freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Ακυρώνονται οι καταχωρήσεις 74.000 .eu domain names

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [11 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: domainnames Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 10:01    Θέμα: Ακυρώνονται οι καταχωρήσεις 74.000 .eu domain names Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ακυρώνονται οι καταχωρήσεις 74.000 .eu domain names
Σε μια σιωπηρή αποδοχή των αδυναμιών στη διαδικασία εγγραφής του, το EURid, η μη κερδοσκοπική οργάνωση που διαχειρίζεται το top level domain .eu στο Διαδίκτυο, έχει αναστείλει 74.000 .eu domain names και έχει μηνύσει 400 καταχωρητές για "αποθήκευση" των ονομάτων - δηλαδή συστηματικά αποκτώντας μεγάλους αριθμούς domain names με την πρόθεση πώλησης τους για υψηλές τιμές.

Διαβάστε περισσότερα... http://www.itwire.com.au/content/view/5093/127/

Μέλος από: 25 Απρ 2006
Περιοχή: localhost
View users profile Visit posters website
linkedin 
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 10:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πολύ καλή κίνηση και λογική. Την είδαν όλοι 'επενδυτές', νέα μόδα η επένδυση σε domain name.

Honorary Member

Μέλος από: 30 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2

ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 13:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Και πώς θα μάθουμε αν μάς ακυρώσουν το δικό μας;Έχω κατοχυρώσει ένα.

fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 13:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

δοκιμασε να το αγορασεις ξανα να δουμε τι θα σου πει το συστημα

Honorary Member

Μέλος από: 30 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2

ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2006 13:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μή διαθέσιμο μού λέει.Άρα δεν έχω προβλημα

cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 486
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 30 Ιουλ 2006 00:53    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

δε νομίζω ότι αυτό λέει κάτι.. αυτά τα domains έτσι κι αλλιώς δε θα είναι διαθέσιμα για κανέναν μέχρι την δικάσιμο που είναι τον Οκτώβριο.

orfeo

Μέλος από: 17 Μαη 2001
Περιοχή: Αθήνα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Αυγ 2006 13:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το θέμα για το οποίο μιλάει το άρθρο έχει να κάνει καθαρά με 4 εταιρίες καταχωρητές που έιχαν κάνει και άλλες εταιρίες φαντάσματα για να κλείσουν όσα domain μπορούν.

Αν έχεις κλείσει το domain σου "καλή τι πίστη" δεν έχεις να ανυσηχείς για τίποτα.

Επίσης δοκίμασε το whois. Τα domain που είναι μπλεγμένα είναι on hold. ενώ όλα τα άλλα είναι καταχωρημένα.

Η αρχή των EU λέει ότι θα συνεχίσει τους ελέγχους για να βρει και άλλους παραβάτες των όρων της σύμβασης. Είμαι σίγουρος ότι θα βρει, ελπίζω μόνο να το κυνηγήσει.
YAziDis

Μέλος από: 07 Δεκ 2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
ΜήνυμαΣτις: 02 Αυγ 2006 16:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μπορούμε να μάθουμε από πουθενά αν εμπλέκονται και ελληνικές εταιρίες σε αυτό το σκάνδαλο; Θα ήταν ενδιαφέρον ..
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 486
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 03 Αυγ 2006 12:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Η Αρχή έχει ενημερώσει ότι όσα ανήκουν σε ιδιώτες θα είναι ενεργά, ακόμα κι αν είναι στις εμπλεκόμενες εταιρείες, οπότε δε νομίζω ότι κάποιος ιδιώτης έχει να φοβηθεί τίποτα.

Για Ελληνικές εταιρείες δε γνωρίζω να υπάρχουν, απ' ότι ξέρω είναι χωμένες μόνο Αγγλικές και Αμερικάνικες.

islander

Μέλος από: 07 Αυγ 2006
Περιοχή: Σαντορίνη
ΜήνυμαΣτις: 12 Αυγ 2006 19:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Geia se olous. Kai ego koitaks ata dika mou, einai ola ok!

Μέλος από: 18 Ιουλ 2005

ΜήνυμαΣτις: 14 Αυγ 2006 22:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

apo pou mpori na kanis register ena domain xoris na to plirosis gia 5 meres? kapou ixa diavasi ena tetio arthro, den thimame omos se pio periodiko
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [11 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Τώρα είναι 27 Μαρ 2017 08:36 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites