freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Το Κακό!

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Κινηματογράφος - Θέατρο
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 3 [34 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2, 3 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
dimitris88

Μέλος από: 14 Νοε 2005

View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 01 Μαρ 2006 20:08    Θέμα: Το Κακό! Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

το πρώτο ελληνικό σπλάτερ είναι γεγονός . . ToolTimes at work

από 16 Μαρτίου www.tokako.com
xultimatex
Honorary Member

Μέλος από: 26 Ιουλ 2003
Περιοχή: Ξάνθη
View users profile
facebook 
ΜήνυμαΣτις: 01 Μαρ 2006 22:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

http://www.tokako.com/images/production3.jpg

Καλή όρεξη!

Αν και γενικά δε μ'αρέσουν τέτοιου είδους ταινίες μπορεί να το δω μόνο και μόνο επειδή είναι από τα λίγα ελληνικα. Αλλά να ξέρεις, θα είμαι προκατειλημένος...

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 477
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 03 Μαρ 2006 16:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Άφησα μόνο το λινκ της εικόνα γιατί κόντευα να βγάλω ότι έφαγα...

Όσο ήμουν μικρός, γύρο στα 22-23 έκανα χαβαλέ με τέτοιες ταινίες, τώρα δεν μου κάνει αίσθηση να τις δω. Είναι για άλλο κοινό..

Καλή τους επιτυχία..

magic

Μέλος από: 02 Απρ 2003
Περιοχή: Karditsa
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Μαρ 2006 04:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Jesus christ!!!!!!!!!!!!
Eλληνική ταινία με ζόμπι
Μετά από αυτό μπορώ να πω ολοκληρώθηκα σαν cinema fan........... ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work Another pint of beer
YTC

Μέλος από: 12 Μαη 2003
Περιοχή: Brussels / Athens
ΜήνυμαΣτις: 05 Μαρ 2006 18:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το είδα χτες βράδυ σε avant premier Ήμουνα με κάτι φίλους πορωμένους με τέτοια αλλιώς δεν θα το έκανα αυτό στον εαυτό μου

Να το δουν μόνο λάτρεις του είδους.. Εγώ τα λεφτά μου θα τα λυπάμαι για καιρό

Personal site online again!

latest work: MC Nme website
LightForce
WebDev Moderator

Μέλος από: 13 Απρ 2003
Περιοχή: Μοσχάτο
ΜήνυμαΣτις: 05 Μαρ 2006 21:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Mε βλέπω να ... το βλέπω ...
ZeusT

Μέλος από: 28 Φεβ 2006
Περιοχή: Βούλα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Μαρ 2006 12:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

To Kako einai apla POLY KAKO.
alla ti perimeneis. oi kalyteroi Ellines skinothetes/senariografoi ktl einai sto ekswteriko.
siga min endiaferthei kanenas gia ellada...

Μέλος από: 23 Σεπ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Μαρ 2006 16:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Είναι μια καθαρά ερασιτεχνική παραγωγή. Με τέτοιο budget (κάπου διάβασα περίπου €50.000), και με δικά τους λεφτά το σημαντικότερο, πιστεύω ότι το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό. Μόνο και μόνο που είχαν τα κότσια να κάνουν μια τέτοια ταινία στην Ελλάδα και που βρέθηκε και μια εταιρία διανομής (playtime) να τη κυκλοφορήσει είναι μεγάλο κατόρθωμα.

Πραγματικά μπράβο τους, που στην Ελλάδα θα βρεις παραγωγό μόνο αν σε λένε Παπακαλιάτη/Ρέππα κ.τ.λ. και κάνεις καμία από τις γνωστές αντιγραφές/σαχλοκωμωδίες ή αν έχεις το θείο μπάρμπα και πάρεις καμιά επιχορήγηση για ταινία τύπου Αγγελόπουλου.

Υπάρχουν τόσα νέα παιδιά απίστευτοι σεναριογράφοι/σκηνοθέτες κτλ που ποτέ δεν είχαν την ευκαιρία να τους δει κανείς μιας και όλος ο ελληνικός κινηματογράφος/τηλεόραση περιφέρεται γύρω από τα 10-15 γνωστά άτομα. Μόνο κατά τύχη καμια φορά βγαίνει κανένας (βλέπε π.χ. Καπουτζίδης).

Να πω και κάτι που το φυλάω καιρό τώρα. Αυτοί οι Γκάβαλος/Καπετανίδης ΑΜΑΝ ΠΟΙΑ, 30 βιντεοκλιπ ο καθένας τον μήνα, 1 μπούρδα την ημέρα βγάζουν.

Ούφ ξαλάφρωσα...
cdhyper
Literature Moderator

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
ΜήνυμαΣτις: 08 Μαρ 2006 17:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Οι ταινίες φρίκης είναι τέχνη και δημιουργούνται και οι ανάλογες σχολές, ιδιαιτέρως στην Αμερική. Προσωπικά ενδιαφέρομαι για τέτοιες ταινίες αλλά μια σοβαρή παραγωγή τέτοιου είδους σαφώς και δεν κοστίζει μόνο 50 χιλιάρικα. Από κάπου θα χάνει.

cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 477
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 19 Μαρ 2006 12:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

και σε TAXI...

DSC00064.JPG
 Description:
 Filesize:  41.07 KB
 Viewed:  405 Time(s)

DSC00064.JPG

supernet
Honorary Member

Μέλος από: 22 Μαρ 2001
Περιοχή: Thessaloniki
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Μαρ 2006 15:37    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Tελικά, κάποιοι που την είδαν αυτή την ταινία... αξίζει? Αξίζει, για Ελληνική παραγωγή;
nefeli88

Μέλος από: 23 Μαρ 2006

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Μαρ 2006 17:06    Θέμα: Το πρώτο ελληνικό splater!!
Περιγραφή θέματος: Λίγα λόγια για την ελληνική αντρεπτική ταινία!!!
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Γειά σας παιδιά!!Τι γίνεται;;Αναρωτιέμαι για πιο λόγο αρχίσαμε πάλι τις γκρίνιες για αυτή την προσπάθεια του ελληνικού κινηματογράφου σε μια εναλλακτική ταινία!Δε ξέρω για σας,εγω πάντως έχω βαρεθεί να βλέπω τηον κιμ/γράφο μας να κατακλίζεται απο ταινίες του τύπου 'Ρόζ ολοταχώς',Safe sex',Λουκουμάδες με μέλι'...και όλα τα συναφή τα οποία για να πουλήσουν εισητήρια πρέπει να περιλαμβάνουν ένα γκέι,μια λεσβία και τρελαμένο sex επι μονίμου βάσεως!ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!Ευτυχώς το Κακό έρχεται για να μας θυμήσει οτι υπάρχουν ακόμα Έλληνες σκηνοθέτες με χιούμορ,φαντασία και αυτοσαρκασμό!Παρά το χαμηλό budget η ταινία αποτελεί σταθμό για την εξέλιξη του ελληνικου κιν/γράφου,παρά τον παραλληλισμό της με παρόμοιες ταινίες του εξωτερικού!Φυσικά πως να συναγωνιστούμε μια Αμερική σε τέτοιου είδους ταινίες,όμως αυτό το βήμα είναι σταθερό και σε καιρούς που μια τέτοια αλλαγή μόνο ευπρόσδεκτη θα μπορούσε να είναι!Πολύ σύντομα το Κακό θα αποτελεί cult ταινία για όλους τους φανατικούς και μη του είδους...και καλά θα κάνει!!! Yea!
Cha0s
SysAdmin

Μέλος από: 28 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 2
Νέα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Μαρ 2006 17:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Να κυκλοφορεί άραγε στο DC++;

Πλάκα κάνω φυσικά...

Δεν νομίζω όμως να πάω να την δω. (απλά δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον... δεν έχω ούτε πρόβλημα με τις Ελληνικές ταινίες, ούτε με το είδος της ταινίας)

Μέλος από: 25 Μαη 2005
Περιοχή: ..:: Not in Portland ::..
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 25 Μαρ 2006 18:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

nefeli88 ανέφερε:
Γειά σας παιδιά!!

Γεια κ σε σένα.

nefeli88 ανέφερε:
Τι γίνεται;;

Όλα οκ!

nefeli88 ανέφερε:
Αναρωτιέμαι για πιο λόγο αρχίσαμε πάλι τις γκρίνιες για αυτή την προσπάθεια του ελληνικού κινηματογράφου σε μια εναλλακτική ταινία!

Κι εσύ μαζί ε;

nefeli88 ανέφερε:
Δε ξέρω για σας,εγω πάντως έχω βαρεθεί να βλέπω τηον κιμ/γράφο μας να κατακλίζεται απο ταινίες του τύπου 'Ρόζ ολοταχώς',Safe sex',Λουκουμάδες με μέλι'...και όλα τα συναφή τα οποία για να πουλήσουν εισητήρια πρέπει να περιλαμβάνουν ένα γκέι,μια λεσβία και τρελαμένο sex επι μονίμου βάσεως!ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!

Ενώ το Brokenback Mountain - υποψηφιότητα για Oscar - δεν είχε ομοφυλόφιλους; Έλεος εγώ!

nefeli88 ανέφερε:
Ευτυχώς το Κακό έρχεται για να μας θυμήσει οτι υπάρχουν ακόμα Έλληνες σκηνοθέτες με χιούμορ,φαντασία και αυτοσαρκασμό!

Δηλαδή αν δεν υπήρχε το Κακό τι θα κάναμε βρε παιδί μου... Καλά που βγήκε! Μα πώς θα γνώριζε ο απλός θεατής ότι υπάρχουν ακόμη Έλληνες σκηνοθέτες... Τς τς τς..

nefeli88 ανέφερε:
Παρά το χαμηλό budget

Οφείλω να σου πω πως τίποτα δεν είναι τυχαίο... Κ ο νοών νοήτω.

nefeli88 ανέφερε:
η ταινία αποτελεί σταθμό για την εξέλιξη του ελληνικου κιν/γράφου,παρά τον παραλληλισμό της με παρόμοιες ταινίες του εξωτερικού!

Ε ναι το είπαμε κ πριν, καλά που βγήκε η ταινία! Τι θα κάναμε δηλαδή...

nefeli88 ανέφερε:
Φυσικά πως να συναγωνιστούμε μια Αμερική σε τέτοιου είδους ταινίες,

Άλλα έλεγες πριν... Μα είναι ταινιάρα λέμε!

nefeli88 ανέφερε:
όμως αυτό το βήμα είναι σταθερό και σε καιρούς που μια τέτοια αλλαγή μόνο ευπρόσδεκτη θα μπορούσε να είναι!

Τί έχει ο καιρός; Βροχερός κι έτσι; Μα στον 21αιώνα είμαστε δεν είμαστε στην εποχή του Μ. Αλεξάνδρου...

nefeli88 ανέφερε:
Πολύ σύντομα το Κακό θα αποτελεί cult ταινία για όλους τους φανατικούς και μη του είδους...και καλά θα κάνει!!! Yea!

Εσύ κ η Πυθία, μόνο που εσύ δεν τα λες ανάποδα - ευτυχώς δηλαδή!

Cha0s ανέφερε:
Δεν νομίζω όμως να πάω να την δω. (απλά δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον... δεν έχω ούτε πρόβλημα με τις Ελληνικές ταινίες, ούτε με το είδος της ταινίας)

Δεν είναι τυχαίο...

Μέλος από: 28 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 2
Νέα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 25 Μαρ 2006 18:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

NaT ανέφερε:

Cha0s ανέφερε:

Δεν είναι τυχαίο...

Define random

Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Κινηματογράφος - Θέατρο
Τώρα είναι 09 Δεκ 2016 13:34 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites