freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

[Review] Οι πειρατές τις Καραϊβικής - το σεντούκι του νεκρoύ

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Κινηματογράφος - Θέατρο
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [19 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: review Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 476
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 02 Οκτ 2006 17:21    Θέμα: [Review] Οι πειρατές τις Καραϊβικής - το σεντούκι του νεκρoύ Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Pirates of the Caribbean : Dead Man`s Chest

Η ταινία ήταν μια απογοήτευση για εμένα.

Έχοντας στο νου μου την πολύ καλή Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl περίμενα μια ανάλογη συνέχεια. Αντί αυτού είδα μια ταινία χωρίς κάποια συνοχή και με ένα μετέωρο σενάριο που προσπαθούσαν με κάθε τρόπο να το κρύψουν τα ψηφιακά εφε και ο υπερβάλλον ζήλος του Johnny Depp. Σε πολλές φάσεις, ο αγαπημένος μου ηθοποιός, υπέρβαλε κάνοντας γκριμάτσες και σπασμωδικές κινήσεις προσπαθώντας να μαζέψει τα ασυμμάζευτα. Στην "Charlie and the Chocolate Factory" το είχε καταφέρει και την είχε κρατήσει σε αξιοπρεπή πλαίσια, αλλά εδώ δε συμμαζευόταν με τίποτα. Σε κάποιες στιγμές είχα την εντύπωση ότι έβλεπα το Lord of the Rings. Τελικά το κόμπλεξ που έχει δημιουργήσει αυτή η ταινία είναι για μερικούς ανυπέρβλητο. Σκέτα πεταμένα εφε ποτέ δεν έκαναν μια ταινία, η ταινία ξεκινάει από το μεστό και σταθερό σενάριο.

Η υπέρτατη ξενέρα είναι το τελευταίο 10λεπτό που βασικά είναι το trailer του Pirates of the Caribbean Νο3. Παίδες; Αν ήθελα να δω trailer ταινίας θα το έβλεπα τσάμπα στο internet, δε θα έσκαγα 7,5 ευρώ...

Κατά τ' άλλα εκτός τον Johnny Depp που είχε κάποιες καλές στιγμές όλοι οι άλλοι πέρασαν από το πανί τελείως αδιάφορα.

Johnny Depp....Captain Jack Sparrow
Orlando Bloom....Will Turner
Keira Knightley.... Elizabeth Swann
Naomie Harris.... Tia Dalma
Bill Nighy.... Davey Jones

Giannis78

Μέλος από: 11 Οκτ 2005
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Assigned by DHCP
facebook linkedin twitter 
ΜήνυμαΣτις: 03 Οκτ 2006 14:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

kai emena den mou arese kamia sxesi me to proto....
Ypervoli tha elega poly se ayto.

Honorary Member

Μέλος από: 25 Μαη 2005
Περιοχή: ..:: Not in Portland ::..
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Οκτ 2006 18:25    Θέμα: Re: [Review] Οι πειρατές τις Καραϊβικής - το σεντούκι του νε Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
Αν ήθελα να δω trailer ταινίας θα το έβλεπα τσάμπα στο internet, δε θα έσκαγα 7,5 ευρώ...

Μόνο;; Εγώ 9 είχα δώσει.

Καταρχήν, ΦΑΙΝΟΤΑΝ ότι η ταινία ήταν καθαρά για να βγάλουν κάτι. Τεσπα. Ας περιμένουμε κάτι καλύτερο από το 3ο.

(ΤΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΤΕΛΟΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΓΜΤ;; )

Μέλος από: 14 Απρ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 04 Οκτ 2006 00:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ηταν το τέλος που εχουν οι ταινείες που τις τραβάνε κυριολεκτικά από τα μαλλιά για να βγει και τρίτη ταινεία..
Τελικα τα sequels ειναι η καταστροφή μιας καλής ταινείας

Programmers are programmers because they like to code
MichalisS
Honorary Member

Μέλος από: 03 Ιαν 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 04 Οκτ 2006 01:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το είδα πριν λίγο...
Λίγο Χάρυ Πότερ μου θύμισε...
Ο πιο επιτυχημένος ρόλος ήταν της μαϊμούς! Άντε και του παπαγάλου...
crisav

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 04 Οκτ 2006 14:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

shadow ανέφερε:
Ηταν το τέλος που εχουν οι ταινείες που τις τραβάνε κυριολεκτικά από τα μαλλιά για να βγει και τρίτη ταινεία..

Ταινία
id12586
στις καρδιές μας

Μέλος από: 23 Ιουν 2003
Βοηθήματα: 6
Νέα: 1

Περιοχή: Far away
View users profile
blog deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 04 Οκτ 2006 15:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εντάξει χαλάρωσε

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 04 Οκτ 2006 17:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Χαλαρός είμαι.
NAT
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 04 Οκτ 2006 17:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

shadow ανέφερε:

Μην το λες. Πολλές φορές μία τριλογία μπορεί να είναι υπέροχη κ να μετράνε όλα. Όμως, η υπερβολή κ η σπασμωδικότητα είναι αυτά που χαλάνε μία ταινία. Για μένα, λάθος τους όλη αυτή η βιασύνη για να βγάλουν το 2ο μέρος. Έπρεπε να περιμένουν, αν ήθελαν να έχει την ίδια ανταπόκριση κ επιτυχία. Τσάμπα τα εφέ κι όλος αυτός ο ντόρος.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 04 Οκτ 2006 20:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

με εξαιρεση το lord of the rings ολες οι αλλες τριλογιες που θυμαμαι ειναι του ιδιου στυλ..
Καταπληκτική η πρώτη ταινία , μετριοτατη η δεύτερη και καλή η τρίτη..ενταξει θα κοπουν παραπανω εισητήρια δε λέω αλλα το αποτελεσμα ειναι χαλια τελικα...

NAT
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 06 Οκτ 2006 23:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ναι, γιατί έχουν γευτεί τα κέρδη κ δε δίνουν κ τόσο βάση στα άλλα. Εξάλλου, είναι δύσκολο στις μέρες μας μία ταινία να είναι καλή' σπανίως βγαίνουν ταινίες που να μας καθηλώνουν. Το ίδιο λάθος κ με τα remake εξάλλου, νομίζουν ότι επειδή είχε επιτυχία θα συνεχίσει να 'χει. Μέγα λάθος! Γι' αυτό κ τα περισσότερα είναι πατάτες! (Άλλα χωράφια, βέβαια, αυτά )

Μέλος από: 03 Μαη 2000
Βοηθήματα: 6
Νέα: 5
Scripts: 4

Περιοχή: Εξάρχεια
blog portfolio picasa myspace facebook linkedin 
hi5 sync twitter deviantART digg del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 29 Ιαν 2007 20:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

shadow ανέφερε:
με εξαιρεση το lord of the rings ολες οι αλλες τριλογιες που θυμαμαι ειναι του ιδιου στυλ..
Καταπληκτική η πρώτη ταινία , μετριοτατη η δεύτερη και καλή η τρίτη..ενταξει θα κοπουν παραπανω εισητήρια δε λέω αλλα το αποτελεσμα ειναι χαλια τελικα...

Για μένα οι εξαιρέσεις είναι 2:
lord of the rings και matrix

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 29 Ιαν 2007 22:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

xmm στο matrix εαν έλειπε το ΙΙ θα ήταν πολύ καλύτερα, αν και γενικα ειμαι fan της ταινείας

deninho
Super Moderator

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Νέα: 3

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 30 Ιαν 2007 01:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

στις καλύτερες τριλογίες θα πρόσθετα και το Νονο. Ίσως το τελευταιο κομματι να χαλάει την πολύ καλή αισθηση των δύο πρώτων ταινιών, αλλά και πάλι δεν ειναι σαβούρα απλά για να πουμε ότι καναμε τριλογια

Μέλος από: 20 Σεπ 2005
Περιοχή: Δραπετσώνα
View users profile
myspace facebook 
ΜήνυμαΣτις: 30 Ιαν 2007 14:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Lol αν είναι να μιλήσουμε για τριλογίες καλύτερα να ανοίξουμε κανένα καινούργιο θέμα γιατί έχει πολύ ψωμί.

Τέσπα πάντως το Deam Man's Chest ήταν απλά μια προσπάθεια να προσελκύσουν κοινό και για την τρίτη ταινία της σειράς, που μάλλον θα είναι καλή. Πολλά κενά και ήταν ένα ας πούμε "δίωρο trailer" του τρίτου μέρους.

Αλλά αν μιλάμε για τριλογίες δεν θα πρέπει να ξεχάσουμε τα Star Wars, τα τρία πρώτα εννοώ γιατί τα τρία επόμενα παρόλο που εμένα μου άρεσαν καθώς είμαι fan του είδους με τίποτα δεν ήταν σαν τα 3 πρώτα. Και φυσικά το Indiana Jones, που δεν ξέρω τι λέτε αλλά ήταν πάρα πολύ διασκεδαστικά.

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [19 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Κινηματογράφος - Θέατρο
Τώρα είναι 08 Δεκ 2016 11:47 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites