freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Το πρώτο spam σε κινητό είναι γεγονός !!!!!!! ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 3 από 3 [40 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: φωτογραφίαspamκινητό Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3
ΑποστολέαςΜήνυμα
olspookishmagus

Μέλος από: 25 Φεβ 2006

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 25 Φεβ 2006 02:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ενημερωτικά σου αναφέρω πως για να γίνει η εισαγγελική παραγγελία πρέπει να υποβάλεις μύνηση κατά αγνώστου καταθέτωντας όσα στοιχεία έχεις.

Βρες λοιπόν έναν καλό δικηγόρο και για αρχή πες του ότι αυτό που σου συνέβει είναι παράνομο σύμφωνα με όσα αναφέρονται:

• στον νόμο 2251/2001, και συγκεκριμμένα στις παραγράφους 10, 11 και 12
  • στην κοινοτική οδηγία 58/2002 και συγκεκριμμένα στo άρθρο 13

Αν τελικά αποφασίσεις να το κάνεις, έχεις την συμπαράσταση μου και τις ευχές μου για δικαίωση.
Μην τους χαρίζεστε, σε αυτό βασίζονται!
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 25 Φεβ 2006 09:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

τωρα τελευταια εχω και προβλημα με τον παροχο μου κινητης τηλεφωνιας
που μου στελνουν συνεχεια ενημερωτικα των υπηρεσιων τους
τους πηρα τηλεφωνο τους εβρισα λιγακι με τροπο
και ζητησα να μην μου ξαναστειλουν ενημερωτικο sms γιατι
θα κινηθω δικαστικα εναντιων τους
απο τοτε πανω απο 15 μερες δεν εχω λαβει τιποτα και περιμενω
και τηλεφωνημα απο οτι μου ειπαν απο τον υπευθηνο της εταιρειας
ονομα παροχου δεν σας λεω
αλλα απο εκει ξεκινησε η ιστορια με τις υποκλοπες
και οχι δεν ειναι η.... κοκκινη εταιρεια

Super Moderator

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Νέα: 3

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
View users profile Visit posters website
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 25 Φεβ 2006 12:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

και εσύ το ίδιο πρόβλημα έχεις με αυτούς;;; τώρα 2 βδομάδες έχουν να στείλουν και σε εμένα, άρα δεν έχουν κάποια διαφήμιση να κάνουν αυτό το καιρό... Λες να τους πάρω να τους κράξω και εγώ, άμα μου ξαναστείλουν;

Μέλος από: 29 Μαρ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 25 Φεβ 2006 23:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

η καλύτερη λύση πιστεύω και αν δεν συνεχιστεί και έχεις κουράγιο κινήσου νομικά...
olspookishmagus

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Φεβ 2006 16:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Υπάρχει κάποια κινητικότητα σχετικά με το θέμα, αν και το θέμα φαίνεται πάλι να έχει κολλήσει. Σας παραθέτω δύο συνδέσμους για να καταλάβετε τι εννοώ:
Υπουργείο Μεταφορών & Επικοινωνιών\
Πρόγραμμα Δικτυωθείτε

Δυστυχώς, μας αρέσει δεν μας αρέσει, δεν υπάρχει άλλη καλύτερη λύση από την ευαισθητοποίηση των κρατικών φορέων σχετικά με όποιο θέμα μας απασχολεί.
panosru
WebDev Moderator

Μέλος από: 13 Σεπ 2005
Βοηθήματα: 2
Scripts: 2

Περιοχή: Camp
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Μαρ 2006 20:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ompoooo ree gkantemia!!!!!!!!!!
molis diabasa ayto to topic arxisan na mou stelnoun spam's gia kati fournous mikrokymaton!!! SE poion? se mena!! eleos! pou ama me baleis tost na ftiakso tha to kano mhn po pos!! FFS
olspookishmagus

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 16 Μαρ 2006 12:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ψηφίστηκε στην Βουλή ο νόμος που περιμέναμε.

Nόμος 3431/2006
ΦΕΚ Α 13/03-02-2006
Περί Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών και άλλες διατάξεις

Τον νόμο μπορείτε να τον κατεβάσετε από τις σελίδες του Εθνικού Τυπογραφείου δωρεάν.
Μόλις τον μελετήσω θα σας πω τα επίμαχα σημεία του, που ενδιαφέρουν αυτό το θέμα.
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 22 Μαρ 2006 13:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Έγινε σήμερα η ηχογράφηση του ρεπορτάζ σχετικά με αυτό το μήνυμα εδώ
Βέβαια είναι άγνωστο πότε θα μεταδοθεί
Πάντως θα είναι στην πρωινή ζώνη του ΣΚΑΙ από 06:00 – 10:00 από Δευτέρα έως Παρασκευή όπου παρουσιάζει ο Άρης Πορτοσαλτε

Μέλος από: 10 Μαη 2006

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαη 2006 23:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

xosta!!!
panosru
WebDev Moderator

Μέλος από: 13 Σεπ 2005
Βοηθήματα: 2
Scripts: 2

Περιοχή: Camp
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Μαη 2006 20:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

re paidia, exo ena nokia 6310i (pro xristou) kai mou stelnoun spams !!! :S an einai dynaton...
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 3 από 3 [40 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Τώρα είναι 17 Ιαν 2017 14:59 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites