freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Βγαίνουν λεφτά από το adsense;

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 3 από 5 [71 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
NwS

Μέλος από: 06 Δεκ 2004
Περιοχή: Thessaloniki
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Ιουλ 2006 23:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Malista malista. Afou esi ta xereis kalitera bravo.
KGP
Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Ιουλ 2006 23:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

den einai oti ta ksero kalitera.... se auto ton tomea douleuo -kalos i kakos- kai etsi epiviono...

NwS

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Ιουλ 2006 23:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

K egw se auton ton tomea douleuw (san hobby vasika)..
greek_manager
Honorary Member

Μέλος από: 21 Οκτ 2002
Νέα: 1

Περιοχή: Back to Greece
View users profile Send email to user Visit posters website
blog flickr picasa facebook linkedin twitter 
friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 01:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Και εγώ θα μείνω ξύπνιος όλο το βράδυ!! (πάω στο κρεβάτι μου τώρα βασικά)...

NwS

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 01:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

greek_manager ανέφερε:
Και εγώ θα μείνω ξύπνιος όλο το βράδυ!! (πάω στο κρεβάτι μου τώρα βασικά)...

Bravo bravo. =)
orfeo

Μέλος από: 17 Μαη 2001
Περιοχή: Αθήνα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 09:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το γεγονός ότι υπάρχουν πολλοί που παραπονιούνται ότι το Google τους έκανε ban άδικα οφείλεται απλά στο γεγονός ότι είναι πάρα πολύ ποσοτικά αυτοί που είναι publishers.

Όλοι γίνονται για κάποιον λόγο. Όλοι. Απλά το Google δεν σου λέει "κ.ΧΧΧ επειδή κάνατε αυτό και αυτό σας κλείνουμε τον λογαριασμό." Αν το έκανε αυτό αυτοί που κάνανε cheat με οποιονδήποτε τρόπο θα γινόντουσαν απλά καλύτεροι και δεν θα κάνανε "αυτό και αυτό" αλλά το "αλλο και το άλλο".

Καλά κάνει η Google και διώχνει κόσμο. Οι μεγάλοι και σοβαροί publishers εύχονται να έδιωχνε ακόμη περισσότερο.

Αν Nws καταλαβαίνεις το να "εκμεταλευτούμε" το adsense σαν να ψάχνουμε έναν τρόπο κοντά στην παραβίαση των όρων χρήσης τότε έχεις δίκιο. Είναι χάσιμο χρόνου. Μπορεί να παιδευτείς και πάνω που πίστεψες ότι τα κατάφερες να βγάλεις λίγα λεφτάκια, το google να σε κάνει ban.

Αν πας σύμφωνα με τους όρους, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Αν τώρα όπως λες κάποιος κακόβουλα σε κάνει ban, απλά προχωράς. Αν στηρίζεσαι μόνο στο Google για να βγάλεις λεφτά, έχεις κάνει κάτι λάθος έτσι και αλλιώς.
NwS

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 10:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

orfeo ανέφερε:
Αν Nws καταλαβαίνεις το να "εκμεταλευτούμε" το adsense σαν να ψάχνουμε έναν τρόπο κοντά στην παραβίαση των όρων χρήσης τότε έχεις δίκιο. Είναι χάσιμο χρόνου. Μπορεί να παιδευτείς και πάνω που πίστεψες ότι τα κατάφερες να βγάλεις λίγα λεφτάκια, το google να σε κάνει ban.

Αν πας σύμφωνα με τους όρους, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Αν τώρα όπως λες κάποιος κακόβουλα σε κάνει ban, απλά προχωράς. Αν στηρίζεσαι μόνο στο Google για να βγάλεις λεφτά, έχεις κάνει κάτι λάθος έτσι και αλλιώς.

To thema einai oti arketes fores k simfona me tous orous na pas d exeis elpides. Alla tixera einai auta. Tespa kali tixi se opoion paei me to Google.
KGP
Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 10:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

signomi alla esei me pion/pia (eteria) "tha pigenes" kai "den tha pigenes"?

eime poli periergos na matho

cdhyper
Literature Moderator

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 18:44    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Γνωρίζοντας από πρώτο χέρι μερικούς έλληνες ερασιτέχνες webmasters που σηκώνοντας μια σελίδα με php-nuke νομίζουν ότι θα βγάλουν λεφτά από διαφημίσεις, και υπολογίζοντας ότι τέτοιοι webmasters υπάρχουν πολλοί ανά την υφήλιο, τότε καταλαβαίνω ότι είναι λογικό να τρώνε ban από το google αφού όλο και κάποιο όρο θα τσαλαπατήσουν μιας και κανείς δεν κάνει click στις διαφημίσεις τους.

Στο google τίποτα δεν γίνεται τυχαία. Το να νομίζει κάποιος ότι είναι τυχαίο είναι φυσιολογικό γιατί όλο και κάτι θα του έχει ξεφύγει. Ο όρος "τυχαία" κατά τη γνώμη μου αυτή την στιγμή παγκοσμίως μόνο στην google ΔΕΝ μπορεί να αποδοθεί. Οι άνθρωποι είναι η ίδια ιστορία του internet και σε έχουν ήδη στο χέρι και δεν το ξέρεις.

Dr_Michael

Μέλος από: 10 Μαη 2002
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Ευρώπη
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 18:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ στο www.dpgr.gr έχω «βγάλει» 17 ευρώ σε διάστημα 1 έτους.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 18:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

KGP ανέφερε:
signomi alla esei me pion/pia (eteria) "tha pigenes" kai "den tha pigenes"?

eime poli periergos na matho

Makria apo google.

Apo ekei k pera douleuw me:

Chitika
Clicksor
AdBrite
Bidvertiser

k twra xekinisa k me to Fastclick.

Apo auta mexri stigmis to kalitero einai to AdBrite.

Perimenw to Yahoo Publisher Network na to testarw mias k exw akousei arketa thetika sxolia.

K fisika k to MSN pou se ligo kairo tha erthei k me to diko tou programa.

Cya.
orfeo

Μέλος από: 17 Μαη 2001
Περιοχή: Αθήνα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 19:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μία πρόταση θα σου κάνω Dr γιατί είμαι fun του site σου.

Κάνε το τεράστιο βήμα να μετατρέψεις ΟΛΟ το site σε unicode. Είναι πολύ δύσκολο, αλλά πραγματικά μπορεί να σε κάνει επιτέλους να ανταμειφθείς για την πολύ καλή δουλειά που έχεις/έχετε κάνει.

Δεν θα επεκταθώ, αλλά το λέω ξέροντας 5 πράγματα και πραγματικά καλόβουλα.

Άντε 3 πράγματα... εντάξει KGP?
NwS

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 19:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cdhyper ανέφερε:
Γνωρίζοντας από πρώτο χέρι μερικούς έλληνες ερασιτέχνες webmasters που σηκώνοντας μια σελίδα με php-nuke νομίζουν ότι θα βγάλουν λεφτά από διαφημίσεις, και υπολογίζοντας ότι τέτοιοι webmasters υπάρχουν πολλοί ανά την υφήλιο, τότε καταλαβαίνω ότι είναι λογικό να τρώνε ban από το google αφού όλο και κάποιο όρο θα τσαλαπατήσουν μιας και κανείς δεν κάνει click στις διαφημίσεις τους.

Στο google τίποτα δεν γίνεται τυχαία. Το να νομίζει κάποιος ότι είναι τυχαίο είναι φυσιολογικό γιατί όλο και κάτι θα του έχει ξεφύγει. Ο όρος "τυχαία" κατά τη γνώμη μου αυτή την στιγμή παγκοσμίως μόνο στην google ΔΕΝ μπορεί να αποδοθεί. Οι άνθρωποι είναι η ίδια ιστορία του internet και σε έχουν ήδη στο χέρι και δεν το ξέρεις.

Tipota d einai tixaia alla osoi trwne ban gia ton idio logo to trwne (simfwna me to google) xwris omws na xeroun/tous lene giati. Otan pas na miliseis me kapoio "prosopiko" tou google sou plasaroun ta botakia tous.
Se arketa forums ktl tha deis na lene arketoi webmasters analitikotata ti kanan k ti d kanan k to ban pou fagane k giati to fagane. Ena megalo pososto d xerei kan ton logo. To na klikareis dika sou ads einai vlakeia k fisika k tha petaxteis ektos. Alla to na dinoun auton ton logo ston kathena?..
Thes na kaneis kapoion ban apo to google? Aplo. Klikare ola ta ads pou exei stin selida tou epi 2-3 meres k ton petaxes!..
Dr_Michael

Μέλος από: 10 Μαη 2002
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Ευρώπη
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 19:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

orfeo ανέφερε:
Μία πρόταση θα σου κάνω Dr γιατί είμαι fun του site σου.

Κάνε το τεράστιο βήμα να μετατρέψεις ΟΛΟ το site σε unicode. Είναι πολύ δύσκολο, αλλά πραγματικά μπορεί να σε κάνει επιτέλους να ανταμειφθείς για την πολύ καλή δουλειά που έχεις/έχετε κάνει.

Δεν θα επεκταθώ, αλλά το λέω ξέροντας 5 πράγματα και πραγματικά καλόβουλα.

Είναι στα μελλοντικά σχέδιά μας. Θα έχω λες τεράστια διαφορά;

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 477
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 23:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

από προσωπική εμπειρία όχι. Το Blog μου που είναι σε utf-8 δεν βγάζει ποιοτικότερες διαφημίσεις από το freestuff που είναι σε iso. Εάν κάνεις τέτοια μετατροπή απλά να υπολογίζεις και ότι η DB σου θα γίνει τουλάχιστον διπλάσια σε μέγεθος.

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 3 από 5 [71 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Τώρα είναι 09 Δεκ 2016 15:28 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites