Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Μετατροπή κώδικα C++ σε C

Συζητήσεις για την γλώσσα C και C++

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
noname86

Δημοσίευση από noname86 » 01 Απρ 2007 18:44

Υπάρχει κάποιο εργαλείο που να μετατρέπει αυτόματα κώδικα C++ σε C ?
Αν όχι πως μπορεί να ενσωματωθεί κώδικας σε C++ σε ένα Project σε C ?

Άβαταρ μέλους
entrodus

Δημοσίευση από entrodus » 02 Απρ 2007 10:50

Χλωμό το βλέπω να υπάρχει κάτι τέτοιο.
Η C είναι πολύ πιο απλή γλώσσα, δεν υποστηρίζει καν object oriented programming.

Το αντίθετο σίγουρα θα γίνεται.
Μήπως εννοείς μετατροπή σε C# ?

noname86

Δημοσίευση από noname86 » 02 Απρ 2007 20:27

Μπα όχι από C σε C++ τεσπα μάλλον θα δοκιμάσω μια ανάμιξη του κώδικα της C με την C++
Δοκίμασα αυτά που λέει εδώ :
http://www.parashift.com/c++-faq-lite/m ... l#faq-32.7

αλλά τωρα έχω το εξής πρόβλημα αν βάλω το extern "C" στο header με τις συναρτήσεις σε C++ που θέλω να χρησημοποιήσω παίρνω το εξής λάθος 1>c:\documents and settings\user\τα έγγραφά μου\visual studio 2005\projects\pratt2.1\my.h(1) : error C2059: syntax error : 'string'
ένα βάλω το extern "C" στο cpp το εξής: 1>c:\documents and settings\user\τα έγγραφά μου\visual studio 2005\projects\pratt2.1\my.cpp(11) : error C2732: linkage specification contradicts earlier specification for 'cut'
και φυσικά χωρής extern "C": 1>C:\Documents and Settings\user\Τα έγγραφά μου\Visual Studio 2005\Projects\Pratt2\Debug\Pratt2.exe : fatal error LNK1120: 1 unresolved externals

:-?

Απάντηση

Επιστροφή στο “C, C++”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης