freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Πως να κάνετε εκπομπή ράδιο με το SAM Broadcaster

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Multimedia - επεξεργασία εικόνας, video & ήχου » επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά
Moderators:  Graphics Moderators, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 13 [192 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: ΟΔΗΓΟΣράδιοεκπομπέςεγκατάσταση Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, ..., 11, 12, 13 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
lollypop

Μέλος από: 16 Ιουν 2006

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 15 Μαη 2007 20:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

To footer αναφέρει ραδιοσταθμό aguila21 οπότε φαντάζομαι ότι κάνεις πλάκα.

Μέλος από: 08 Μαρ 2007
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Somewhere in time
blog 
ΜήνυμαΣτις: 19 Μαη 2007 16:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα και από μένα. Συγνώμη που δεν πόσταρα για καιρό αλλά έπαθα ένα ατύχημα με το λάπτοπ μου και μέχρι να το αντικαταστήσω χρειάστηκε λίγος καιρός...

Εγώ το ΣΑΜ το χρησιμοποίησα σε ένα λάπτοπ Ρ4 2.6 512RAM και 1024/256 Ιντερνέτ από forthnet.
Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το ΣΑΜ (την σελίδα) αλλά και άλλοι που συνδέθηκαν είπαν ότι η σελίδα πήγαινε νορμάλ.

Τώρα έχω 10mbit/512 και καινούργιο λάπτοπ. (ακόμα δεν το έχω φτιάξει σε αυτό αλλά θα γίνει σύντομα... 15 λεπτά υπόθεση είναι...)
DoSMaN
Honorary Member

blog 
ΜήνυμαΣτις: 20 Μαη 2007 01:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

aguila21 ανέφερε:
Αν κάποιος έχει εγκαταστήσει το SHOUTcast WIN32 Console/GUI server v1.9.8 για χρήση με το winamp φαντάζομαι ότι δεν πρέπει να το εγκαταστήσει εκ νέου.Σωστά;

Σωστά.. Δεν είναι ανάγκη...
anoredis

Μέλος από: 12 Οκτ 2003

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Μαη 2007 19:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

συγχαρητήρια
λεπτομερέστατο και πολύ εύχρηστο βοήθημα
και πάλι μπράβο!
dbSoft

Μέλος από: 14 Μαη 2007

View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 13 Ιουλ 2007 00:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

DoSMaN
Τα συγχαρητήριά μου
Εχω ενα πρόβλημα ομως
Ενώ σε μένα με localhost ειναι ολα OK.
Εξω ενω βλέπουν κανονικά τη σελίδα δεν εχουν ήχο
Τι πρέπει νά δώ ;
dbSoft

Μέλος από: 14 Μαη 2007

ΜήνυμαΣτις: 13 Ιουλ 2007 12:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μια Βοήθεια ρε παιδιά............
δεν εχει ήχο στον αέρα........
Εχω ελέξει τα πάντα( Mute-Air..)
Μήπως θα πρέπει να παίζω μόνο με Aux
Please Help!!!!!!!!!!!!!!
tolis t.

Μέλος από: 22 Ιουλ 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Ιουλ 2007 16:17    Θέμα: Προβλημα!!!
Περιγραφή θέματος: Χρειαζομαι βοηθεια για register
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Γεια σε ολους!

Τα εκανα ολα σωστα οπως επρεπε. Στο παραθυρακι event log ομως μου γραφει μετα απο καθε τραγουδι Αυτο το μηνυμα "warning touch aborted.Please register your station at AudioRealm.com"
Εκανα register σ'αυτη τη διευθυνση αλλα μου λεει οτι βαζω λαθος στοιχεια, ενω ειναι ιδια με αυτα του e-mail που μου στειλανε.Στη σελιδα μου οταν παταω listen λεει οτι ο σταθμος ειναι off line. Αυτα..!
Μπορει να με βοηθησει καποιος?
Ευχαριστω εκ των προτερων!
DoSMaN
Honorary Member

blog 
ΜήνυμαΣτις: 10 Αυγ 2007 01:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα σας...
Παιδιά αν τα κάνατε ΟΟΟΟΟΛΛΛΛΑΑΑΑΑ σωστά δεν θα έπρεπε να έχετε ΚΑΝΕΝΑ απολύτως πρόβλημα.

Δεν θυμάμαι να αντιμετώπισε κανείς άλλος προβλήματα...
Επίσης δεν χρειάζεται να κάνετε πουθενά register.

Αν τα βάλετε ΟΛΑ τα προγράμματα με την σείρα θα είσαστε οκ..

Συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά δουλεύω μέσα στο κατακαλόκαιρο και είμαι ελαφρώς κομμάτια.
staaronis3

Μέλος από: 28 Ιαν 2006
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης-Αθήνα
View users profile Send email to user Visit posters website
blog picasa myspace facebook twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 15 Αυγ 2007 18:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μήπως θα ήταν προτημότερο το AAC+ V2? Εγώ αυτό δουλέβω στα 24kbps και έχει πολύ καλή απόδοση. Απ όσο ξέρω το mp3 δεν έχει και τόσο καλή απόδοση στα 24kbps.
embarakos

Μέλος από: 22 Σεπ 2007

ΜήνυμαΣτις: 22 Σεπ 2007 16:38    Θέμα: Provlhma me to php site tou sta8mou Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ta ekana ola opws sto tutorial sou alla oi listeners den vlepoun thn selida tou sta8mou gia requests...
Egw to vlepw kanonika (douleuei roloi)

Ti mporei na ftaiei?

Euxaristw prokatavolika!
Exw grammh 1mbit/256
geovaf

Μέλος από: 15 Φεβ 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 04 Οκτ 2007 00:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

μπορει να μου πει καποιος γιατι ενω εμενα μου ανοιγε η σελιδα http://vafman.no-ip.info/playing.php οι υπολοιποι δεν την βλεπουν?
DoSMaN
Honorary Member

blog 
ΜήνυμαΣτις: 13 Οκτ 2007 21:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

geovav egw dokimasa na mpw stin selida sou k mpika mia xara...

To site enimerwthike me to kainourgio XAMPP!!!
djgpss

Μέλος από: 01 Οκτ 2006

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 25 Οκτ 2007 00:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πολύ καλό το Sam αλλα εμένα με compessαρη υπερβολικά τα τραγούδια.. Γιατί? Και δεν εχω πειράξει από ρυθμίσεις ( τις αρχικές του τίποτα).. Ειχε καποιος το ανάλογο πρόβλημα?
simosz

Μέλος από: 29 Ιαν 2005
Βοηθήματα: 3
Νέα: 6

Περιοχή: Βόλος
ΜήνυμαΣτις: 25 Οκτ 2007 14:37    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Eνω σε τοπικο επιπεδο γραφω http://localhost:8000/listen.pls και ακουγεται ο σταθμος κανονικα οταν βαζω http://simosz.servermp3.com:8000/listen.pls δεν ακουγεται!!!μηπως ξερει κανενας τι παιζει???

Μέλος από: 15 Φεβ 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 27 Οκτ 2007 17:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

nai to ksero oti i selida mou anoigei kanonika pleon. File esy pou den mporeis na mpeis apo tin dieythinsi pou les tsekare na deis mipos einai klisti i porta 8000. oi xristes otenet exoun ayto to provlima prepei na to liseis apo tis rithmiseis tis otenet
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 13 [192 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, ..., 11, 12, 13 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Multimedia - επεξεργασία εικόνας, video & ήχου » επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά
Τώρα είναι 26 Μαρ 2017 07:19 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites