο
παράθεση:
Aγαπητέ κύριε Φισκίλη,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επικοινωνήσατε μαζί μας μέσω της ηλεκτρονικής μας διεύθυνσης.

Σχετικά με το ερώτημά σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι oποιοσδήποτε τρίτος ζητάει στοιχεία κατόχου (ονοματεπώνυμο - διεύθυνση - αριθμό ταυτότητας κλπ) για αριθμό κινητού που ήδη γνωρίζει ο ενδιαφερόμενος και μας το αναφέρει, είναι απαραίτητη η έκδοση ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ (αρμόδια: Εισαγγελία Ακροάσεων) από τον αιτούντα.

Η ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ αποστέλλεται σε πρωτότυπο, με συστημένη επιστολή στο Νομικό Τμήμα της εταιρείας *** ****** ****.

Στη συνέχεια, αφού λάβετε τη συγκεκριμένη πληροφορία, μπορείτε, εάν επιθυμείτε να κινήσετε όλες τις απαραίτητες νομικές διαδικασίες.

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση μπορείτε να επικοινωνήσετε πάλι μαζί μας μέσω της ηλεκτρονικής μας διεύθυνσης.

Με εκτίμηση,

ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

E-mail : **@***.gr > >

FAX : 210 *******, 210 ******

WebDev Moderator

Μέλος από: 13 Σεπ 2005
Βοηθήματα: 2
Scripts: 2

Περιοχή: Camp
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Φεβ 2006 18:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cdhyper ανέφερε:
Εγώ έχω την ιδιαιτερότητα ότι έχω συνεχώς το κινητό μου ανοιχτό λόγω του server monitoring. Αν μου στείλει κανένας spam σε ακατάλληλη ώρα και πεταχτώ με τα σώβρακα νομίζοντας ότι έπεσε ο server θα πάρω το ντουφέκι μου και θα τον κυνηγήσω. Δε γουστάρω εξώδικα και τέτοια

egrapses!!!!
viruswitch

Μέλος από: 24 Οκτ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 11 Φεβ 2006 22:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

-------------------
Πέρα από την πλάκα, εμένα μου έχουν στείλει άπειρα sms spam γιατί? Γιατί πήρα έναν νέο αριθμό που άνοικε πριν σε κάποιον ΜΑΚΗ. Εκτός του ότι αυτος ο ΜΑΚΗΣ είχε γραφτεί σε πολλές υπηρεσίες για ... γνωριμίες, δεν είπε σε κανέναν ότι άλλαξε κινητό και με πέρνουν κατά καιρούς τηλέφωνο και ζητάνε τον ΜΑΚΗ. Είμαι λοιπόν πολύ νευριασμένη με τον ΜΑΚΗ Και ΜΑΚΗ αν με ακους θα πάω να αλλάξω νούμερο .
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 3 [40 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Τώρα είναι 22 Ιαν 2017 14:08 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites