freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Δακτύλιος και η απόλυτη σχιζοφρένεια στην Ελλάδα του 2006

Forum index » Διάφορα » Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [13 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: Ελλάδα Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 31 Αυγ 2006 14:03    Θέμα: Δακτύλιος και η απόλυτη σχιζοφρένεια στην Ελλάδα του 2006 Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δακτύλιος και η απόλυτη σχιζοφρένεια στην Ελλάδα του 2006
Αύριο πρώτη του μήνα θέλω να πάω την γυναίκα μου να κάνει κάποια εξέταση σε ένα θεραπευτήριο του ΙΚΑ στο κέντρο της Αθήνας
Το αυτοκίνητο μου είναι ζυγό

Πήρα λοιπόν το 100 να ρωτήσω αν έχει Δακτύλιο αύριο

Πρώτη κλήση στο 100 ώρα 13:15
Ερώτηση... Αύριο έχει Δακτύλιο ??
Απάντηση... Ναι έχει

Πρώτη κλήση στην Τροχαία Αθηνών ώρα 13:16
Κλήση στο 2105248000 εσωτερικό 5
Ερώτηση... για σας αύριο έχει Δακτύλιο ??
Απάντηση... Όχι δεν έχει αλλά έρχεται από Δευτέρα

Δεύτερη κλήση στο 100 ώρα 13:18
Απάντηση... Έχει Δακτύλιο από σήμερα

Δεύτερη κλήση στην Τροχαία Αθηνών ώρα 13:18
Κλήση στο 2105248000 εσωτερικό 5
Ερώτηση... για σας αύριο έχει Δακτύλιο ??
Απάντηση... Όχι δεν έχει αλλά έρχεται από Δευτέρα
Εγώ... μπορείτε να ενημερώσετε το 100 για να μην λέει ότι θέλει ?
Απάντηση ... Βεβαίως θα το κάνουμε σας ευχαριστούμε για την ενημέρωση

Τρίτη κλήση στο 100 ώρα 13:19
Απάντηση... όχι έχει από Δευτέρα
Εγώ ... μπορώ να μιλήσω με τον προϊστάμενο Αξιωματικό ??
Απάντηση ... σας συνδέω παρακαλώ περιμένετε
Αξιωματικός ... παρακαλώ ??
Εγώ ... ναι για σας το όνομα μου είναι .... εχω καλέσει 3 φορές τα τελευταία 5 λεπτά να σας ρωτήσω αν έχει αύριο Δακτύλιο και μου έχετε δώσει τρεις διαφορετικές απαντήσεις τι ισχύει ??
Απάντηση ... κύριε υπάρχει σύγχυση δεν τα έχουν ξεκαθαρίσει ουτε οι υπεύθυνοι άλλοι έλεγαν από 26 Αυγούστου άλλοι από τέλος του μήνα ( είναι συγκεκριμένη ημερομηνία αυτό τώρα ? ) και άλλοι από Δευτέρα
Εγώ ... ναι αλλά από την Τροχαία μου είπαν από Δευτέρα
Απάντηση ... τοτε κύριε ισχύει ότι σας είπε η Τροχαία
Εγώ ... ευχαριστώ καλημέρα σας

Εγώ ... να βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο ( ευτυχώς το φυλάκιο που είμαι έχει ξύλινους τοίχους ) και να μην ξέρω τι να κάνω για αύριο

Θα μου κόψουν κλήση άμα θεωρητικά παραβιάσω τον Δακτύλιο ??

Εσείς τι λέτε για όλα αυτά ??

KGP
Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 31 Αυγ 2006 14:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

pare leoforio

cherouvim
Script Master

Μέλος από: 13 Ιουλ 2005
Βοηθήματα: 7
Νέα: 1
Scripts: 1

Περιοχή: Athens, Greece
View users profile Visit posters website
blog linkedin twitter 
ΜήνυμαΣτις: 31 Αυγ 2006 14:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

KGP ανέφερε:
pare leoforio
LOL

Μέλος από: 17 Νοε 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 31 Αυγ 2006 14:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δακτυλιο εχει απο 28-8 και εχτες που ημουν κεντρο σταματαγαν για ελεγχο-δακτυλιου.οποτε παρε λεωφορειο γιατι μπορει να μη σταθεις τυχερος.Σιγουρεψου πρωτα οτι το πιανει δακτυλιος εκει που θες να πας
aguila21
Honorary Member

Μέλος από: 30 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2

ΜήνυμαΣτις: 31 Αυγ 2006 15:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Είχα τηλ/σει στο "100" το 1999 να ρωτήσω αν η Διον.Αρεοπαγίτου είναι στο Δακτύλιο-τότε ήταν ανοιχτή-μου είπαν οχι δεν είναι,και μόλις πέρασα απο εκεί με σταμάτησαν...Ευτυχώς ο αστυνομικός ήταν καλός άνθρωπος και δε με έγραψε...

fiskilis
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 31 Αυγ 2006 15:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

georged ανέφερε:
Δακτυλιο εχει απο 28-8 και εχτες που ημουν κεντρο σταματαγαν για ελεγχο-δακτυλιου.οποτε παρε λεωφορειο γιατι μπορει να μη σταθεις τυχερος.Σιγουρεψου πρωτα οτι το πιανει δακτυλιος εκει που θες να πας

ετσι απο περιεργεια για παρε το 100 και ρωτα αν εχει και απο ποτε δακτυλιο

georged

Μέλος από: 17 Νοε 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 31 Αυγ 2006 15:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Λαθος στιγμη μου το λες.
ειχα παρει 17/8 και 23/8 και ρωτησα και στις δυο φορες 28/8 μου ειπαν.Αν και στο σταρ εγραφε 31/8 αρχιζει ο δακτυλιος.
Απλα φιλοι μου εχει δακτυλιο .μην φατε καμια κληση τζαμπα.ουτε εγω τον συμπαθω το κερατα αλλα τι να γινει.
Hermeia
Honorary Member

Μέλος από: 01 Αυγ 2004
Βοηθήματα: 4

Περιοχή: Αθήνα
ΜήνυμαΣτις: 01 Σεπ 2006 02:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

1. τον δακτύλιο τον αναφέρουν τακτικά οι πρωινάδικες ραδιοφωνικές εκπομπές των "ενημερωτικών" σταθμων
(αυτων που μιλανε 3 ώρες κι έπειτα βαζουνε μισο τραγουδι). Μας αναφέρουνε μαλιστα και ποια κυκλοφορουνε (τα μονα ή τα ζυγα..) - για την περίπτωση που δεν εχει ημερομηνία το ρολόϊ μας υποθέτω !
Δηλαδή, καλυτερα να ακους ράδιο, παρά να τηλεφωνεις στο 100

2. ο δακτύλιος έχει συγκεκριμενα "σκληρά" όρια, απο τότε που δημιουργήθηκε, και δεν εχουνε αλλάξει ποτέ.
Η Διονυσίου Αεροπαγίτου τυχαινει κι εναι (ακόμα!) αρκετά τετράγωνα μεσα.. οπότε πώς θα μπορουσες να κινηθεις (νομιμα) εκει μεσα και μετα να πηδήξεις εκτός δακτυλίου.. παραμένει ένα ακόμα ελληνικό μυστηριο.
Αν χρειαστεί, αναζητήστε ένα σχετικό χάρτη στο διαδίκτυο, ή χρησιμοποιείστε οποιοδήποτε παλιο αντίτυπο χάρτη (που να αναφέρει δακτύλιο) - ειναι σιγουρα πιο αξιόπιστο... απο τους ανευθυνοαρμόδιους.
Σε περίπτωση απελπισίας, καλεστε τις πληροφορίες της ΕΛΠΑ, θα σας απαντήσουν πιο υπεύθυνα.

Εγω έχω μια φιλενάδα επιχειρηματία, που είναι πάντα ενημερωμένη, για τις δουλιές της φυσικά. Αντί να ψάχνω, τηλεφωνώ στη Βασούλα.
- Εχει δακτύλιο αύριο ? " κι εκεινη μου απαντάει πάντα βιαστικά..
Μα αυριο είναι Σαββατο, Μα είναι καλοκαίρι, Μα είναι αργία, ή Και γιατί να μην έχει δηλαδη? - κι έτσι ξέρω με απόλυτη σιγουριά ..
Μονο που δεν μπορώ να την καλεσω τώρα..
Αν ειναι μεγάλη αναγκη να την πάρω το πρωί ?
("Μα εσύ έχεις μονό" θα μου πει.. )

Κάποτε τύχαινε τακτικά να περναω πρωί απο αρχες Συγγρού - απο Φρατζή προς Σύνταγμα, με μηχανάκι.
Το τί γινοτανε από μονα-ζυγα εκτός δικαιώματος ναναι μεσα στο δακτύλιο.. ενώ κάθε μερα ήταν περίπου οι ίδιοι οδηγοι, και καθε μερα είχε τροχαίους, και καθε (δεύτερη) μερα οι ίδιοι οδηγοι προσπαθουσαν να πεισουν τους ίδιους τροχαιους ότι δεν ήταν "μεσα" ..

ελας το μεγαλείο σου..

σε καλο σας!

Αν ειχαμε αλλη μια Ολυμπιακους να ετοιμάζουμε ίσως θα μπορουσαν να βελτιωθουν αρκετά οι συγκυνωνίες ώστε να μη χρειαζόμαστε αυτοκίνητο στο κεντρο.. αλλα ακομα εχει καιρο..

Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 01 Σεπ 2006 07:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αγαπητή Hermeia η Διον.Αρεοπαγίτου δεν είναι ανοιχτή πλέον...Στα πλαίσια της "Ένωσης αρχαιολογικών χώρων" την έκλεισαν.

KGP
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Σεπ 2006 07:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

kai ego tha apantiso se olous osous anchothikate me to sinthima pou chrisimopioun oi vretanoi teleutea

"my second car is a bus"

aguila21
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 01 Σεπ 2006 08:07    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εμένα είναι το πρώτο!!!

KGP
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Σεπ 2006 08:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

kai emena einai to tetarto...ti na kanoume etsi einai to "slogan" min to chalas tora hahahahaha

fiskilis
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 01 Σεπ 2006 13:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

τελικα δεν ειχε δακτυλιο προλαβα πριν το χαος των πανηγυρισμων να κανω την δουλεια μου κανονικα

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [13 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Το μέλλον των εξαγωγών στην Ελλάδα 2 AnnaGeorgiou 27 Απρ 2014 02:12
Zizo Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σε αυτό το γκαράζ γεννήθηκε η Google. Στην Ελλάδα θα ήταν παράνομο. 4 Insurer 05 Φεβ 2014 12:31
Insurer Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Το ΠΡΩΤΟ Hackers Community στην Ελλάδα - All4Grece.org 69 ViR4X 13 Φεβ 2013 22:27
nikolas27 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Το πρώτο GDG (Google Developer Group) στην Ελλάδα είναι εδώ! 8 aaatos 12 Φεβ 2013 00:51
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 23 Νοε 2014 01:34 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites