freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Nokia ? Πάλι Nokia ?

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [8 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: nokia Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
steki-man

Μέλος από: 20 Δεκ 2001

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 23 Ιαν 2003 13:46    Θέμα: Nokia ? Πάλι Nokia ? Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Γειά σας ! Είμαι σίγουρος ότι το θέμα αυτό θα έχει πολλά topics και αυτό γιατί σίγουρα ΟΛΟΙ έχουμε απαγοητευτεί από τη ΝΟΚΙΑ αλλά επιμένουμε ΝΟΚΙΑ !!!!!
Λοιπόν δεν θα σας πω για το τελευταίο κουφό που άκουσα ότι το μοντέλο 8310 νομίζω, ενός συναδέλφου εδώ ,είχε τα τηλέφωνα του όλα καταχωρημένα στη μνήμη της συσκευής και του έσβησαν όλα.
Επίσης ένας φίλος μου με μοντέλο 3310 του έσβυσαν μόνα τους τα 7 από τα 10 μυνήματα που είχε αποθηκευμένα
Η δική μου ερώτηση είναι πιο πολύ για γνώμες , το κινητό μου εμένα είναι ΝΟΚΙΑ 3310 και η μπαταρία του τα έχει παίξει μάλλον
Ξεφορτίζει πολύ γρήγορα και όταν το βάζω να φορτίσει μέσα σε μισή ώρα μου δείχνει ότι φόρτισε
Τι να κάνω ? να πάρω μπαταρία καινούργια ? να πάρω λιθίου ? ή να πάρω άλλη συσκευή και αν ναι ποιά μάρκα πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη ? ευχαριστώ
Enigma
Honorary Member

Μέλος από: 06 Δεκ 2002
Βοηθήματα: 7
Νέα: 19

Περιοχή: Athens
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Ιαν 2003 15:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία, γι'αυτό κοίταξε εάν μπορούν να την δουν σε κάποιο κατάστημα.
Και εγώ πιστός στην Nokia ήμουν, (σε εμένα παρουσίασε πρόβλημα η οθόνη, κατι μαύρα pixels) και το σκευτόμουν, τι να πάρω τώρα.

Τα Ericsson έλεγαν δεν έχουν καλά μενού.
Τελικά είπα μιας και παίρνω τώρα, να πάρω ένα νέας γενιάς να μου μείνει περισσότερο (πιστεύω).
Τελικά έδωσα κάτι παραπάνω και πήρα το Τ68ι.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την λειτουργικότητα, και την μπαταρία.
Για όσους ξέρουν η SONY link to SONY έχει κάνει θαύματα στις μπαταρίες των φορητών της συσκευών.
Τα μενού είναι καταπληκτικά, και οι δυνατότητες πάρα πολλές.

Πιστεύω η SONY-Ericsson θα δώσει πολύ καλά κινητά τώρα. (Δες P800).

Μέλος από: 06 Σεπ 2002
Περιοχή: Volos
ΜήνυμαΣτις: 23 Ιαν 2003 19:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ki emena sto 3310 mou xalase i bataria kai tin allaxa.. (eixe ta idia simptomata me ti dikia sou..)
to kinito to eixa 2 xronia.. den einai 2 xronia arketos xronos zois gia mia epanafortizomeni bataria pou ti xrisimopoieis kathimerina?

exo meinei ligo piso, den parakoloutho tin texnologia ton kiniton, alla nomizo oti an eparna kainouria siskevi, pali nokia tha itan..

Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 23 Ιαν 2003 22:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ έχω ένα 3310 κι ένα 3330 (ένα "καλό" κι ένα για τις γυναίκες ).

Δεν έχω πρόβλημα με τις μπαταρίες αν και τα δύο τα έχω από τότε που πρωτοκυκλοφόρησαν...

Το γνωστό πρόβλημα οθόνης στο 8210 μου παρουσιάστηκε μετά από 11 μήνες ακριβώς και σε 1 ώρα ακριβώς η επισκευή είχε γίνει (εννοείται δωρεάν, εντός εγγύησης). Αντίθετα στον πατέρα μου που το πήρε μόλις πρωτοκυκλοφόρησε και το έχει ακόμα δεν έχει κάνει "τακ"! Και μιλάμε για εξαντλητική χρήση με την αρχική του μπαταρία...

Η ΝΟΚΙΑ είναι πρωτοπόρος, τί να λέμε τώρα, υιοθέτησε το στήσιμο των Windows (εικονίδια στο μενού και το σβήσιμο έγινε απλά μια εντολή), έφερε τις καινούργιες τεχνολογίες πρώτη (στις περισσότερες περιπτ'ωσεις τουλάχιστον).

Για τα Ericsson ακούω τα χειρότερα κυρίως λόγω της ιδιόμορφης κατανομής των χαρακτήρων στα πλήκτρα (για να γράψεις μια λέξη εξ'ολοκλήρου με ελληνικούς χαρακτήρες, θα σε πονέσει το χέρι σου!).
Κάποιοι αναφέρουν ότι και το μενού είναι σε ορισμένες περιπτ'ωσεις δύσχρηστο...

Η Panasonic προσπαθεί, αλλά είναι πάντα λίγο πίσω από τις άλλες εταιρίες... Ιδίως με το μοντέλο (δεν ξέρω πώς το λένε) που είναι γυαλιστερό και έχει "έγχρωμη" οθόνη...

Η Alcatel είναι λίγο απ'όλα και αρκετά αξιόπιστη... δεν ξέρω πολλά γι'αυτήν...

Εγώ ΝΟΚΙΑ και ξερό ψωμί! Τέλειο service και πολύ αξιόπιστα κινητά! Αν και ακούω διάφορα, στους φίλους μου και σε μένα προσωπικά δεν εμφανίζεται ποτέ πρόβλημα...
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 478
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 23 Ιαν 2003 22:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

EneMe ανέφερε:

Μπορείς να μου δανίσεις λίγο αυτό για τις γυναίκες

EneMe
Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 23 Ιαν 2003 23:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

John Sclavos ανέφερε:
EneMe ανέφερε:

Μπορείς να μου δανίσεις λίγο αυτό για τις γυναίκες

Για περιέγραψέ μου... Να σου προτείνω κι εγώ...

Πώς να την λένε;
Ηλικία;
Χρώμα μαλλιών/ματιών;

steki-man

Μέλος από: 20 Δεκ 2001

ΜήνυμαΣτις: 24 Ιαν 2003 09:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αυτό για τις γυναίκες το έχω πάρει δεν είναι καλό ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧαχαΧΑΧΑΧαχα
γιαννης

Μέλος από: 25 Σεπ 2002

ΜήνυμαΣτις: 24 Ιαν 2003 10:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

pantos ta 3310 einai gnosto oti i proti fournia pou vgike eixe provlima.
ego me kanena nokia den eixa pote provlima, eixa omos me ola ta ericson pou perasan apo ta xeria mou.

tora exo to siemens C 55 kai eimai ikanopoiimenos. - rikstou mia matia prin katalikseis kapou.

Τώρα είναι 18 Ιαν 2017 16:07 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites