freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Μικροαστική Καταστροφή - Πούστευε και Μη Ερεύνα

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Λογοτεχνία, Βιβλία & Κόμικς
Moderators:  Super-Moderators, cdhyper
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [13 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: έρευνα Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
Cozzamara

Μέλος από: 25 Μαρ 2005
Περιοχή: Γλαροπιτάδικο
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Απρ 2006 00:56    Θέμα: Μικροαστική Καταστροφή - Πούστευε και Μη Ερεύνα Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μικροαστική Καταστροφή (Ποιήματα και ψηφιακές ζωγραφιές)

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΞΕΝΩΝ ΚΛΩΣΣΩΝ

Οι ξένες κλώσσες είναι αλλιώς. Δεν μπερδεύονται στα πόδια σου, είναι μπολιασμένες με μεταλλαγμένο καλαμπόκι, είναι ανθεκτικές στα γαμοσταυρίδια, τα σεξουαλικά βρομόλογα και σε γενικές γραμμές δεν καταλαβαίνουν χριστό.
Η πατροπαράδοτη γαλανόλευκη δουλοπρέπεια των αρσενικών (800 χρόνια Ενετοί και Τούρκοι) έχει απόλυτη ανάγκη τη φροντίδα της ξένης κλώσσας.

http://www.operabooks.gr/contents/book.php?books_id=119
© Τζίμης Πανούσης, 2005

Πούστευε και Mη Eρεύνα

My favourite philosopher
is Kant.
Not the famous one, but
your cunt.

http://www.operabooks.gr/contents/book.php?books_id=120
© Τζίμης Πανούσης, 2005

και τα σιροπιαστά
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 476
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 10 Απρ 2006 01:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

τον γουστάρω τον Τζιμάκο γιατί είναι ο μόνος πλούσιος αναρχοαυτόνομος που ξέρω.

txc

Μέλος από: 02 Δεκ 2003
Βοηθήματα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 16 Μαη 2007 09:52    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

να πω και εγώ τη γνώμη μου για τον συγκεκριμένο...μια φορά τον άκουγα που ειρωνευόταν αυτούς που δουλεύουν στα τηλεφωνικά κέντρα και βγάζουν 600 ευρώ..και έλεγε ότι καλύτερα να μην δουλέψει ποτέ απ'το να βγάζει 600 ευρώ και να τον κάνουν ότι θέλουν τα αφεντικά...

εγώ συμφωνώ μαζί του..αλλά έχει βρεθεί στη θέση ενός παιδιού που θέλει να τα βγάλει πέρα και δουλεύει? που να έχει ανάγκη τα λεφτά...μήπως επειδή έχει πολλά χρήματα από την οικογένειά του μιλάει εκ του ασφαλούς και ειρωνεύεται τα πάντα?
ας ήταν και αυτός στη θέση των παιδιών και θα βλέπαμε τι θα έλεγε...

επεναστάτες χωρίς αιτία και εκ του ασφαλούς είμαστε όλοι

Last edited by txc on 18 Μαη 2007 11:39, edited 1 time in total
deninho
Super Moderator

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Νέα: 3

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 16 Μαη 2007 20:07    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

1 χρόνος, 1 μήνας, 6 μέρες, 8 ώρες και 48 λεπτά, πέρασαν για αυτήν την νεκρανάσταση

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 17 Μαη 2007 09:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

deninho ανέφερε:
1 χρόνος, 1 μήνας, 6 μέρες, 8 ώρες και 48 λεπτά, πέρασαν για αυτήν την νεκρανάσταση

χεχε, εντάξει τώρα το είδα το θέμα, μην βαράς
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

ΜήνυμαΣτις: 17 Μαη 2007 10:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

txc ανέφερε:
και έλεγε ότι καλύτερα να μην δουλέψει ποτέ απ'το να βγάζει 600 ευρώ και να τον κάνουν ότι θέλουν τα αφεντικά...

είναι εύκολο να το λες αυτό όταν μένεις πίσω από την μάντρα σε μια βίλα στην Φιλοθέη και να μην έχεις ανάγκη ποτέ να έχεις αφεντικό γιατί τα βρήκες όλα έτοιμα...

deninho
Super Moderator

flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 17 Μαη 2007 21:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

από που τα βρήκε έτοιμα;

ΜήνυμαΣτις: 17 Μαη 2007 21:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

από μαμά - μπαμπά. Δεν έχει χρειαστεί να δουλέψει ποτέ στην ζωή του. ίδια ακριβώς περίπτωση με τον Ψινάκη. Ο ένας το γύρισε έτσι, κι ο άλλος αλιώς...

georgemakaronis

Μέλος από: 10 Φεβ 2006

Περιοχή: Παλαιό Φάληρο
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 17 Μαη 2007 21:52    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

οταν λες το γύρισε, τι εννοείς;;;

Super Moderator

flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 17 Μαη 2007 21:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

οι γονείς του, πρόσφυγες δεν ήταν;

Μέλος από: 23 Απρ 2005
Βοηθήματα: 5
Νέα: 2

Περιοχή: http://127.0.0.0
View users profile
deviantART flickr 
ΜήνυμαΣτις: 17 Μαη 2007 23:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

georgemakaronis ανέφερε:
οταν λες το γύρισε, τι εννοείς;;;

Μαλλον όταν σπάει το καρπό σε στυλ τετραγωνικής (οχι απαραίτητα τετρ.) ρίζας...κάπως έτσι δηλαδη √

netrriper

Μέλος από: 10 Δεκ 2004
Νέα: 1

deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 18 Μαη 2007 08:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ToolTimes at work Καλό ε!
txc

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Μαη 2007 11:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
txc ανέφερε:
και έλεγε ότι καλύτερα να μην δουλέψει ποτέ απ'το να βγάζει 600 ευρώ και να τον κάνουν ότι θέλουν τα αφεντικά...

είναι εύκολο να το λες αυτό όταν μένεις πίσω από την μάντρα σε μια βίλα στην Φιλοθέη και να μην έχεις ανάγκη ποτέ να έχεις αφεντικό γιατί τα βρήκες όλα έτοιμα...

αυτό ακριβώς ανέφερα και εγώ, έχει τα λεφτά και κρίνει τους πάντες και τα πάντα...ας είχε την ανάγκη από τα 600 ευρώ και μετά του έλεγα εγώ αν θα έπρεπε να δουλέψει ή όχι
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [13 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Λογοτεχνία, Βιβλία & Κόμικς
Τώρα είναι 08 Δεκ 2016 09:50 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites