freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Νέα έκδοση Opera 9 Beta

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [10 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: υποστήριξηopera Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα

Εσείς, σερφάρετε με..
Opera
23%
 23%  [ 6 ]
Firefox
65%
 65%  [ 17 ]
MS Internet Explorer
7%
 7%  [ 2 ]
Konqueror
0%
 0%  [ 0 ]
'Αλλο..
3%
 3%  [ 1 ]
Total Votes : 26

ΑποστολέαςΜήνυμα
ALKIVIADES
Honorary Member

Μέλος από: 07 Απρ 2005
Νέα: 71

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Απρ 2006 16:02    Θέμα: Νέα έκδοση Opera 9 Beta
Περιγραφή θέματος: Με υποστήριξη για Widgets και BitTorrent !
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Από σήμερα μπορείτε να δοκιμάσετε την έκδοση Opera 9 Beta 1 !
Η δοκιμαστική αυτή έκδοση του γνωστού φιλλομετριτή, που μας προοιωνίζει για την επερχόμενη έκδοση Opera 9, προσφέρει υποστήρίξη σε κάποιες νέες ιδιαίτερες δυνατότητες , όπως τα μικρά προγραμματάκια Widgets ενώ συμπεριλαμβάνει και ενσωματωμένη μηχανή αναζήτησης BitTorrent η οποία
στην ολοκληρωμένη έκδοση όπως υπόσχεται η εταιρία θα είναι γρηγορότερη.
Περιλαμβάνει επίσης ενα βελτιωμένο pop-up blocking system για τα ανεπιθύμητα αναδυόμενα παραθυράκια καθώς και thumbnail previews για την καλύτερη προεπισκόπηση των ιστοσελίδων.
Η beta αυτή έκδοση διατίθεται σαφώς δωρεάν και για την ώρα είναι διαθέσιμη μόνο για περιβάλλον Windows !

Πάντως αν τελικά αποφασίστε να δοκιμάστε την έκδοση,
η Opera, υπενθυμίζει και προειδοποιεί ότι το λογισμικό παραμένει στη beta δοκιμαστική έκδοση, έτσι ενδέχεται να περιέχει και κάποια bugs.
Γιαυτό καλό θα ήταν, να ρίξετε και μια ματιά στη σελίδα της εταιρίας πρίν κάνετε οτιδήποτε, http://www.opera.com/docs/changelogs/windows/900b1/
spookyb52

Μέλος από: 23 Ιαν 2002
Βοηθήματα: 26
Scripts: 5

Περιοχή: Lost in the mansion
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 23 Απρ 2006 10:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ωράια, θα περιμένω την τελική έκδοση

Μέλος από: 13 Ιαν 2005
Νέα: 1

Περιοχή: Πάτρα, Μέγαρα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Απρ 2006 02:52    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ πάντως που χρησιμοποιώ κανένα μήνα τη beta 2 ( http://labs.opera.com/downloads/ ) είναι πολύ καλή! Και η υποστήριξη torrents είναι πραγματικά πολύ βολική. Επίσης και τα widgets έχουν φάση, μέχρι και σκάκι έχουν βγάλει!!

ΥΓ: Ενθαρρυντικό το γεγονός ότι μέχρι τώρα δεν έχει ψηφίσει κανείς IE...

Μέλος από: 08 Οκτ 2004

ΜήνυμαΣτις: 27 Απρ 2006 20:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ψηφισαν 2 τελικα
οπερα και παλι οπερα εγω λεω να περιμενω την τελικη εκδοση

Power-print.gr - Γραφικές Τέχνες - Εκτυπώσεις Offset
Xania.gr Χανια - Ιστορία, Διαδρομές, Πολιτιστικά και άλλα πολλά. Ένας οδηγός πόλης και ταυτόχρονα ένας τουριστικός οδηγός
tempo

Μέλος από: 25 Μαη 2002

ΜήνυμαΣτις: 30 Απρ 2006 10:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

μια ερώτηση για Opera.
Μήπως έχει την εξής δυνατότητα που έχω συναντήσει σε άλλο πρόγραμμα του είδους και μου είναι συνήθεια και ιδιαίτερα χρήσιμη: όταν θέλω να ανοίξω ένα Link σε νέο παράθυρο(tab) κάνω drag&drop το link αυτό οπουδήποτε και ανοίγει το νέο παράθυρο. Στον mozila αυτό είναι add-on στο Opera υπάρχει κάτι ανάλογο?

Μέλος από: 23 Ιαν 2002
Βοηθήματα: 26
Scripts: 5

Περιοχή: Lost in the mansion
ΜήνυμαΣτις: 30 Απρ 2006 13:53    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κάνεις κλίκ πάνω στο link με το wheel του ποντικιού.

Μέλος από: 25 Μαη 2002

ΜήνυμαΣτις: 30 Απρ 2006 14:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

spookyb52 ανέφερε:
Κάνεις κλίκ πάνω στο link με το wheel του ποντικιού.

ευχαριστώ φίλε μου, όλα τα είχα δοκιμάσει άλλα αυτό δεν το περίμενα!!!

Μέλος από: 13 Ιαν 2005
Νέα: 1

Περιοχή: Πάτρα, Μέγαρα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Μαη 2006 01:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

http://help.opera.com/Windows/8.51/el/index.html

Εκεί νομίζω μπορείς να βρεις ό,τι χρειάζεσαι... Το ίδιο μπορείς να κάνεις πατώντας το shift και κάνοντας κλικ στο link, αλλά εννοείται ότι το μεσαίο κλικ είναι πιο βολικό. Btw, σου συνιστώ να μάθεις (αν δε τα χρησιμοποιείς ακόμα) τα mouse gestures, τα οποία είναι απίστευτα βολικά για το browsing (αν δεν έχεις ποντίκι με πλαϊνά κουμπιά για μπρος και πίσω) και σίγουρα θα φας κόλλημα (έχω καταντήσει από κόλλημα να προσπαθώ να τα χρησιμοποιήσω στην Εξερεύνηση των windows και να μη μπορώ να καταλάβω γιατί δε δουλεύει!) Περισσότερα στο http://www.opera.com/features/mouse/ !

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
View users profile Send email to user Visit posters website
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 26 Μαη 2006 11:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Οραιος ο opera αλλα μονο εμφανισιακα.Τον ειχα χρησμοποιησει για λιγο καποτε
Πριν βάλω firefox.Aν εβαζα με τη σιρα τους browsers Που εχω χρησμοποιησει αυτη θα ηταν:

1.Safari
2.Firefox
3.Opera
4.Netscape
5.Avant Browser
AOL Explorer
6.Enigma Browser
7.Ace Explorer
8.MS IE(Τελευτέο και καταιδρομενο!Θα μπορουσα να μη το βάλω καθολου!)

ALKIVIADES
Honorary Member

Μέλος από: 07 Απρ 2005
Νέα: 71

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Ιουν 2006 14:10    Θέμα:
Περιγραφή θέματος: Opera 9 τελική έκδοση !
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Από χθές (20 Ιουν.) διατείθεται η ολοκληρωμένη έκδοση " Opera 9 " δωρεάν για κατέβασμα από την επίσημη ιστοσελίδα της εταιρίας .
Eίπα να μην κάνω νέο θέμα μιας και οι δυνατότητες της νέας έκδοσης έιχαν αναλυθεί σε αυτό το άρθρο με βάση την Beta έκδοση που είχε προηγηθεί .

* Μπορείτε να κατεβάσετε την τελική Opera 9 εδώ !

* Αναφορικά στον Ηλεκτρονικό τύπο : ['Ηλεκ.τύπος 1] | ['Ηλεκ.τύπος 2]
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [10 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Τώρα είναι 23 Μαρ 2017 00:09 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites