freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Ανακοινώθηκαν τα System requirements για τα Windows Vista

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 4 από 4 [49 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: windowsvistasystem Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4
ΑποστολέαςΜήνυμα
Megistos

Μέλος από: 14 Ιουν 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2006 11:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Connor MacLeod ανέφερε:
Λοιπόν Τα λεει ξεκάθαρα.Δεν λεέι ουτε για τυπικες εφαρμογες, ουτε για παραμυθια ουτε Για τιποτε..... Γιαφει ξεκάθαρα οτι θελει ταδε RAM για τα VISTA.

Connor MacLeod ανέφερε:
Κανεις δεν ειπε ότι αν έχεις 512RAM δε θα τρεχουν εφαρμογες σαν το Firefox και ακομα και το Photoshop θα παιζει.

Δεν χρειάζεται τίποτα περαιτέρω στην συζήτηση. Το ίδιο λέμε

ΥΓ: Σου είναι εύκολο να σκανάρεις το φυλλάδιο για Vista Premium και Ultimate να το δούμε και οι υπόλοιποι; Το λέω γιατί η εταιρεία που εργάζομαι είναι partner και δεν έχουμε ακόμη τέτοιο υλικό. Αξιοπερίεργον!

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
View users profile Send email to user Visit posters website
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2006 15:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ναι οντως.Πως να τις έχεις?!Γιατι εγω νομιζεις επρεπε να τα εχω τα φιλάδια?!

Μου τα στελνει μαζι με καθε νεα Beta που βγενει ενας γνωστος μου δουλευει οσαν εξοτερικος συνεργατης της Ms και ειναι Και beta tester.(Εκτος ελλας ενοητε. δουλευει και στη Maxis
Σαν σχεδιαστης γραφικων)

Εχω όλες τις εκδόσεις μαζι με τα manuals που τις συνοδευουν απτο 2003(Longhorn).

Πληροφοριακα:
Η πρωτη Beta που κικλοφορισε το 2003 αν δεκανω λαθος ηταν μονη της χωρις συνοδευτικα
Manuals.Τοτε δεν ηταν καν Beta version.Ηταν ένα καινουριο project που ειχαν φτιαξει και
Λεγοταν Longhorn με κωδικο 5001(αν θυμαμε καλα).
Πολλά bugs,Απελπιστικά αργο.Εχω εφτά beta εκδοσεις μαζι με αυτη που σου περιγράφω.

Megistos

Μέλος από: 14 Ιουν 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Ιουν 2006 12:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Γιατί και εγώ έχω δουλέψει σαν beta tester αλλά κυρίως σε development εφαρμογές. Και επειδή μου στείλανε όλες τις προηγούμενες. Anyway δεν είναι τόσο σημαντικό! BTW το 2003 δεν ήταν beta ήταν pdc preview. Που ξέραμε ότι θα ήταν πάρα πολύ προβληματική γιατί είχαν υλοποιήσει όλες τις λειτουργίες των vista (virtually) πάνω σε xp! Και φυσικά ήταν μόνο για προγραμματιστές. Αλλά εάν έχεις όντως τα φυλλάδια, σκάναρέ τα και ρίξ'τα μία. Φιλικά.

Μέλος από: 16 Νοε 2005
Βοηθήματα: 9
Νέα: 3

Περιοχή: Στα αλατορυχεία της Ζουαζιλάνδης...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2006 10:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Βασικά ρε παιδιά μην το πάτε τόσο μακριά... Αυτά που λέει η Microsoft link to Microsoft είναι συνήθως βλακείες για ένα απλό λόγο.

Όταν γράφει τα requirments δεν ασχολείται μόνο με τα πρεζάκια, μέσα σε αυτά και εγώ, που θα σκάσουν 300 ευρώ για 4 GB μνήμη απλά γιατί τα Vista είναι σκατογραμμένα.

Ασχολούνται με την μέση κατηγορία χρηστών που το μόνο που θέλει είναι ένα IE και ένα Solitaire...

Οπότε ναι μεν ο Connor έχει δίκιο σe αυτά που έγραφε αλλά και οι HeartDoc και Megistos έχουν δίκιο.

Και στο κάτω κάτω τα XP θέλουν 2 GB...

Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Τα Windows 10 διαθέσιμα σε 190 χώρες ως δωρεάν αναβάθμιση 28 cordis 15 Σεπ 2015 08:28
DGeorge Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
H Microsoft ενθαρρύνει Devs από Windows, iOS, Android, Mac αλλά και Linux 0 cordis 05 Μαη 2015 15:08
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Visual Studio Code, ένας δωρεάν Cross-Platform Code Editor για OS X, Linux και Windows 1 cordis 30 Απρ 2015 16:03
unseen1980 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Windows Holographic με την παρουσίαση του HoloLens από την Microsoft 2 cordis 24 Ιαν 2015 12:54
Connor MacLeod Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 22 Ιαν 2017 18:18 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites