freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Πως να κάνετε εκπομπή ράδιο με το SAM Broadcaster

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Multimedia - επεξεργασία εικόνας, video & ήχου » επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά
Moderators:  Graphics Moderators, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 8 από 13 [192 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: ΟΔΗΓΟΣράδιοεκπομπέςεγκατάσταση Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 486
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 23 Ιαν 2009 23:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

πάτα το κουμπάκι refresh, αλλιώς πάλι start.

radioamore

Μέλος από: 23 Ιαν 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιαν 2009 00:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το πατησα και πριν αλλα τιποτα :

cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 486
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιαν 2009 00:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

δες τα services ίσως τρέχει κάποιος IIS και δεν αφήνει τον apache να σηκωθεί.

άλλη λύση είναι το uninstall και install...

radioamore

Μέλος από: 23 Ιαν 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιαν 2009 00:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μου εξηγεις λιγο αυτο το IIS γιατι δεν το γνωριζω ;

Παταω στο service ;
DoSMaN
Honorary Member

Μέλος από: 08 Μαρ 2007
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Somewhere in time
blog 
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιαν 2009 01:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αν έχεις Windows link to Windows XP τότε
1. Πήγαινε Έναρξη (start) - Εκτέλεση (run) - και γράψε εκεί %SystemRoot%\system32\services.msc /s και πάτα ENTER.
2. Μετά παράθυρο που ανοίγει βρίσκεις το apache και πατάς 2πλό κλικ πάνω του.
3. Πρέπει να είναι όπως στην εικόνα... Αν δεν είναι κάντο έτσι και θα γίνει enable.

Στην περίπτωση που έχεις VISTA, πήγαινε στο πίνακα ελέγχου και ψάξε για το "Administrative Tools" μέσα εκεί θα βρεις το Services. Αν δεν είναι... Δεν ξέρω γιατί δεν έχω VISTA..
tambakos

Μέλος από: 30 Ιουν 2008

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιαν 2009 15:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Dosman den xero pos na allaxo tin porta 80 se 60000,auti einai i dieythinsi http://djjimino.dyndns.org Episis eftiaxa ena blog kai evala mesa to radio alla den kanei tin idia douleia me to xampp.
DoSMaN
Honorary Member

blog 
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιαν 2009 16:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τα blog δεν σου δίνουν την δυνατότητα να διαβάζουν από mySQL γι'αυτό δεν κάνει την ίδια δουλειά με το XAMPP...

Μπορείς να πας στο http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm και αφού βρεις το ρούτερ σου, τότε διαλέγεις το πρόγραμμα που θες να ανοίξεις την πόρτα και ακολουθάς τις οδηγίες.

Για αλλαγή της πόρτας 80 (του ρούτερ) σε κάποια άλλη διαφορετική, θα πρέπει ή να κοιτάξεις το εγχειρίδιο χρήσης του ρούτερ σου ή να ψάξεις καλύτερα το ρούτερ. Μπορείς επίσης να επισκευτείς την ιστοσελίδα του κατασκευαστή του ρούτερ μήπως και βρεις άκρη.
tambakos

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιαν 2009 23:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ekana oti itan na kano den eimai sigouros an douleuei.Auti einai i dieufthinsi http://djjimino.dyndns.org Xreiazete na exo kati anoixto?
Demon_Cleaner

Μέλος από: 31 Ιαν 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 31 Ιαν 2009 00:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δυο ερωτησεις:

1. Ο σταθμος εχει ενα περιορισμο 32 ακροατων. Πως γινεται αυτο να αυξηθει???
2. Πως μπορει να δει ο αλλος τη σελιδα που βλεπω εγω οταν παταω http://localhost/???

edit// Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση και συγχαρητηρια για το τελειο οδηγο σου

Last edited by Demon_Cleaner on 31 Ιαν 2009 00:45, edited 1 time in total
DoSMaN
Honorary Member

blog 
ΜήνυμαΣτις: 31 Ιαν 2009 00:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

1. Αν μειώσεις τα Kbps από 32 σε 24, αν από στέρεο το κάνεις μονοφωνικό, αν το βάλεις από 44.000 σε κάτι λιγότερο και εννοείται ότι πρέπει να έχεις καλό upload...

2. Έχει απαντηθεί αυτό και στον οδηγό μου (βλέπε No-IP) και σε ερωτήσεις άλλων παιδιών...
tambakos

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 31 Ιαν 2009 15:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Dosman mporeis na elenxeis ton stathmo mou?http://djjimino.dyndns.org
MANOS-MASTER

Μέλος από: 04 Φεβ 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 04 Φεβ 2009 20:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

kalhspera..edw kai kerw prospatho na to ftiaxo alla malon den me thelh lelos panton to thema mou einai giath eno douleuoun olla kala etsu dixnei edw topika sto pc mou ekso den bgenei to radio alla kai h diefthnsi mou th lathos kano sas parakalo na mou apanthsh kapios pou tou douleboun sosta eyxarhsto
MANOS-MASTER

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 23:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

exoume anoixh mia porta alla den pernai h mousikh th na kano..?
MANOS-MASTER

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 23:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

re pedia pite mou kapios afou exo anixh mia porta sto no-IP DUC v2.2.1 th kano th ip prepi na balo kai pou..?
DoSMaN
Honorary Member

blog 
ΜήνυμαΣτις: 06 Φεβ 2009 23:07    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Παιδιά δεν απαντάω σε καμία ερώτηση που ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ στον οδηγό...

Έχω βάλει φωτογραφίες για το ΠΩΣ δουλεύει το NO-IP.
Δεν θα κάθομαι να σας πιάνω από το χεράκι για να τα φτιάξετε όλα...

Έχω απαντήσει σε κάθε σενάριο και απορία σας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΡΙΝ ΞΑΝΑΠΟΣΤΑΡΕΤΕ!!!!!!!
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 8 από 13 [192 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Multimedia - επεξεργασία εικόνας, video & ήχου » επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά
Τώρα είναι 25 Μαρ 2017 23:44 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites