freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Διαβαζετε τα κομικς με ντοναλτ ?

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Λογοτεχνία, Βιβλία & Κόμικς
Moderators:  Super-Moderators, cdhyper
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [20 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: κόμικς Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
pitsounaki

Μέλος από: 30 Απρ 2006
Περιοχή: ASPROMAYRH SALONIKA-ITALY
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 14 Μαη 2006 23:53    Θέμα: Διαβαζετε τα κομικς με ντοναλτ ? Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ειναι απιστευτα εχω βρει και κατεβασει απο το νετ ολα τα περιοδικα,ακομα αι το νουμερο 1..Εχω απο το 1 μεχρι και το 200 και κατι που κυκλοφορισε!!!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!!! ToolTimes at work

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 15 Μαη 2006 01:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Eννοείς την σειρά Ντοναλτ, έτσι; Καλό είναι, αλλά προτιμώ τις κλασσικές ιστορίες, οι νέοι σχεδιαστές με απογοητευουν μερικές φορές...

Μέλος από: 23 Ιαν 2002
Βοηθήματα: 26
Scripts: 5

Περιοχή: Lost in the mansion
ΜήνυμαΣτις: 15 Μαη 2006 11:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ διάβαζα φανατικά από μικρός και μέχρι πρίν λίγα χρόνια Κλασικά, Κόμιξ και Μίκυ Μάους Τα είχα στοιβάξει και σε κούτες άλλα φώναζε η μάνα... και για να γλιτώσω άλλα τα έδωσα και άλλα τα πέταξα!

...θα πρέπει να ξαναρχίσω να διαβάζω μου φαίνεται

Επίσης ήμουν και φάν του Τιραμόλα.. Κανένας άλλος τιραμολικός εδώ μέσα υπάρχει?

Το απίστευτο ξενέρωμα το έτρωγα όταν ήμουν πιτσιρίκι και επεστρεφε η μητέρα μου με κανένα κόμικ από marvel > spiderman, superman κτλ.. δέν τα πήγαινα καθόλου! Τις περισσότερες φορές δέν τα διάβαζα η στην καλύτερη τα ξεφύλλιζα όσο πιό γρήγορα μπορούσα

Honorary Member

Μέλος από: 21 Φεβ 2003
Templates: 1

Περιοχή: Μια εδώ.. Μια εκεί.. Σήμερα είμαι εδώ!!!
ΜήνυμαΣτις: 15 Μαη 2006 11:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν μας δίνεις και εμάς το url
spookyb52 που θυμήθηκες τον τιραμόλα χρόνια ολόκληρα fan

Μέλος από: 12 Μαη 2006

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Μαη 2006 03:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

πιτσουνακι ποσο εισαι?
ThyClub
Honorary Member

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 8
Νέα: 2
Templates: 3
Scripts: 5

Περιοχή: Hell's Kitchen
portfolio facebook twitter deviantART digg del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 20 Μαη 2006 04:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Donald μόνο όταν έπαιζε και ο Σκρούτζ μέσα... Αλλιώς άνοιγα το spiderman (spooky μεγάλη μούρλα με τον αραχνάκια)
patriot
Honorary Member

Μέλος από: 20 Αυγ 2002
Βοηθήματα: 6

Περιοχή: Σπίτι μου!
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Μαη 2006 11:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

sibas ανέφερε:
Δεν μας δίνεις και εμάς το url
spookyb52 που θυμήθηκες τον τιραμόλα χρόνια ολόκληρα fan

Α, ώστε και εσύ φαν; Και εγώ διάβαζα αλλά δεν του είχα και ιδιαίτερη λατρεία.

Script Master

Μέλος από: 16 Σεπ 2005

blog deviantART facebook linkedin 
ΜήνυμαΣτις: 20 Μαη 2006 11:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Και εγώ προτιμούσα μικυ μάους αλλά ο καλός ο μύλος αλέθει και τιραμόλα και σεραφίνο
tempo

Μέλος από: 25 Μαη 2002

ΜήνυμαΣτις: 20 Μαη 2006 23:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

εγώ διάβαζα
Μικυ Μαους
Αγόρι
Μπλεκ
Βαβούρα!!!

άλλα διάβαζα και τα μαθήματα μου!

Honorary Member

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
View users profile Send email to user Visit posters website
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 21 Μαη 2006 00:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ πάλι ουτε που τα ειδα καν!

Αλλά βλέπω τα παιδικα.Αυτα τα μικι mouse, ντοναλτ, Μπακς μπάνι,τουιτις,
Τσιπ και ντειλ(Σκιουρακια ειναι αυτα).
Και γενικα όλα τα σχετικα

NAT
Honorary Member

Μέλος από: 25 Μαη 2005
Περιοχή: ..:: Not in Portland ::..
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Μαη 2006 03:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κι εγώ βλέπω (ακόμη)!

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 1
Νέα: 3

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 03 Ιουλ 2006 00:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

O παλιμπαιδισμός σε όλο του το μεγαλέιο. ΟΕΟ... εαν τύχει και δω στην τηλεόραση τπτ του Disney θα κάτσω να το δω, αλλά να κοιτάω στο πρόγραμμα να δω πότε έχει παιδικά, δεν υπάρχει περίπτωση. Επίσης βλέπω πολλά DVD με "παιδικά" (Μαδαγασκάρη, Καρκαριομάχος, Ψάχνοντας το Νεμο κλπ κλπ)

Μέλος από: 13 Απρ 2003
Περιοχή: Μοσχάτο
ΜήνυμαΣτις: 03 Ιουλ 2006 19:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Kαι με Ντόναλντ και όλους τους ήρωες του Disney. Μάλιστα προχτές κυκλοφόρησε (θα το βρείτε στα περίπτερα, εγω το πήρα) συλλεκτικό Μίκυ Μάους με 547 σελίδες για τον εορτασμό των 40 ετων του περιοδικού στην Ελλάδα. Είναι το μεγαλύτερο που έχει κυκλοφορήσει ποτέ, έχει μέσα και μπλουζάκι και κάνει 9 euro.

Τρέχτε...
GeoStuff
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2005
Βοηθήματα: 9
Νέα: 3

Περιοχή: Στα αλατορυχεία της Ζουαζιλάνδης...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Ιουλ 2006 03:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Παίδες δεν ξέρω τι λέτε αλλά η πλέον τραγική φιγούρα ήταν ο Η-Β...

Το παλικάρι έτρωγε λάμπες και ρεύμα ρε...

Αλλά υπάρχουν και άλλες κλασσικές φιγούρες όπως ο Πασχάλης, το σύμβολο της ρέκλας και της σαπίλας... Όλη μέρα μάσα και ύπνο στο αγρόκτημα της γιαγιάς Ντακ..

Επίσης δεν έχει αναφέρει κανείς τον ένα, τον μοναδικό, τον ανεπανάληπτο Φάντομ Ντακ... Το άγριο alter ego του Ντοναλντ...

Γέρασα μάλλον, πάω να πιώ το τίλιο μου και να πω καμιά ιστοριούλα στα εγγόνια μου. Συγκινήθηκα...

Μέλος από: 24 Μαρ 2004
Βοηθήματα: 6
Νέα: 5
Templates: 5

Περιοχή: 7ος Ουρανός
blog deviantART flickr facebook twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 14 Ιουλ 2006 15:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ελα ρε συ... μήν μου πειράζεις το Πασχάλη... ο Πασχάλης ειναι το πρότυπο κάθε επαγγελματια "δοκιμαστη στρωμάτων"...

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Λογοτεχνία, Βιβλία & Κόμικς
Τώρα είναι 09 Δεκ 2016 17:27 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites