Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Η ψυχη στο στομα

Σχολιάστε ή προτείνετε ταινίες που παίζονται στον κινηματογράφο, στην τηλεόραση ή κυκλοφορούν σε video και DVD. Ή κάποιο έργο που είδατε στο θέατρο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Η ψυχη στο στομα

Δημοσίευση από PanosIlio » 27 Μαρ 2007 13:04

Καταρχάς από εδώ δείτε την υπόθεση της ταινίας και κάποια στοιχεία για αυτή και τους συντελεστές της. Και εδώ διαβάστε μια συνέντευξη του πρωταγωνιστή της ταινίας Ερρίκου Λίτση.

Και τώρα η γνώμη μου. :P

Καταρχάς μου άρεσε. Αυτό που είδα δεν προσέβαλε καθόλου την αισθητική μου, οι βωμολοχίες καλώς ή κακώς είναι μέσα στη ζωή μας. Η ιστορία, όσο καταθλιπτική και απαισιόδοξη είναι άλλο τόσο αληθινή και ρεαλιστική είναι. Μπορεί να μην έχει συμβεί σε εμάς ούτε καν σε συγγενικό πρόσωπο αλλά σίγουρα κάπου θα έχουμε ακούσει όλοι για κάτι τέτοιο. Περιγράφει ακριβώς το αδιέξοδο στο οποίο μπορεί να βρεθεί ένας άνθρωπος, χωρίς να το θέλει, χωρίς να έχει φταίξει σε τίποτα και με καμία διέξοδο παρά μόνο το ξέσπασμα, με όποιον τρόπο μπορεί και συνήθως είναι ο λάθος τρόπος.

Δείτε τη, μπορεί να "ζοριστείτε" λίγο, μπορεί να νιώσετε άσχημα σε κάποιες σκηνές, σίγουρα δεν θα βγείτε από τον κινηματογράφο χαρούμενοι αλλά αξίζει πραγματικά να πάτε να τη δείτε.
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινηματογράφος - Θέατρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες