Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Nokia ? Πάλι Nokia ?

Απόψεις, σχόλια και συζητήσεις για τις προσφερόμενες υπηρεσίες και τις συσκευές.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Nokia ? Πάλι Nokia ?

Δημοσίευση από steki-man » 23 Ιαν 2003 13:46

Γειά σας ! Είμαι σίγουρος ότι το θέμα αυτό θα έχει πολλά topics και αυτό γιατί σίγουρα ΟΛΟΙ έχουμε απαγοητευτεί από τη ΝΟΚΙΑ αλλά επιμένουμε ΝΟΚΙΑ !!!!!
Λοιπόν δεν θα σας πω για το τελευταίο κουφό που άκουσα ότι το μοντέλο 8310 νομίζω, ενός συναδέλφου εδώ ,είχε τα τηλέφωνα του όλα καταχωρημένα στη μνήμη της συσκευής και του έσβησαν όλα.
Επίσης ένας φίλος μου με μοντέλο 3310 του έσβυσαν μόνα τους τα 7 από τα 10 μυνήματα που είχε αποθηκευμένα
Η δική μου ερώτηση είναι πιο πολύ για γνώμες , το κινητό μου εμένα είναι ΝΟΚΙΑ 3310 και η μπαταρία του τα έχει παίξει μάλλον
Ξεφορτίζει πολύ γρήγορα και όταν το βάζω να φορτίσει μέσα σε μισή ώρα μου δείχνει ότι φόρτισε
Τι να κάνω ? να πάρω μπαταρία καινούργια ? να πάρω λιθίου ? ή να πάρω άλλη συσκευή και αν ναι ποιά μάρκα πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη ? ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Nokia ? Πάλι Nokia ?

Δημοσίευση από Enigma » 23 Ιαν 2003 15:51

Μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία, γι'αυτό κοίταξε εάν μπορούν να την δουν σε κάποιο κατάστημα.
Και εγώ πιστός στην Nokia ήμουν, (σε εμένα παρουσίασε πρόβλημα η οθόνη, κατι μαύρα pixels) και το σκευτόμουν, τι να πάρω τώρα.

Τα Ericsson έλεγαν δεν έχουν καλά μενού.
Τελικά είπα μιας και παίρνω τώρα, να πάρω ένα νέας γενιάς να μου μείνει περισσότερο (πιστεύω).
Τελικά έδωσα κάτι παραπάνω και πήρα το Τ68ι.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την λειτουργικότητα, και την μπαταρία.
Για όσους ξέρουν η SONY έχει κάνει θαύματα στις μπαταρίες των φορητών της συσκευών.
Τα μενού είναι καταπληκτικά, και οι δυνατότητες πάρα πολλές.

Πιστεύω η SONY-Ericsson θα δώσει πολύ καλά κινητά τώρα. (Δες P800).

Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
xarisss
Επικοινωνία:

Nokia ? Πάλι Nokia ?

Δημοσίευση από xarisss » 23 Ιαν 2003 19:19

ki emena sto 3310 mou xalase i bataria kai tin allaxa.. (eixe ta idia simptomata me ti dikia sou..)
to kinito to eixa 2 xronia.. den einai 2 xronia arketos xronos zois gia mia epanafortizomeni bataria pou ti xrisimopoieis kathimerina?

exo meinei ligo piso, den parakoloutho tin texnologia ton kiniton, alla nomizo oti an eparna kainouria siskevi, pali nokia tha itan..
PRO-PRO.gr
Πρωτάθλημα Προγνωστικών

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Nokia ? Πάλι Nokia ?

Δημοσίευση από EneMe » 23 Ιαν 2003 22:29

Εγώ έχω ένα 3310 κι ένα 3330 (ένα "καλό" κι ένα για τις γυναίκες :P ).

Δεν έχω πρόβλημα με τις μπαταρίες αν και τα δύο τα έχω από τότε που πρωτοκυκλοφόρησαν...

Το γνωστό πρόβλημα οθόνης στο 8210 μου παρουσιάστηκε μετά από 11 μήνες ακριβώς και σε 1 ώρα ακριβώς η επισκευή είχε γίνει (εννοείται δωρεάν, εντός εγγύησης). Αντίθετα στον πατέρα μου που το πήρε μόλις πρωτοκυκλοφόρησε και το έχει ακόμα δεν έχει κάνει "τακ"! Και μιλάμε για εξαντλητική χρήση με την αρχική του μπαταρία...

Η ΝΟΚΙΑ είναι πρωτοπόρος, τί να λέμε τώρα, υιοθέτησε το στήσιμο των Windows (εικονίδια στο μενού και το σβήσιμο έγινε απλά μια εντολή), έφερε τις καινούργιες τεχνολογίες πρώτη (στις περισσότερες περιπτ'ωσεις τουλάχιστον).

Για τα Ericsson ακούω τα χειρότερα κυρίως λόγω της ιδιόμορφης κατανομής των χαρακτήρων στα πλήκτρα (για να γράψεις μια λέξη εξ'ολοκλήρου με ελληνικούς χαρακτήρες, θα σε πονέσει το χέρι σου!).
Κάποιοι αναφέρουν ότι και το μενού είναι σε ορισμένες περιπτ'ωσεις δύσχρηστο...

Η Panasonic προσπαθεί, αλλά είναι πάντα λίγο πίσω από τις άλλες εταιρίες... Ιδίως με το μοντέλο (δεν ξέρω πώς το λένε) που είναι γυαλιστερό και έχει "έγχρωμη" οθόνη...

Η Alcatel είναι λίγο απ'όλα και αρκετά αξιόπιστη... δεν ξέρω πολλά γι'αυτήν...

Εγώ ΝΟΚΙΑ και ξερό ψωμί! Τέλειο service και πολύ αξιόπιστα κινητά! Αν και ακούω διάφορα, στους φίλους μου και σε μένα προσωπικά δεν εμφανίζεται ποτέ πρόβλημα... :D

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Nokia ? Πάλι Nokia ?

Δημοσίευση από cordis » 23 Ιαν 2003 22:38

EneMe έγραψε:Εγώ έχω ένα 3310 κι ένα 3330 (ένα "καλό" κι ένα για τις γυναίκες :P ).
Μπορείς να μου δανίσεις λίγο αυτό για τις γυναίκες :P
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Nokia ? Πάλι Nokia ?

Δημοσίευση από EneMe » 23 Ιαν 2003 23:23

John Sclavos έγραψε:
EneMe έγραψε:Εγώ έχω ένα 3310 κι ένα 3330 (ένα "καλό" κι ένα για τις γυναίκες :P ).
Μπορείς να μου δανίσεις λίγο αυτό για τις γυναίκες :P
Για περιέγραψέ μου... Να σου προτείνω κι εγώ...

Πώς να την λένε;
Ηλικία;
Χρώμα μαλλιών/ματιών;

:P :P :P :P :P :P

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Nokia ? Πάλι Nokia ?

Δημοσίευση από steki-man » 24 Ιαν 2003 09:32

Αυτό για τις γυναίκες το έχω πάρει δεν είναι καλό ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧαχαΧΑΧΑΧαχα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
γιαννης
Επικοινωνία:

Nokia ? Πάλι Nokia ?

Δημοσίευση από γιαννης » 24 Ιαν 2003 10:14

pantos ta 3310 einai gnosto oti i proti fournia pou vgike eixe provlima.
ego me kanena nokia den eixa pote provlima, eixa omos me ola ta ericson pou perasan apo ta xeria mou.

tora exo to siemens C 55 kai eimai ikanopoiimenos. - rikstou mia matia prin katalikseis kapou.
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες