freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Δοκιμαστικές εκδόσεις Windows Vista:Επανεκκίνηση κάθε 2 ώρες

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [18 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: windowsvistaεκδόσεις Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
EneMe
Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
View users profile Visit posters website
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 26 Απρ 2007 12:29    Θέμα: Δοκιμαστικές εκδόσεις Windows Vista:Επανεκκίνηση κάθε 2 ώρες Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όπως φαίνεται, οι δοκιμαστικές εκδόσεις των Windows link to Windows Vista, που τόσοι χρήστες χρησιμοποιούν, φτάνουν στην ημερομηνία λήξης τους!

Συγκεκριμένα οι εκδόσεις Beta 2, RC1, και RC2 θα "πεθάνουν" στο τέλος Μαΐου!
Από 1η Ιουνίου και μετά θα κάνουν επανεκκίνηση του συστήματός σας ανά 2 ώρες!

Η λύση για όλους τους χρήστες είναι η αναβάθμιση του λειτουργικού σε κάποια εμπορική έκδοση (upgrade).

Περισσότερες πληροφορίες στο επίσημο site:
http://www.microsoft.com/windows/products/windowsvista/preview.mspx

Μέλος από: 21 Σεπ 2003
Περιοχή: Lagania for ever !
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Απρ 2007 14:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

'Ωρα για Linux !

ΜήνυμαΣτις: 26 Απρ 2007 14:31    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Eγώ λέω να μείνω με τα αυθεντικά XP μου, μέχρι να σταματήσει η υποστήριξή τους...

Honorary Member

Μέλος από: 07 Απρ 2005
Νέα: 71

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Απρ 2007 16:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

..και δεν πάμε africa να τα αγοράσουμε με 3 $ (joke)
όποιος δεν έχει για τα ναύλα και το κέφι είναι μοιραίο να περιμένει μαζί με τους υπόλοιπους ''αρρώστους'' την αισθητή πτώση των τιμών των vista και την γενικότερη ''αποσκαθαροποίηση'' τους (bugs) παραμένοντας στα xp ( τα οποία δεν είναι και άσχημα ) ή απλά εντρυφώντας εις το linux

Μέλος από: 22 Μαρ 2001
Περιοχή: Thessaloniki
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 27 Απρ 2007 01:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

EneMe ανέφερε:
Eγώ λέω να μείνω με τα αυθεντικά XP μου, μέχρι να σταματήσει η υποστήριξή τους...

...το 2008 θα σταματήσει.
EneMe
Super Moderator

ΜήνυμαΣτις: 27 Απρ 2007 08:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Kάτι είπαν νομίζω για 2009...

Αλλά και για κανέναν χρόνο ακόμα -πιστεύω- πως δεν θα έχουμε πρόβλημα σε απλά workstations γραφείου...

Όπως έχω ξαναναφέρει, στο γραφείο χρησιμοποιούμε ακόμα windows link to windows 98 χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα (πέραν των γνωστών) σε μερικούς υπολογιστές...

Μέλος από: 18 Μαρ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 29 Απρ 2007 02:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

εφόδον η ίδια η microsoft link to microsoft λέει ότι το SP3 για τα XP θα είναι πρώτο εξάμηνο του 2009, έχουμε χρόνο ακόμα μπροστά μας για να ανησυχήσουμε... τώρα χαλαρά!
Connor MacLeod
Honorary Member

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
View users profile Send email to user Visit posters website
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 30 Απρ 2007 12:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αποσο θυμάμαι η Microsoft link to Microsoft Θα υποστιρίζει τα WinXP μέχρι και το 2012.
Οπότε όσοι έχουν XP μην τα αλλάξου!!!

Τι λέτε ρε παιδιά!
Το DirectX 10 που δε θα βγεί για XP δεν το σκευτετε κανεις???

Stathis
Photography Moderator

Μέλος από: 23 Απρ 2005
Βοηθήματα: 5
Νέα: 2

Περιοχή: http://127.0.0.0
View users profile
deviantART flickr 
ΜήνυμαΣτις: 30 Απρ 2007 14:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εσύ σκέφτεσαι οτι μερικοί , μη σου πω οι περισσότεροι δεν θα έχουν λεφτά να αγοράσουν μια κάρτα γραφικών με dx10 ? Ακομη κι αν υπάρχουν φτηνές λύσεις με αντικτυπο φυσικά στη ποιοτητα και τις επιδοσεις.

Connor MacLeod
Honorary Member

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
View users profile Send email to user Visit posters website
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 30 Απρ 2007 14:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Βρε παλικαρι μου.Μια κάρτα ξεκινάει από 100€ και μία απο τις καλήτερες (8800)από τα 285 €.
Θυμάσαι στο πρόσφατο παρελθόν οι ¨μεγάλες¨να ξεκινουσαν απο τόσο χαμιλές τιμές?

Εγω τις 7900 που πρωτοβήκαν τις θυμάμαι κοντά στα € 500.

netrriper

Μέλος από: 10 Δεκ 2004
Νέα: 1

deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 30 Απρ 2007 18:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Connor MacLeod ανέφερε:

Το DirectX 10 το σκεύτεται αυτός που φτιαχνεί pc για να παίζει high -end παιχνίδια άρα δεν έχει πρόβλημα με χρήματα
οι υπόλοιποι:
#Παίρνουν xbox360,
#Ευχαριστούν τον θέο του open souce που υπάρχει opengl2 και linux64bit,
#Μένουν με ότι έχουν,
#Παρατάνε τα ενκόσμια και ασχολούνται με Φιλοσοφία ποιηση και τη φύση.

αρχίζω να νοσταλγώ την voodoo μου...[/list]

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 1
Νέα: 3

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 30 Απρ 2007 18:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Connor MacLeod ανέφερε:
Εγω τις 7900 που πρωτοβήκαν τις θυμάμαι κοντά στα € 500.

Ειδικά οι 7900, που είχαν τον ανταγωνισμό από την ATi, ξεκινούσαν από χαμηλά. Πήρα την 7900gt την πρώτη εβδομάδα που ήρθε, στα 312ε (και ήμουν πολύ συγκινημένος )

Όσο για το σχόλιο περί παιχνιδιών και Linux, αφήστε το καλύτερα... Δε νομίζω τα παιχνίδια σε DX9 να συγκρίνονται με οτιδήποτε σε OpenGL

Μέλος από: 21 Φεβ 2003
Templates: 1

Περιοχή: Μια εδώ.. Μια εκεί.. Σήμερα είμαι εδώ!!!
ΜήνυμαΣτις: 01 Μαη 2007 20:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

deninho ανέφερε:
Όσο για το σχόλιο περί παιχνιδιών και Linux, αφήστε το καλύτερα... Δε νομίζω τα παιχνίδια σε DX9 να συγκρίνονται με οτιδήποτε σε OpenGL

Ε Οχι.
Οι εταιρίες βρίσκουν το συντριπτικό ποσοστό να έχουν windows και έτσι δημιουργούν games σε DirectX μόνο και μόνο επειδή, Α Δεν έχουν όλα τα windows opengl και B DirectX τρέχει μόνο σε M$.. Και για αυτό δεν υπάρχουν "αξιόλογα" games σε linux που να συναγωνίζονται, ωστόσο υπάρχουν και εξαιρέσεις (ευτυχώς όπως το Quake, Doom)
http://zerowing.idsoftware.com/

Μέλος από: 10 Δεκ 2004
Νέα: 1

deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 01 Μαη 2007 22:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

sibas ανέφερε:
Δεν έχουν όλα τα windows opengl και B DirectX τρέχει μόνο σε M$.. Και για αυτό δεν υπάρχουν "αξιόλογα" games σε linux που να συναγωνίζονται, ωστόσο υπάρχουν και εξαιρέσεις (ευτυχώς όπως το Quake, Doom)

...Όμως., στο άμεσο μέλλον προβλέπεται ν' αλάξει δραματικά η κατάσταση (και παρεπιπτώντως εγώ μιλησα για openGL 2 και linux 64) λόγο της προσπάθειας της ms να επιβάλει σε όλους τα vista και να πάρει τα μελλοντικά games αποκλειστικά στην πλατφόρμα της (λάθος που έκανε και η 3dfx παλιότερα)

Θυμίζω οτι η επιτυχία του personal computer οφείλεται στην μή τυποποιηση του (άν ας πουμε ο αποκλειστηκος κατασκευαστης pc ήταν ακόμα η ibm δε θα έιχαμε ούτε στα μισά φτασει απ΄ οσα μπορουμε να έχουμε με ένα pc σημερα.)

και για την ιστορία αποκλείει, καποιος το ένδεχομενο, αν δεί καποιος οτι η "πατάτα με τα (σ)vista δεν τραβάει αλλό- να εμφανιστεί, ας πουμε , ενα open source,unofficial-κατι- DirectX10 για winxp& 2k που κάποιος μπορεί να το μεταφέρει ας πούμε σε macos ή να μπορείς ας πουμε να το κάνεις import σε μια unofficial εκδοση του ταδε wine για το linux -ταδε- που αρχίζει να θυμίζει κομματακι XP (με την καλή ένοιια )

Μέλος από: 25 Απρ 2006
Περιοχή: localhost
linkedin 
ΜήνυμαΣτις: 01 Μαη 2007 23:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

netrriper ανέφερε:
Connor MacLeod ανέφερε:

Το DirectX 10 το σκεύτεται αυτός που φτιαχνεί pc για να παίζει high -end παιχνίδια άρα δεν έχει πρόβλημα με χρήματα
οι υπόλοιποι:
#Παίρνουν xbox360,
#Ευχαριστούν τον θέο του open souce που υπάρχει opengl2 και linux64bit,
#Μένουν με ότι έχουν,
#Παρατάνε τα ενκόσμια και ασχολούνται με Φιλοσοφία ποιηση και τη φύση.

αρχίζω να νοσταλγώ την voodoo μου...[/list]

Σωστός!!!
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [18 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Τα Windows 10 διαθέσιμα σε 190 χώρες ως δωρεάν αναβάθμιση 28 cordis 15 Σεπ 2015 08:28
DGeorge Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
H Microsoft ενθαρρύνει Devs από Windows, iOS, Android, Mac αλλά και Linux 0 cordis 05 Μαη 2015 15:08
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Visual Studio Code, ένας δωρεάν Cross-Platform Code Editor για OS X, Linux και Windows 1 cordis 30 Απρ 2015 16:03
unseen1980 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 26 Μαρ 2017 07:27 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites