freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Ολέ! ΟΤΕ, χωρίς τηλέφωνο μέχρι την Παρασκευή..

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 2 [27 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: ΟΤΕτηλέφωνο Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2
ΑποστολέαςΜήνυμα
moysys

Μέλος από: 01 Δεκ 2005

View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 15 Ιουλ 2006 15:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

TTOPPOUZOS ανέφερε:
mrpc ανέφερε:

Το πρόβλημα με τις βλάβες του ΟΤΕ είναι ότι επιρρεάζουν και άλλες εταιρίες που νοικιάζουν τα κυκλώματά του.

Εμείς εδώ κάτω, ως σωστά τέκνα της Ελλάδος, ότι κάνετε εκεί πάνω και αποτύχει το αντιγράφουμε... Έτσι σχεδόν πάντα καταλήγουμε στα ίδια προβλήματα. Σε αυτή την περίπτωση όμως, δεν είμαι βέβαιος....)

Ναι άλλαξε ο μανολιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς .
Τα ίδια παντελάκι μου τα ίδια παντελή μου ααχαχαχαχα.
45 Γιάννηδες ενός κοκόρου γνώσει .

και ένα δικό μου ,
την γνώσει πολύ ε μίσησαν , το κλέψιμο κανίς , ααχαχαχα

να είσαι καλά.
tsopanos

Μέλος από: 07 Ιουν 2006

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2006 00:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

xaaxaaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxax
sopa organismos tempelidwn ellados kynos ote ,-
alla mhn stenaxorgiese na kytas mrosta h aimoroyfixtres h ales h allaneres poy me to dikomas hdrota akoyson akoyson les kai den jeroyme oti mas doyleboyn xontra kai mas ta pernoyn sthn cixra kai ntabatzilidika mas kanoyne kai xari leh mas dinoyn 500 lepta na milame reeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee poy katantisame o ote loipon einai agios mros sths kiniths ta aimostagh kai pamloyta terata toy pagkosmioy sygketrotismoy kai ths antlishs plhroforion .- kytajetai emros isos na mphte pio h malon mpoyme pio bauia sto toynel pios na jeri arage???.-
Cha0s
SysAdmin

Μέλος από: 28 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 2
Νέα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 25 Ιουλ 2006 11:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Γιάννη εγώ στο έλεγα!

Βγάλε κάνα λινκ με το AWMN!

Και τσάμπα internet και icall να κάνεις την δουλειά σου!

Πρόσεξε όμως μην βγάλεις κανένα site σου wireless γιατί θα σε κόψουν για εμπορική εκμετάλευση!

Μόνο η ACN μπορεί να χρησιμοποιεί το δίκτυο ΜΑΣ για να πουλάει το icall

Τι μας πέρασες; Έτσι τυχαίους;

Μέλος από: 26 Ιαν 2006

View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 26 Ιουλ 2006 13:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cdhyper ανέφερε:
Cordis άμα δεν σ'αρέσει ψώνισε από αλλού. Ο ΟΤΕ είναι πλέον ιδιωτική εταιρεία και επομένως λειτουργεί και ο ανταγωνισμός. Σωστά δεν σκέφτομαι; Let me think...

yparxei alli etaireia stin Ellada pou exei tilefwniko diktio? kai sto katw katw oti tilefwnia kai na exeis ton OTE ton plirwneis.alla stin Ellada pote kamia dimosia epixeirisi then plirwse apozimiwsi stous katanalwtes tis gia tis zimies pou prokalei
Cha0s
SysAdmin

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Ιουλ 2006 13:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μπορείς να βάλεις dsl από vivodi με full llu και να παίζεις με voip.

Ούτε ΟΤΕ ούτε τίποτα.

Μέλος από: 21 Οκτ 2002

Περιοχή: Back to Greece
View users profile Send email to user Visit posters website
blog flickr picasa facebook linkedin twitter 
friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 28 Ιουλ 2006 23:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν είναι αναγκαστικό να παίζεις με Voip και κανονική τηλεφωνία μπορείς να έχεις αποκλειστικά από Vivodi

Cha0s
SysAdmin

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 30 Ιουλ 2006 11:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν το έχω ψάξει το θέμα να είμαι ειλικρινής, μιας και χρησιμοποιώ μόνο το κινητό για τηλέφωνα.

Το κουλό της υπόθεσης με τον ΟΤΕ..

Μετακόμισα πριν μία βδομάδα.
Έκανα αίτηση μεταφοράς της γραμμής.
Η γραμμή δεν λειτουργεί στο παλιό σπίτι, αλλά DSL έχω ακόμη
(Έχω βγάλει λινκ με το παλιό σπίτι μέχρι να μεταφερθεί η γραμμή, ώστε να έχω internet να κάνω την δουλειά μου )

Επειδή είμαι σίγουρος ότι κάποια πατάτα θα κάνουν οι ΟΤΕτζήδες...

Στάνταρ δεν θα με βάλουν στην ίδια πόρτα μετά την μεταφορά (δεν με χαλάει αυτό βασικά - είμαι στο πιλωτικό πρόγραμμα αναβάθμισης του ΟΤΕ και σέρνομαι ToolTimes at work ).

Στάνταρ θα γίνει μπέρδεμα κάπου μιας και στις πληροφορίες του ΟΤΕ ούτε οι ίδιοι δεν ξέρανε να μου πουν τι παίζει με την μεταφορά γραμμής & DSL.

Οπότε στάνταρ θα μείνω κάποιες μέρες χωρίς internet
No matter what, ο πελάτης την πληρώνει στην τελική

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Αυγ 2006 11:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μέχρι πότε είπες Γιάννη ότι δεν θα έχεις τηλ;

χαχαχα

Εμένα μία απλή μεταφορά ζήτησα και μου λένε μετά τις 23 Αυγούστου, και την αίτηση την έκανα μία βδομάδα πριν

Φταίω να τους πάρω να τους αρχίσω τα βρισίδια;

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 01 Αυγ 2006 15:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πήγαινε από εκεί και βρίσε αβέρτα!

Ένα προβληματάκι είχα στην Πάτρα και περίμενα τον τεχνικό 15 μέρες...

Μόλις πήγα από εκεί και έριξα τα "γαλλικά" μου, γύρισα σπίτι και βρήκα τον τεχνικό να με περιμένει!

SysAdmin

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Αυγ 2006 16:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Η πλάκα είναι ότι πριν κάνω την αίτηση ρώτησα αν θα γίνει πριν το αύγουστο και μου είπαν ναι, και οτι δεν παίζει πρόβλημα με τις άδειες των τεχνικών και **** μπλε

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 01 Αυγ 2006 16:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Kαι ξαναλέω...
Πήγαινε και φώναξε...
Γίνε "τρυφερός" με τους ίδιους και το σόι τους...

Yγ: Θα έλεγα σαν ποιούς αντιμετωπίζω τους ΟΤΕτζίδες (ειδικά στις μεγάλες πόλεις που σε "γράφουν" επειδικτικότερα), αλλά μετά θα με πείτε ρατσιστή!

SysAdmin

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Αυγ 2006 19:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Προς το παρών καβατζώθηκα από αλλού

Για 20 μέρες θα αντέξω να χρησιμοποιώ μόνο mail, λίγο surfing και ssh για τους servers.

Ότι κάνω έτσι και αλλιώς δηλαδή

Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Τώρα είναι 22 Ιαν 2017 12:08 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites