freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Πως να κάνετε εκπομπή ράδιο με το SAM Broadcaster

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Multimedia - επεξεργασία εικόνας, video & ήχου » επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά
Moderators:  Graphics Moderators, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 13 από 13 [192 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: ΟΔΗΓΟΣράδιοεκπομπέςεγκατάσταση Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 11, 12, 13
ΑποστολέαςΜήνυμα
leonidiofc

Μέλος από: 16 Μαρ 2007
Περιοχή: Πειραιάς
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2010 19:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Παιδιά καλησπέρα ,

Να κάνω μια πολυ σημαντικη ερώτηση κατα την γνώμη μου ? δεν ξερω αν εχει απαντηθεί...

Για να κανεις εκπομπή μεσω ιντερνετ δεν χρειαζεται αδεια απο την ΑΕΠΙ ? εννοω για να παιζεις μουσική ?

Επειδη με ενδιαφερει το θεμα ενας φιλος μου ειπε το κοστος ειναι 70 Ε / μηνα για να εκπεμπεις μεσω πλατφορμας και μονο στο ιντερνετ .

Εχει ψάξει κανεις το θεμα να πει καμια γνώμη ?

Ευχαριστώ
cta9hc

Μέλος από: 25 Ιουν 2010

View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 25 Ιουν 2010 22:31    Θέμα: aporia Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

file m poli kalos o odigos!exw kapia prob.ta ekana ola bima pros bima alla ekei ston sum dn katalaba ekei p les patame play efoson exume ani3ei ton server?dld egw pataw to play kai m leei error..kai kati allo pataw ston browser http://localhost/ kai m anigei mia leyki selida!!thx an mporeis kamene add sto sta8is_8z7@hotmail.com
DoSMaN
Honorary Member

Μέλος από: 08 Μαρ 2007
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Somewhere in time
View users profile Visit posters website
blog 
ΜήνυμαΣτις: 03 Ιουλ 2010 00:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα!
Ανοίγεις πρώτα το Shoutcast server και μετά πατάς από το SAM το play (για το encode)

Αν τα έχεις κάνει όλα σωστά τότε θα παίρνεις το μήνυμα ότι όλα πήγαν καλά στο παράθυρο του SHOUTcast.

Αν όταν γράφεις το htto://localhost σου βγαίνει κενή σελίδα τότε ή κάτι δεν έκανες καλά με την μεταφορά των φακέλων στο φάκελο του XAMPP είτε δεν έχει σηκωθεί ο Apache Server. Θα χρειαστεί να ανοίξεις το Control Panel του XAMPP και να ενεργοποιήσεις τον Apache,
p-gr

Μέλος από: 14 Μαη 2005

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 23 Ιουλ 2010 21:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

γεια σας παιδια μιας και το εφερε η κουβεντα μπορητε να κανετε ενα τεστ εδω http://www.3wgr.com
πεστε μου αν ακουγετε κανω εκπομπη με στικακι και δεν εχω καλη συνδεση στο ιντερνετ

Μέλος από: 21 Ιαν 2011

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Ιαν 2011 17:05    Θέμα: με τα vista τι γινεται? Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

καλησπερα φιλε μου..να ρωτησω κατι?με τα vista τι γινεται? παιζει καποιο προβλημα?εχω κατεβασει το XAMPP και μου γραφει busy... kai παω να το ανοιξω και μου λεει error..
επισης στο sam μου γραφει επισης error disconnected οταν σεταρω το σταθμο ενω ο server ειναι κανονικα ανοιχτος ... please help
antonismarou

Μέλος από: 21 Ιαν 2011

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Ιαν 2011 04:49    Θέμα: allagi problimatos Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

file mou geia sou egw eimai kai pali... telika ta elusa ta provlimata ola ta parapanw exw kanei ta panta ola ok an kai ta programmata exoun nees ekdoseis kai eidika me to no-ip xa8ika alla ok... 8a valw tin ip mou ... to problima einai pws ston shoutcast mou grafei to eksis
(Cannot see your station/computer (URL: http://77.49.54.21:8000) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache.)
ekleisa to antivirus mipos kai..ekleisa to firewall twn windows...me ti forthnet pou exw mpika stin selida tou thompson pou einai to router mou kai de vriskw akri... mia voi8eia please
StoTerma

Μέλος από: 09 Αυγ 2011

View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 09 Αυγ 2011 15:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα έχω ενα πρόβλημα με την εφκατασταση
οταν παω να κάνω εγκατάσταση το XAMPP μου βγάζει αυτο το μήνυμα

και μετά το ενα δεν μπορώ να το κάνω Start.. και δεν μου βγαζει τα γραματα που βγαζει στοις εικόνες σου

Ευχαριστώ που διαβάσατε και είδατε τοις εικόνες και περιμένω απάντηση σύντομα
thanosgen

Μέλος από: 15 Δεκ 2005
Περιοχή: thessaloniki
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 03 Σεπ 2011 12:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

παιδιά γίνετε να κάνω εκπομπή εγώ απο το σπίτι μου και ο φίλος μου απο το δικό του...με κάποια σύνδεση skype η οτιδήποτε άλλο ???
Darkrise

Μέλος από: 18 Σεπ 2011

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 11 Δεκ 2011 01:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

poli kalo boithima alla mipws tha mporouses na mou peis pws tha mporouse na paiksei kapoios apo allo ipologisth enw exw ton ipologisth mmou server??
giorgos_1985

Μέλος από: 28 Απρ 2012

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 28 Απρ 2012 15:38    Θέμα:
Περιγραφή θέματος: προβλημα με το broadcaster
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

γεια σας παιδες εχω κατεβασει το προγραμμα sam broadcaster αλλα δεν μπορω να
βρω server ολο μου λεει error ποιο ΙP να βάλω και ποια πορτα??? ευχαριστω περιμενω απαντηση
manos34

Μέλος από: 27 Σεπ 2008

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 06 Νοε 2012 04:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

pedia giati bgalates tis fotografies to pos stinoume to radio?? mipos tha mporousate na tis anevasete pali? eyxaristo
XAROntaS

Μέλος από: 15 Μαρ 2012

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 09 Ιαν 2015 22:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

να ρωτήσω παιδιά ....
πως λύνεται το πρόβλημα με τα κινεζικά γράμματα στα ελληνικά τραγούδια στον σαμ ?

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 13 από 13 [192 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 11, 12, 13
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Multimedia - επεξεργασία εικόνας, video & ήχου » επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά
Τώρα είναι 28 Μαρ 2017 23:39 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites