freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

VISSI Γνωμες για την παρουσιαση του τραγουδιου

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Μουσική
Moderators:  Super-Moderators, greekbytes
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [14 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: παρουσίασηvissi Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα

Λοιπον πως ειδατε την παρουσιαση του τραγουδιου ??
Μου Αρεσε
25%
 25%  [ 3 ]
Δεν Μου Αρεσε
33%
 33%  [ 4 ]
Παμε για Αλλα
41%
 41%  [ 5 ]
Total Votes : 12

ΑποστολέαςΜήνυμα
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 20 Μαη 2006 23:20    Θέμα: VISSI Γνωμες για την παρουσιαση του τραγουδιου Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Λοιπον πως ειδατε την παρουσιαση του τραγουδιου ??

Μέλος από: 18 Δεκ 2005

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 21 Μαη 2006 04:37    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

To φορεμα (παντελονι κ μπλουζα ηταν?)αυτο εκανε 170.000 ευρω?
Βλακεια
Σκηνικη παρουσια?Μόνη της να χτυπιετεπαραπάνω απο το κανονικο.
Εχει γερασει κ δεν λεει να το καταλαβει.

Μέλος από: 20 Φεβ 2004
Βοηθήματα: 1
Scripts: 1

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Μαη 2006 12:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

I Vissi eixe exeretiki parousia. Se xena kanalia pou eida afou tagoudise i ellada itan favorite kai i parousia theorithike aristi.

Apla ta kritiria tou koinou exoun allaxei ....

Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Μαη 2006 14:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ας μας ενημερώσει κάποιος πότε ήταν η τελευταία φορά που κέρδισε μπαλάντα στη Eurovision...
Cha0s
SysAdmin

Μέλος από: 28 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 2
Νέα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Μαη 2006 14:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dimsis ανέφερε:
Ας μας ενημερώσει κάποιος πότε ήταν η τελευταία φορά που κέρδισε μπαλάντα στη Eurovision...

Πες τα ρε Δημήτρη!

Μιλάμε για ένα καθαρά εμπορικό show.

Με πια λογική στέλνουν όλοι Μπαλάντες; Εκ των πραγμάτων εφόσων μιλάμε για κάτι εμπορικό, θα πουλήσει το εμπορικό.

Και το εμπορικό είναι είτε το ντάπα ντούπα που θα ακουστεί σε όλα τα club το καλοκαίρι σε όλη την Ευρώπη, είτε το διαφορετικό από τα συνηθισμένα (βλέπε Φινλανδία).

Δηλαδή είναι χαζοί ή μας παριστάνουν τους χαζούς;

Δεν ξέρω τι είπανε για την Βίσση στο εξωτερικό και δεν με νοιάζει κιόλας.

Εγώ αυτό που είδα δεν μου άρεσε.-

Μέλος από: 13 Απρ 2003

ΜήνυμαΣτις: 21 Μαη 2006 15:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Η άννα μου άρεσε, έκανε ότι καλύτερο μπορούσε.
με το ρούχο δεν τρελάθηκα πάντως.
magic

Μέλος από: 02 Απρ 2003
Περιοχή: Karditsa
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Μαη 2006 15:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όποιος του άρεσε η βίσση ή είναι φαν της ή είναι από άλλο πλανήτη.
- Μήπως γενικά στο διαγωνισμό μέτρησε κανείς πόσα τραγούδια ήτανε στο στυλ του everything και αν ήταν κατώτερα του?Νομίζω πολλά ακόμα και η ανέτ είχε καλύτερο τραγούδι
- Να μας πει κάποιος για την σκηνική παρουσία με το νεκρό background και μια 40-50άρα να κυλιέται κάτω στο τέλος όπως και στο videoclip.Aυτά είναι γελοιότητες
- Αν είμασταν στον ημιτελικό ΔΕΝ θα περνούσαμε τελικό
- Στην ελλάδα όλοι έιναι γλυφτράκια (δείτε όλες τις εκπομπές σήμερα,αύριο και μεθαύριο να μιλάνε για την αδικία,για την απορία της θεάς και να γελούν με τα τέρατα).Μάλλον όλη η ευρώπη γελούσε με μας χτες
- Όπως και να το κάνουμε μόνο η ελενάρα μας έφερε πρωτιά και αυτό τσούζει στα μεγάλα ονόματα.Άντε και την βανδή του χρόνου και μετά η κοκκίνου.
alifra

ΜήνυμαΣτις: 21 Μαη 2006 18:38    Θέμα: Πες τα μεγαλε.Τα μαλλια της ηταν σαν του Καρβελα.Χτυπιοταν σ
Περιγραφή θέματος: Πες τα μεγαλε.Τα μαλλια της ηταν σαν του Καρβελα.Χτυπιοταν σαν χταποδι
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

magic ανέφερε:
Όποιος του άρεσε η βίσση ή είναι φαν της ή είναι από άλλο πλανήτη.
- Μήπως γενικά στο διαγωνισμό μέτρησε κανείς πόσα τραγούδια ήτανε στο στυλ του everything και αν ήταν κατώτερα του?Νομίζω πολλά ακόμα και η ανέτ είχε καλύτερο τραγούδι
- Να μας πει κάποιος για την σκηνική παρουσία με το νεκρό background και μια 40-50άρα να κυλιέται κάτω στο τέλος όπως και στο videoclip.Aυτά είναι γελοιότητες
- Αν είμασταν στον ημιτελικό ΔΕΝ θα περνούσαμε τελικό
- Στην ελλάδα όλοι έιναι γλυφτράκια (δείτε όλες τις εκπομπές σήμερα,αύριο και μεθαύριο να μιλάνε για την αδικία,για την απορία της θεάς και να γελούν με τα τέρατα).Μάλλον όλη η ευρώπη γελούσε με μας χτες
- Όπως και να το κάνουμε μόνο η ελενάρα μας έφερε πρωτιά και αυτό τσούζει στα μεγάλα ονόματα.Άντε και την βανδή του χρόνου και μετά η κοκκίνου.

Πες τα μεγαλε.Τα μαλλια της ηταν σαν του Καρβελα.Χτυπιοταν σαν χταποδι.
Και το απο πισω ηταν αδειο.
Τοσο μεγαλη "θεα"?Με αυτα τα γελοια ρουχα?
Συγνωμη δηλαδη αλλα το μαλλι της ηταν ταλαιπωρημενο οπως και η ιδια.
Οσο μεγάλη θεά και να ειναι στα Ελληνικα Lompy, ας καταλαβει οτι εχει γερασει.
Και εγω περιμενα να εχει κ χορευτες πισω της.
Καλα τα τερατα ηταν γελοια κ απαισια.

Μέλος από: 25 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 66
Νέα: 12
Templates: 1

Περιοχή: Wild West
View users profile
deviantART facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 22 Μαη 2006 09:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dimsis ανέφερε:

Δεν έχει σημασία αν θα κερδίσει μία μπαλάντα αλλά και η θέση πλασαρίσματος

Η Βοσνία Ερζεγοβίνη το 2004 βγήκε 2η και φέτος 3η με μπαλάντα.

Αλλά τι μπαλάντα. Πήγαζε από την μουσική τους κουλτούρα και τα δύο κομμάτια τουλάχιστον για εμένα ήταν υπέροχα.

Το δικό μας πήγε με μία μονόχνωτη μπαλάντα χωρίς καμμία τύχη.

Όντως άλλαξε η Eurovision και θα δούμε και άλλα τα επόμενα χρόνια.

Μέλος από: 24 Μαρ 2004
Βοηθήματα: 6
Νέα: 5
Templates: 5

Περιοχή: 7ος Ουρανός
blog deviantART flickr facebook twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 22 Μαη 2006 17:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σε πρώτη φάση το ποιος κέρδισε κατα την ταπεινή μου γνώμη δεν ειχε να κάνει με το πόσο ωραίο ήταν το τραγούδι του. Οι παρουσιαστές της NET πρόβλεπαν την βαθμόλογία των διαφορων χωρών, πρίν καν την δώσουν.

Οσο για τον Κώδικα ντα Βίσσι, μου ήρθε στο μυαλό η ακραία σκέψη το οτι ΔΕΝ θέλουν σε καμία των περιπτώσεων να κερδίσουμε φέτος γιατι του χρόνου μπορεί να βγεί μία μεγαλλύτερη ψωνάρα και να ζητάει φόρεμα 250,000 ευρω... είναι κρίμα να πληρώνουμε τις @@ριές της καθεμίας και του καθενα διασκεδαστη/καραγκιόζη (το καραγκιόζη δεν το λέω προσβλητικά. Το θέατρο σκιών του Ευγένιου Σπαθάρη, τον ίδιο σκοπό ειχε. Να μας διασκεδάσει... και το έκανε στην πιο αγνή του μορφή)

Για μένα ο λόγος της πρωτιάς του νικητήριου τραγουδιού ειναι το οτι πόνταραν όχι σε σκηνικά ή παρουσία ή καλλιτέχνη ή καλυτέχνιδα με τα μπουτάκια όξω, αλλα σε πρωταρχικό τύπο μουσικής. Rock. Καθαρό. Ισως και γι αυτο να βγήκαν και μπράβο τους.

ΜήνυμαΣτις: 24 Μαη 2006 02:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Στη Εurovision ψηφισαν υπολογιστες αυτοματα και εστειλαν απειρα μυνηματα. Με την βοηθεια της SONY link to SONY και της NOKIA (made in finland).
Aλλωστε τα προηγουμενα πρωτα τραγουδια ποιος τα στηριζε?
Το τραγουδι που βγηκε κανεις δεν το ηθελε.
Αλλα και απο αυτους που ψηφισαν?
Μα βεβαια μονο οι ανεγκεφαλοι ψηφισαν.
Αν δεν ξερουν οτι ολα ειναι για να τους τα παιρνουν.

Μέλος από: 30 Απρ 2003

ΜήνυμαΣτις: 24 Μαη 2006 08:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

alifra πολλές ταινίες επιστημονικής φαντασίας βλέπεις...Αν έβγενε η Βίσση θα ήταν με την αξία της;

alifra

ΜήνυμαΣτις: 24 Μαη 2006 14:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Και η Παπαριζου ειχε στηριξη περσι.
Ποια εταιρια στηριζε την Παπαριζου περσι?

Μέλος από: 28 Ιουλ 2001
Νέα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Μαη 2006 14:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πάντως είναι φως φανάρι γιατί φέτος ήταν χορηγός η Amstel Καλό ε! Καλό ε!

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Μουσική
Τώρα είναι 28 Μαρ 2017 15:46 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites