freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Πως να κάνετε εκπομπή radio μέσω internet με το Winamp

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Multimedia - επεξεργασία εικόνας, video & ήχου » επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά
Moderators:  Graphics Moderators, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 41 από 42 [616 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: internetdspradiowinampμεσω Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 39, 40, 41, 42 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
tsakalos27

Μέλος από: 09 Σεπ 2011

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Σεπ 2011 00:27    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

http://94.70.29.221:28446/index.html

ΔΙΝΩ ΑΥΤΟ, ΠΑΤΑΝΕ ΛΙΣΤΕΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ.

ΟΤΑΝ ΝΙΩΣΕΤΕ Κ ΜΠΕΙΤΕ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ.ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΡΟΣΙΑ.ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.
fafos
Script Master

Μέλος από: 30 Νοε 2004
Βοηθήματα: 17
Scripts: 6

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Σεπ 2011 02:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

exeis statherh ip sto pc sou?

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Σεπ 2011 00:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ενιωσε κ εγινε.Δουλευει κανονικα.ΑΜΗΝ
tsakalos27

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Σεπ 2011 15:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Στην Ελλάδα του 2011 με μια βροχή να μην πω τι εγιναν ολα.Είναι δυνατόν να μην αναγνωρίζει του ρούτερ μου την 8000;;;;;;;;;;;
vassilism

Μέλος από: 17 Μαρ 2007
Βοηθήματα: 7
Templates: 1
Scripts: 4

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 11 Ιαν 2012 03:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Παιδιά καλησπέρα.
Αν και είχα δει αυτό το θέμα εδώ και κάτι χρόνια σήμερα σκέφτηκα να το δοκιμάσω.
Τα έχω κάνει όλα αλλά έχω μείνει στο σημείο να βγω στον «αέρα».

Ενώ έχω ρυθμίσει τις πόρτες στο router μου, το SHOUTcast μου πετάει αυτά τα σφάλματα:
παράθεση:
[yp_add] yp.shoutcast.com gave error (nak)
[yp_add] yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer (URL: http://94.66.254.234:8000) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache.)

Τελικά το SHOUTcast δουλεύει ακόμα ή παιδεύομαι άδικα? Let me think...

Edit

Τελικά μια χαρά δουλεύει το SHOUTcast.
Δεν είχα ανοίξει σωστά τις πόρτες στο router μου.

Πολλά συγχαρητήρια στον veriotis για το διαχρονικό tutorial κλαπ.. κλαπ... κλαπ..

Μέλος από: 21 Μαρ 2012

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Μαρ 2012 23:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

εγω θελω να ρωτησω αν γινεται 2 απομακρυσμενοι υπολογιστες να συνδεθουν στο προγραμμα και να γινει η εκπομπη...μαλλον οχι ε?
veriotis
Graphics Moderator

Μέλος από: 22 Δεκ 2003
Βοηθήματα: 48

Περιοχή: Βέροια
View users profile Send email to user Visit posters website
deviantART facebook skype 
ΜήνυμαΣτις: 24 Μαρ 2012 11:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μιας και περάσανε 6 χρόνια από τότε που γράφτηκε το βοήθημα και τα πράγματα έχουν αλλάξει σας προτείνω να χρησιμοποιήσετε το Listen2MyRadio
τα πλεονεκτήματα είναι αρκετά :
Δεν χρειάζεστε τον σερβερ.
Δεν χρειαζόμαστε καμία ρύθμιση στο adsl router.
Μπορούν να σας ακούσουν έως 5000 ακροατές μιας και δεν έχουμε πια τον περιορισμό από την δικιά μας adsl γραμμή.

πώς να το κάνετε :
απλά παρακολουθήστε αυτό το βίντεο που τα εξηγεί πολύ καλά.
http://youtu.be/DH3IFwDV6vw

και κάτι ακομα Καλό ε!
έχει και Video Streaming Another pint of beer
Gamerspot2

Μέλος από: 02 Ιουλ 2012

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 16 Ιουλ 2012 17:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως μπορώ να βγάζω άτομα στον αέρα, καλώντας τους μέσω skype. Θα χρησιμοποίησω το listen2myradio...
athanasios-davalas

Μέλος από: 22 Ιουν 2012
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Αθήνα, Ζωγράφου
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2012 11:52    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Gamerspot2 ανέφερε:
Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως μπορώ να βγάζω άτομα στον αέρα, καλώντας τους μέσω skype. Θα χρησιμοποίησω το listen2myradio...

Θέλεις κονσόλα και απλά επάνω βάζεις το βυσματάκι σε κινητό τηλέφωνο (το πιο απλό γίνεται και με ip τηλέφωνο απλά είναι λίγο μπέρδεμα εκεί)

Gamerspot2

Μέλος από: 02 Ιουλ 2012

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Ιουλ 2012 18:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Είναι η μόνη λύση που υπάρχει; Δεν υπάρχει κάποια υποδεέστερη δωρεάν ή πιο φθήνή; Αλλιώς υπάρχει κάποια οικονομική λύση για κονσόλα;

Υ.Γ. Μπορώ να χρησιμοποιήσω μείκτη ηλεκτρικής κιθάρας;
eydaimonas

Μέλος από: 16 Δεκ 2010
Περιοχή: GR
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Νοε 2012 13:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

καλησπερα,θελω να ρωτησω θελω να φτιαξω ιντερνετικο ραδιοφωνο,ξερω ακριβως πως να το εγκαταστησω απλα η απορια μου ει ναι η εξης:γινεται να κανουμε 2ατομα ταυτοχρονως εκπομπη στη ιδια σελιδα ραδιοφωνου?π.χ 1 pc εγω+ 1 pc ο φιλος μου απο το σπιτι του στη ιδια διευθυνση σελιδας,δηλαδη συνομιλια 2 ατομων απο διαφορετικα pc στην ιδια διευθυνση ραδιοφωνου,ευχαριστω εκ των προτερων..
eydaimonas

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 27 Νοε 2012 14:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΑΘΕΣΗ,καλησπερα θελω να ρωτησω εαν γινεται 2 απομακρυσμενοι υπολογιστες να συνδεθουν στο προγραμμα κ να κανουν μαζι εκπομπη σε μια σελιδα../..
Stathis
Photography Moderator

Μέλος από: 23 Απρ 2005
Βοηθήματα: 5
Νέα: 2

Περιοχή: http://127.0.0.0
View users profile
deviantART flickr 
ΜήνυμαΣτις: 06 Δεκ 2012 10:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όχι δεν είναι δυνατόν να συνδεθούν 2 client σε έναν server.

beginnerbeginner

Μέλος από: 25 Ιουν 2013

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 25 Ιουν 2013 12:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

καλησπέρα σας. Ψαχνωντας στο γκουγκλ επεσα πάνω σε αυτό το θρεντ που ομολογουμένως με βοήθησε αρκετά αλλά εχω καποιες απορίες ακόμα. παιζω μουσική και εκπέμπω μέσω του winamp αλλά δεν εχω καταφέρει να βάλω μικρόφωνο και να μιλάω. Εχω κανει με προσοχή ολα τα βήματα αλλά το πρόβλημα ξεκινάει από πολύ νωρίς. Όταν πηγαινω στην καρτέλα "input" και μετά στο "input device" επιλέγω το souncard input, δεν ακούγεται καθολου η μουσική. Από το σάιτ της εκπομπής μπορώ να ακούσω τη φωνή μου αλλά όχι μουσική. Κάποια συμβουλή;
eydaimonas

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 29 Ιαν 2015 20:11    Θέμα: Διαδικτυακος ραδιαφ.σταθμος
Περιγραφή θέματος: Συνδεση δυο απομακρυσμενων υπολογ. σε μια σελιδα για εκπομπη
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Την ομορφη καλησπερα μου,παιδια βοηθηστε με,πως θα γινει να κανω εκπομπη και εγω και ο φιλος μου αυτος απο το σπιτι του και εγω απο το δικο μου και να μπορεσουμε να βγουμε ταυτοχρονα σε μια σελιδα,ξερετε π.χ κουβεντουλα αλλα και οι δυο να εκπεμπουμε στην ιδια σελιδα,.Λογικα καπως με τις ip ,αλλα περιμενω να μου πειτε γνωμες αλλα και ιδεες αλλες.
Ευχαριστω εκ των προτερων Καλό ε!
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 41 από 42 [616 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 39, 40, 41, 42 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Multimedia - επεξεργασία εικόνας, video & ήχου » επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά
Τώρα είναι 23 Ιαν 2017 18:55 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites