freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Μήνυση κατά του blogme.gr

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 11 από 15 [214 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
Serpatinas

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 1
Νέα: 2

Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Γιάννενα - Καρπενήσι
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 26 Νοε 2006 18:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πριν καιρό (ένα χρόνο περίπου) είχα μια σελίδα που πρόσφερε δωρεάν υπηρεσίες bloging. Κάποιοι υπάλληλοι μια εταιρείας κινητής τηλεφωνίας έκαναν ένα blog και κατέγγελαν ορισμένα πράγματα που γινόταν μέσα στην εταιρεία.

Σε λίγες μέρες είχα τηλεφώνημα από τον νομικό σύμβουλο της εταιρείας και με απείλησε ότι εάν δεν διέγραφα το συγκεκριμένο blog θα στρέφονταν νομικά εναντίον μου....

Θέλω να είναι το internet πραγματικά ελεύθερος χώρος διακίνησης ιδεών και έκφρασης.
Μπορώ?

Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Νοε 2006 21:52    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

eksartate pos tous eiches "desei" autous pou egrapsan oti egrapsan kai pos ksechorizes esena apo autous kai me pio tropo.

kai vevea an eiches otidipote plirofories schetika me autous px IPs gia na tis doseis on request -valid request milame panta-

o dikigoros -aka nomikos sinvoulos- ekane tin doulia tou kai kalos eprakse esi se periptosi pou pigene para pera ti tha ekanes an mporouses?

ego mechri stigmis apo ellada echo dechtei ou oliges apeiles...dio prospathisan na to kanoun kai sosta/tipika...... me proeidopiiseis.... kalos i kakos "meinane sta logia" den prochorisane kai oute me poliendiefere kathos kai nomiki prostasia echo kai opios thelei na gaugisei as gaugisei sti sosti glosa allios "no katalevei"....

fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 01 Δεκ 2006 21:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

pc magazine Δεκεμβριος 2006 σελιδες 24,25

Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Δεκ 2006 23:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

pantos i idea mou einai i o blogme.gr vrike ena kala kai tsampe promo?....

georgemakaronis

Μέλος από: 10 Φεβ 2006

Περιοχή: Παλαιό Φάληρο
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Δεκ 2006 01:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αυτά είναι τα χάλια μας.Τώρα μπορούμε να είμαστε περίφανοι και να κοιμόμαστε ήσυχοι τα βράδια σαν καλοί χριστιανοί μισαλλάδοξες, ρατσιστές και πουριτανοί.Γιατί την ζωή μας την επιλέγουμε να την ζούμε όπως εμείς θέλουμε με όσα κάνουμε ή με όσα δεν κάνουμε.Αλλά πρέπει να προσευχόμαστε και να ελπίζουμε γιατί όσο και να προσπαθούμε δεν έχουμε καταφέρει να γίνουμε Ιράκ.Κρίμα, ένας λαός με τόση ιστορία...κι όμως αξίζαμε περισσότερα.

Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Δεκ 2006 14:44    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

kai ego ksanaepanalanvano...oti oloi kai kala logo tou internet kai kala tis eleutherias tou logou kai kala kai kala pirame to meros tou blogme...

kai me vasi ta parapano... kserei kaneis na mou pei an echei diavasei to katigoritirio???? i apla leme oti theloume kai ipostirizoume oti mas sinferei...ekso apo ton choro panta

cdhyper
Literature Moderator

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 02 Δεκ 2006 20:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ δεν έχω διαβάσει το κατηγορητήριο αλλά επειδή ξέρω προσωπικά το παιδί, γνωρίζω ότι και στο κρατητήριο πέρασε μια νύχτα και τους σκληρούς δίσκους κατέσχεσαν και ψυχική ταλαιπωρία υπέστη και σημάνθηκε από την αστυνομία.

Εγώ όλα τα παραπάνω δεν θα τα αντάλλαζα με ένα promo μιας ιστοσελίδας.

KGP
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Δεκ 2006 20:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cdhyper ανέφερε:
Εγώ δεν έχω διαβάσει το κατηγορητήριο αλλά επειδή ξέρω προσωπικά το παιδί, γνωρίζω ότι και στο κρατητήριο πέρασε μια νύχτα και τους σκληρούς δίσκους κατέσχεσαν και ψυχική ταλαιπωρία υπέστη και σημάνθηκε από την αστυνομία.

Εγώ όλα τα παραπάνω δεν θα τα αντάλλαζα με ένα promo μιας ιστοσελίδας.

e kai? epidi psichologika egine rakos/talaiporithikes, simanthike, tou egine kataschesi...e kai ti me auto?

ola ginane gia kapio logo kai me kapia aformi -minisi- alla kaneis den epikentrothike sto katigoritirio kai gia pion/pious akrivos logo/ous edose o eisageleas tin entoli na prochorisei i astinomia ektelestika se auta pou ekane.

episis to thema tis diafimisis isos den to ethesa sosta...enoousa oti sto telos katelikse sto na "diafimizete" ipostirizete choris kapia safi aitia apla sto onoma tis eleutherias tou logou kai tou internet genikotera choris kaneis na prosdiorizeis safestata kai me theseis os pros to pou ipirkse "mi sosti" energia.

tora an tha ta antalazes i ochi me promo mias istoselidas i ochi... ta panta einai schetika... pote den ksereis...

me liga logia apla epimeno oti oloi einai iper kapiou choris na kseroun -ipotheto- giati einai enantion tou allou.

kales oi eparseis... alla ochi eparseis tis mizerias kai malista choris na kseroume giati

cdhyper
Literature Moderator

ΜήνυμαΣτις: 02 Δεκ 2006 21:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ γνωρίζω και τον λόγο και το παρασκήνιο και την άλλη πλευρά τι υποστήριξε. Σου είπα ξέρω προσωπικά το παιδί αλλά έχω έγκυρες πηγές και από την άλλη πλευρά. Το όλο ζήτημα είναι παράνοια και συμβαίνει μόνο στην Ελλάδα. Αυτή είνια η γνώμη μου βέβαια και δεν απαιτώ να την ενστερνιστείς καθώς δεν μπορώ να σου δώσω αποδείξεις, αλλά και να μπορούσα δεν θα τις έδινα έτσι αβίαστα εκθέτοντας κόσμο που δεν θέλω.

KGP
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Δεκ 2006 21:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

signomi sinepithete alla kai na mou tis eleges pali tha sou elega oti thelo na do to episimo katigoritirio gia na do kai mono mou "episima" kai ochi ti leei to makri tou kai to konto tou enos tou allou tou paralou... gia na mporo na ekfero gnomi.

episis na toniso oti mporei na sas fenete paranoia alla tetiou eidous katastaseis sinvenoun kai sichna sto eksoteriko apla den vgazoun tin mizeria tin "elladiki" giati kalos i kakos o kathenas apo emas echei dikaiomata kai mporei na ta askisei kai "logo" echoun meta oi apofaseis ton dikastirion kai ochi tou kathenos "wanna be dikigorou" ....

cdhyper
Literature Moderator

ΜήνυμαΣτις: 02 Δεκ 2006 21:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το κατηγορητήριο προφανώς θα λέει με αυτά που ήδη ξέρω ότι ο συγκεκριμένος άνθρωπος ως επεξεργαστής rss δεδομένων συκοφάντησε και στράφηκε εναντίον του φυσικού προσώπου τάδε. Μα ό,τι και να έγινε, όποια κατηγορία και να ειπώθηκε, δεν στέκει, πρόκειται για rss, αυτοματοποιημένο και μη λογοκριμένο από τον ιδιοκτήτη του. Ο ιδιοκτήτης δεν φίλτραρε πληροφορίες και δεν επενέβαινε σε αυτές (υπάρχει και ανάλογη κοινοτική οδηγία επειδή αρέσκεσαι σε αυτά). Νομικά είναι σα να κατηγορείς το google. Να μου πεις η Κίνα κατάφερε και το λογόκρινε, αλλά όπως είπε και ο Google: Few results is better than no results at all.

KGP
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Δεκ 2006 21:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

to profanos me tin pragmatikotita se teties periptoseis echei megali diafora... gia auto epimeno kai leo oti an den kseroume me vasi ti kai pos kai giati edose o eisageleas entoli kai ti akrivos lene "ta chartia" ola ta alla einai "profanos" paparologies... (pano kato)

cdhyper
Literature Moderator

ΜήνυμαΣτις: 03 Δεκ 2006 02:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εσύ τι κατηγορία θα στοιχειοθετούσες για να βάλεις στη φυλακή έναν rss reader; Πέσμου μια οποιαδήποτε.

KGP
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Δεκ 2006 02:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

...den eime o minitis... oute eimoun o eisaggeleas pou stoichiothetise tin oli diadikasia kai pire tin apofasi na to prochorisei.

echeis to katigoritirio... kai me vasi pia aitia prochorise i oli diadikasia? an ochi tote oti erotiseis kai na kaneis einai atopo opos kai opiadipote kritiki (me taktiki radio arvila...)

giati vlepo oti siga siga....tha pame se erotimata tou style oi nomoi ftiachtikan gia tous anthropous i oi anthropoi gia tous nomous kai akoma parapera

iffor

Μέλος από: 14 Μαη 2005
Scripts: 1

Περιοχή: Παράδεισος
ΜήνυμαΣτις: 05 Δεκ 2006 14:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

fefeli ανέφερε:

(μια και τριγυρνάει το Banner που έκανα εδώ και εκεί...)

Τώρα τριγυρνάει και σε περιοδικά...!!!

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 11 από 15 [214 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Τώρα είναι 30 Μαρ 2017 06:47 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites