freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

"Αναπάντητες κλήσεις"

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [6 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
hawk

Μέλος από: 09 Σεπ 2006

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2006 01:53    Θέμα: "Αναπάντητες κλήσεις"
Περιγραφή θέματος: Πόσο στοιχίζουν οι "Αναπάντητες"? (Το θρύλερ των Dialers το παρακολουθείτε? Ε, κάτι ανάλογο είναι)
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πως θα σας φαίνονταν να βλέπατε ξαφνικά το λογαριασμό του κινητού σας να
λέει ότι οφείλετε 2,000 ευρώ?

Μάλλον θα γινόσασταν θηρίο, έτσι?

Για σκεφτείτε τώρα και απαντήστε :

"Καλείτε πίσω τις αναπάντητες κλήσεις για να δείτε ποιός σας κάλεσε?"

Εαν ναι, τότε κινδυνεύετε να δείτε αυτό το εξοργιστικό ποσό στον επόμενο
λογαριασμό σας.

Κι επειδή είναι πολλά τα λεφτά και θα θέλετε άλλα τόσα μετά σε καρδιολόγο,
διαβάστε καλύτερα με ηρεμία και βαθειές εισπνοές το παρακάτω, προτού την
πάθετε σαν κάποιους άτυχους συμπολίτες μας:

λεπτομέρειες στο link του ActionNemesis

http://actionnemesis.com/v2/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Και φυσικά...δεν χρειάζεται να σας το πούμε...προστατέψτε τους γνωστούς σας
ενημερώνοντάς τους....

Μέλος από: 01 Αυγ 2004
Βοηθήματα: 4

Περιοχή: Αθήνα
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2006 03:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

1.
φίλε,
Ε Λ Ε Ο Σ !
γιατί δεν βάζεις τη σελίδα σου στην κατηγορία "τη γνώμη σας για τη σελίδα μου", να την δουμε εκει και να πει το κάθε μέλος το καλυτερο που μπορει,
- αλλα προτιμας να μας βομβαρδίζεις με ενα σωρο μυνηματα-συνδέσμους.. ?

2, αναπάντητες κλήσεις
Επειδή η σελίδα σου μου κρέμασε τον υπολογιστη, να στα πω εδω..

Ας πουμε ότι εχω μια αναπάντητη χτες, απο τον αριθμό που αρχίζει απο
+30697... που απο όσο ξερω είναι CosmOTE
Τί πιθανότητες έχω να χρεωθώ περισσότερο απο όσο όλες τις κλήσεις προς Ελληνικα σταθερά και κινητά που μου υπόσχεται το πακετο της συνδεσής μου ?
Στη συγκεκριμενη περίπτωση ήταν απο το αντιρατσιστικο στέκι Ρεθύμνου, που με την ευκαιρία κάνει το Αντιρατσιστικο Ρεθυμνου-Κρήτης στις 23 & 24 Σεπτεμβρίου φέτος.

άλλη περίπτωση..
τα κινητα τώρα έχουν το βίτσιο να μην σου λένε πχ. "εχετε αναπάντητη από τη Βούλα" - σε περιπτώσεις που σε κάλεσε η Βούλα της οποίας το τηλέφωνο το "ξερει" το κινητό σου και όταν καλει η Βούλα σου γράφει το όνομά της και σου δειχνει τη φωτογραφία της..
- αλλα αδυνατει να το θυμαται για να στο πει στην υπενθύμιση της αναπάντης.. κι εσυ μετα πρέπει να τσεκάρεις στον κατόλογο που έκανες περσι, με όλα τα κινητα όλων σου των γνωστών σε αυξουσα σειρά των αριθμών τους (για να τα βρισκεις απο τον αριθμο) - μόνο που της Βούλας το κινητο το έμαθες φέτος, και δεν τη βρήκες στον περσινο καταλογο..

Το χειρότερο, αμα η Βούλα έχει το κινητό της δηλωμένο με απόκρυψη (να μην εμφανίζεται στους καταλόγους), τότε δεν σου δείχνει την εικόνα της όταν σε καλει - κι ας το ξερει ότι εσύ το ξέρεις το τηλ. της..
και σου δειχνει "αγνωστος αριθμος", όπως και στην ειδοποίηση αναπάνττης..
Εσύ βεβαια της είπες της γυναίκας ότι δεν μετράς τους 'αγνωστους αριθμους" και το πιθανότερο ειναι να μην τους απαντήσεις ποτέ άμα δεν εχεις κεφια για περιπέτειες.. και να σου κανει μηνυματα αμα δεν σε βρίσκει, αλλα το ξεχνάει η γυναικα και σου τηλεφωνει καμια φορα.. και περιμενεις τηλεφωνό της..
Στην περιπτωση αυτή βέβαια την καλείς εσύ κι ησυχάζεις!

Κι ετσι επιστρέφουμε στο βασικό ερώτημα 2. που ισχύει το ίδιο για όλους τους ελληνικους αριθμους που βλέπεις ότι είναι ελληνικά κινητά ή ελληνικά σταθερά
και που το συμβολαιο της παροχής σου επιμενει ότι χρεώνονται με το συγκεκριμενο τιμολόγιο που αγορασες για τη συνδεσή σου..
- και ποιες μπορει να ειναι οι πρόσθετες υπερχρεώσεις προς αυτά τα ελληνικά αναπάντητα τηλέφωνα που σε καλεσανε ?

μιλαμε για τηλέφωνα που αρχίζουν απο
+302....
και
+3069......

ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε απάντηση

Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 475
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2006 18:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δε θα μπορέσει να σου απαντήσει γιατί μας είχε πήξει στο spam..

glou

Μέλος από: 21 Μαρ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Οκτ 2006 15:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ti paixtike ? den katalava

Μέλος από: 16 Νοε 2005
Βοηθήματα: 9
Νέα: 3

Περιοχή: Στα αλατορυχεία της Ζουαζιλάνδης...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Οκτ 2006 16:37    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Hermeia ανέφερε:
Ας πουμε ότι εχω μια αναπάντητη χτες, απο τον αριθμό που αρχίζει απο
+30697... που απο όσο ξερω είναι CosmOTE

Απλά ένα σχόλιο... Δεν ισχύει απαραίτητα πλέον αυτό λόγω της μεταφερσιμότητας...

Πάντως η απάντησή σου ήταν όλα τα λεφτά...

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 13 Οκτ 2006 18:11    Θέμα: Re: "Αναπάντητες κλήσεις"
Περιγραφή θέματος: Πόσο στοιχίζουν οι "Αναπάντητες"? (Το θρύλερ των Dialers το παρακολουθείτε? Ε, κάτι ανάλογο είναι)
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

hawk ανέφερε:
"Καλείτε πίσω τις αναπάντητες κλήσεις για να δείτε ποιός σας κάλεσε?".

για να το κανει καποιος αυτο θα πρεπει να ειναι πολυ ηλιθιος να το κανει και καλα να παθει να πληρωσει τοσα και ακομα περισσοτερα

Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [6 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Τώρα είναι 05 Δεκ 2016 10:26 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites