Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Μετατροπή πομπίνας 8mm σε DVD

Γενικά θέματα και ερωτήσεις σχετικά με τα προγράμματα επεξεργασίας εικόνας, video και ήχου.

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
crux

Δημοσίευση από crux » 28 Ιαν 2007 12:18

Δεν μπορώ να βρώ που μπορώ να κάνω μετατροπή πομπίνας του 1965 περίπου, 8mm σε DVD αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει !!!!! Οι πομπίνες περιέχουν βίντεο από παιδικά χρόνια και η αναπαραγωγή τους είναι πλέον αδύνατη.

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά !!!!!!![/code]

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 28 Ιαν 2007 13:08

Τώρα πια είναι λίγο δύσκολο αν έχεις Κανένα γνωστό σε κανένα ραδιοφωνικό σταθμό αυτοί έχουν ακόμα μπομπίνες αυτοί μπορούν να σε βοηθήσουν!!
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 28 Ιαν 2007 16:41

Θα πρέπει να την αναπαράγεις με μηχανή παλαιού τύπου σε "σχετικά ηχομονωμένο" σκοτεινό δωμάτιο και να βιντεοσκοπείς με μια ψηφιακή βιντεοκάμερα...

Έχω δει αποτέλεσμα τέτοιας διαδικασίας κι είναι πάρα πολύ καλό!

Εγώ πάντως αυτό σκοπεύω να κάνω σε λίγους μήνες, ώστε να "σώσω" το αρχείο του παππού μου...

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 28 Ιαν 2007 16:42

Το μόνο που θα χρειαστείς extra -αν δεν έχεις- είναι ένα τρίποδο 15 εκατοστών για την κάμερα (είχα πάει ένα στα 12 ευρώ από Radioshack)...

Απάντηση

Επιστροφή στο “επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες